همراه با رسیدن بهار بدنتان را سم زدایی کنید

مجله اینترنتی برترین ها

بهار از راه رسیده است و در بهترین فصل سال برای سم زدایی به سر می بریم، به ویژه این که در ماه های طولانی زمستان در فضای بسته وگرفته خانه نفس کشیده ایم و کمتر در معرض نور خورشید قرار گرفته ایم و احتمالا فعالیت کمتری نیز داشته ایم.

برترین ها: بهار از راه رسیده است و در بهترین فصل سال برای سم زدایی به سر می بریم، به ویژه این که در ماه های طولانی زمستان در فضای بسته وگرفته خانه نفس کشیده ایم و کمتر در معرض نور خورشید قرار گرفته ایم و احتمالا فعالیت کمتری نیز داشته ایم، این مسئله هرچند راحت به نظر می رسد ولی کاهش فعالیت منجر به ایجاد سموم در بدن می شود. در نتیجه صبح ها احساس خستگی، کسالت، بدن درد و بی حالی می کنید. سم زدایی بهاری باعث می شود سطح انرژی بیشتر، کاهش علائم آلرژی، بهبود بهم ریختگی های هورمونی، پاک سازی سینوس ها، بهبود فرآیند هضم، تنظیم فشار خون، کاهش عدم تعادل روانی، افزایش توان ذهنی، خواب بهتر، پوست سالم و بسیاری چیزهای دیگر می شود.

بهار بهترین زمان است برای سم زدایی و تخلیه سمومی که در طول زمستان در بدنمان جمع شده اند. سم زدایی باعث می شود احساس سبکی و سرزندگی بکنیم. برای یک سم زدایی موفقیت آمیز این قدم ها را دنبال کنید:

1. تا جایی که می توانید آب بنوشید

هر روز صبح قبل از هرچیز یک لیوان بزرگ آب که در دمای اتاق باشد همراه با چند قطره آب لیموی تازه بنوشید. این کار به پاکسازی کبد، آماده سازی سیستم هاضمه و آبرسانی به بدن کمک می کند. در طول روز نیز به نوشیدن آبادامه دهید و اگر می توانید ترجیحا چند قطره آبلیمو یا سرکه سیب به آبی که می نوشید اضافه کنید.

2. سعی کنید تنها سه وعده غذا در روز بخورید

از غذاهایی که برای کبد شما خوب هستند مثل سیر خام، گریپ فروت، آووکادو، هویج، آرتیشو و غره استفاده کنید. همچنین ادویه جاتی مثل زردچوبه، زیره، فلفل قرمز و تخم گشنیز که به سم زدایی و هضم غذا کمک می کنند را به غذاهای خود اضافه کنید.

3. از مصرف گلوتن، لبنیات، شکر و دیگر غذاهای فراوری شده اجتناب کنید

هضم این غذاها سخت است و تمرکز سیستم ایمنی و سایر سیستم های بدن را از سم زدایی منحرف می کند. از نوشیدن الکل و قهوه نیز خودداری کنید.

4. شام را زود و سبک بخورید

شام باید کوچکترین وعده غذایی شما در طول روز باشد. شام شما می تواند شامل سبزیجات بخارپز شده و یا سوپ شود. هرچند این حرف زیاد به مذاق شما خوش نخواهد آمد، اما شام باید ترجیحا پیش از تاریک شدن کامل هوا و در حدود ساعت 7 صرف شود.

5. عرق کنید


عرق کردن بهترین راه برای خلاص شدن از سموم بدن است. حالا که فصل سرما را پشت سر گذاشته ایم از خانه خارج شوید و به تنتان تکانی بدهید. بدوید، راه بروید، دوچرخه سواری کنید و یا هر ورزش دیگری که از آن لذت می برید را انجام دهید. همچنین به سونا بروید و یا دوش آب گرم بگیرید. برای بیشتر کردن تاثیر این کار می توانید کمی جوش شیرین به آب وان اضافه کنید. این کار سموم اسیدی بدن را خنثی می کند و به جذب منیزیم، عنصری که 80 درصد از مردم کمبود آن را دارند، کمک می کند. برای حدود بیست دقیقه در این آب ریلکس کنید.

6. نفس عمیق بکشید

برای سم زدایی ذهن و ریه هایتان نفس عمیق بکشید. بسیاری از ما روش صحیح تنفس را نمی دانیم و برای این کار به تمرین نیاز داریم. سعی کنید برای این کار 4 ثانیه دم بگیرید، 7 ثانیه نفستان را نگه دارید و سپش 8 ثانیه بازدم داشته باشید. این کار را حداقل 4 بار صبح که از خواب بیدار می شوید و 4 بار قبل از خواب انجام دهید.

7. زود بخوابید

یکی از مهمترین اصولی که در طول سم زدایی باید رعایت شود داشتن استراحت کافی است. شب ها، طی زمانی که خواب هستیم، بدنمان استراحت کرده و خود را بازسازی می کند. به همین دلیل باید زمان کافی در اختیار آن قرار دهیم. توجه داشته باشید که خواب روز هرگز جای خواب شب را نمی گیرد.

8. برای سم زدایی خود مدت خاصی را تعیین کنید

برای سم زدایی زمان خاصی تعیین نشده است و خودتان تعیین می کنید که چقدر زمان برای شما کافی است، اما این کار را بهتر است به صورت مداوم انجام ندهید. مدت زمان ایده آل برای این کار 10 تا 21 روز است. اما اگر تازه کار هستید زیاد به خودتان فشار نیاورید.

سونات