معماری جدید زاها جدید؛ موزه علوم لندن

برترین ها
معماران زاها جدید از طرف موزه ی علوم لندن، انتخاب گشته اند تا به طراحی گالری حدید ریاضیات بپردازند.
اتووود - ندا باقری: معماران زاها حدید از طرف موزه ی علوم لندن، انتخاب گشته اند تا به طراحی گالری حدید ریاضیات بپردازند. مدیر این موزه، ایان بلچفورد که این پروژه را " مهمترین گالری ریاضیات جهان " توصیف می نماید و این طرح 7.5 میلیون پوندی را تلاشی برای بررسی ایده های ریاضیات از چهارصد سال گذشته برای تصویرسازی کمک های این علم به شکل دهی دنیای کنونی ما می داند.

زاها حدید نیز در ارتباط با طراحی این پروژه گفته است: " این طرح به بررسی تاثیرات بسیار ریاضیات در زندگی روزمره ما می پردازد و کانسپت های به ظاهر مجرد ریاضیات را به تعاملات هیجان انگیزی برای بازدیدکنندگان در تمامی سنین، بدل می نماید. " به عنوان بخشی از طرح جامع موسسه کنزینگتون جنوبی، ساخت گالری ریاضیات دیوید و کلودیا هاردینگ در سال 2016 به اتمام خواهد رسید.

ساجد جاوید، رئیس امور فرهنگ، رسانه و ورزش منطقه می گوید: " ریاضیات، بی شک بخش کاملا حیاتی آموزش های ما را فرا می گیرد. بنابراین، ساخت گالری ریاضیات موزه ی علوم، خبری بسیار عالی بوده و باعث می گردد که ریاضیات زنده گشته و برای همه افراد پر معنا گردد."
آثار جدید «زاها حدید» در مرکز معماری دانمارک

مجله برترین ها

زاها حدید در نمایشگاه بزرگ آثار و فرایند طراحی خود با نام " زاها حدید- جهان معماری " در مرکز معماری دانمارکی، " فضایی پارامتریک " را به وجود آورده است.
اتووود - ندا باقری: زاها حدید در نمایشگاه بزرگ آثار و فرایند طراحی خود با نام " زاها حدید- جهان معماری " در مرکز معماری دانمارکی، " فضایی پارامتریک " را به وجود آورده است. به منظور مطرح کردن مانیفست آثار حدید تحت عنوان " جهان مترقی دیجیتال و هندسه " مجموعه ای از ماکت ها و پنل های عکس طراحی های وی، به نمایش درآمده است.

این اینستالیشن، به طور خاص برای نمایش یک تجربه ی پارامتریک همه جانبه طراحی شده است تا به جنبش بازدیدکنندگان در فضا، با استفاده از طرح هایی پویا، واکنش نشان دهد. در همکاری با شرکت های طراحی کولیژن، کاوی و والبرگ، این فضای تاریک به وسیله ی سقفی غشا مانند و نورهایی منحصر بفرد طراحی شده است.

این اتاق با دو اسکنر لیزری که اطلاعات بازدیدکنندگان نمایشگاه را ضبط می نمایند، مجهز شده است. این اطلاعات پس از پردازش، ارتفاع چهار فعال کننده را تنظیم می نمایند تا با فضای و یا کشش حجم های سیلندری زیر پوست سقف، طرح ها را اجرا نمایند.
سونات