*های دور و برتان ارتباط برقرار كنید، چند چیز را باید رعایت كنید و البته نسبت به برخی رفتارها آگاهی داشته باشید چون جسم و روح فرد از هم جدا نیست. درست است كه یكی از مهم*ترین خصوصیات انسان قدرت تكلم و سخن گفتن اوست اما از سوی دیگر در فضایی كه حرف زیادی بین افراد رد و بدل نمی*شود، این زبان بدن است كه می*تواند احساسات زیادی را انتقال دهد. دانشمندان علوم رفتاری، عموما بر این موضوع توافق دارند كه چهره، مهم*ترین منبع اطلاعات در زمینه هیجان*هاست و برای درك احساس گوینده باید" /> شخصیت شناسی از طریق لبخند !!
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: شخصیت شناسی از طریق لبخند !!

 1. #1
  مدیر بازنشسته

  آخرین بازدید
  چهارشنبه ۲۶ آذر ۹۳ [ ۱۴:۵۰]
  محل سکونت
  ایران ، تهران
  نوشته ها
  614
  امتیاز
  16,575
  سطح
  1
  Points: 16,575, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 3.0%
  دستاوردها:
  Created Blog entryThree FriendsTagger First ClassCreated Album picturesOverdrive
  نوشته های وبلاگ
  81
  سپاس ها
  1,858
  سپاس شده 762 در 357 پست

  شخصیت شناسی از طریق لبخند !!

  اگر می*خواهید با آدم*های دور و برتان ارتباط برقرار كنید، چند چیز را باید رعایت كنید و البته نسبت به برخی رفتارها آگاهی داشته باشید چون جسم و روح فرد از هم جدا نیست. درست است كه یكی از مهم*ترین خصوصیات انسان قدرت تكلم و سخن گفتن اوست اما از سوی دیگر در فضایی كه حرف زیادی بین افراد رد و بدل نمی*شود، این زبان بدن است كه می*تواند احساسات زیادی را انتقال دهد.
  دانشمندان علوم رفتاری، عموما بر این موضوع توافق دارند كه چهره، مهم*ترین منبع اطلاعات در زمینه هیجان*هاست و برای درك احساس گوینده باید حالت*های متغیر چهره او را به شكلی كه تهدیدكننده نباشد، مشاهده كرد. واقعیت این است كه زبان بدن كمتر دروغ می*گوید. ممكن است فردی از آشنایی با فرد دیگری ابراز رضایت كند اما نحوه لبخند زدن، نوع دست دادن و حتی نگاهش این پیام را منتقل نكند. خشم، ناراحتی، غم و نگرانی جز در كلام، در چهره افراد هم نمود پیدا می*كند. شاید بتوان گفت زبان بدن بازتاب احساسات افراد است و در این میان دهان، نحوه لبخند زدن و حتی جویدن لب*ها می*تواند پیام*های متفاوتی را انتقال دهد. بنابراین بهتر است با زبان جسمانی دهان آشنا شوید تا احساسات فرد مقابل را بهتر درك كنید.


  دهان در زبان بدن چه نقشی

  دهان با بسیاری از پیام*هایی كه زبان بدن منتقل می*كند در ارتباط است و نه تنها عملكردش هنگام صحبت كردن تعجب*آور است بلكه از دید بسیاری از روانشناسان با تغذیه دوره نوزادی نیز در ارتباط است و در زندگی آینده با احساساتی مانند امنیت و عشق می*تواند بروز و ظهور كند. دهان، بخش فوق*العاده انعطاف*پذیر صورت است و می*تواند توسط انگشتان شخص لمس شود. می*توان گفت بخش رسانای بدن دهان است، زیرا علاوه بر حركاتی كه می*تواند نشانه پیامی خاص در فرد مقابل باشد، بیان احساسات توسط این عضو به انتقال پیام واقعی كمك بسیاری می*كند. در حقیقت دهان نقش اصلی را در حالات چهره بازی می*كند.


  انواع حركات دهان

  دهان بخشی از چهره است كه هنگام حركت بیشتر دیده می*شود بنابراین پتانسیل بسیار زیادی برای انتقال پیام دارد. برخلاف بینی و گوش*ها كه تنها به كمك دست می*توانند به چرخه زبان بدن متصل شوند، دهان می*تواند كاملا مستقل عمل كند. بخش بزرگی از زبان صورت، لبخند است. به*عنوان قاعده كلی لبخند به*صورت متقارن و با ایجاد چین در اطراف چشم و دهان همراه است اما در لبخند ساختگی تنها دهان حركت دارد. حال بر انواع حركات دهان مروری می*كنیم.


  گذاشتن دست روی دهان

  نشانه سركوب و شوك است. بیشتر این حركت به*صورت ناخودآگاه برای كنترل خود در اثر شوك و خجالت هنگام صحبت كردن ایجاد می*شود. این واكنش می*تواند در افراد جوان*تر زمانی كه شاهد چیزی تكان*دهنده هستند، اتفاق بیفتد. در حالت افراطی، افراد هنگام مواجهه با شرایط تكان*دهنده هر دو دستشان را روی دهان می*گذارند.


  جویدن ناخن

  این حالت نشانه ناامیدی و سركوب است. ناخن جویدن نشانه خشونت درونی ناشی از ترس یا سركوب رفتارهای دیگر است. بعدها ممكن است جویدن ناخن به یك عادت آرامش*دهنده تبدیل شود اما به*طور معمول در حالت سرخوردگی و ترس این حالت بروز می*كند. استرس نیز موجب جویدن ناخن است و به نوعی تظاهرات بیرونی استرس است.


  جویدن لب*ها

  وقتی فردی لب پایین خود را جویده و سرش را تكان می*دهد نشان از عصبانیت او دارد.
  لبخند خشك

  این نوع لبخند را می*توان ساختگی در نظر گرفت. این نوع لبخند، لبخندی است كه خیلی سریع ظاهر شده، بیشتر از یك لبخند طبیعی روی لب نگه داشته می*شود و به*نظر می*رسد تا چشم*ها گسترده نمی*شود. این نوع لبخند به نوعی، رضایت اجباری و توافق ناشی از نارضایتی را نشان می*دهد.
  خنده با دهان گشوده

  در این حالت دندان*های بالا نمایان شده و به شخصی كه با شما گفت*و*گو می*كند، می*فهماند كه مایل هستید بیشتر با او آشنا شوید.
  لبخند با لبان بسته

  این لبخند می*خواهد در واقع احساسات را به نوعی پنهان كند. به این ترتیب در سراسر صورت یك خط مستقیم را می*توان مشاهده كرد كه در آن دندان*ها پنهان هستند. فردی كه اینگونه لبخند می*زند، رازی دارد كه نمی*خواهد دیگران آن را بفهمند شاید دوست ندارد آن را بیان كند و شاید اعتماد نمی*كند.
  لبخند پیچیده و سخت

  لبخند اینچنینی مخلوطی از احساسات و سرزنش است. در این نوع لبخند هر قسمت از صورت احساسات متناقضی را نشان می*دهد. بنابراین فرد مقابل به راحتی نمی*تواند از احساس واقعی فرد لبخند زننده آگاهی پیدا كند.


  لبخندی با فك افتاده

  این لبخند هم جعلی است. این مدل لبخند بیشتر حاصل تمرین برای داشتن چنین لبخندی است تا یك لبخند غریزی. در این حالت فك كمتر از حالت طبیعی می*افتد؛ عملی كه لبخند ایجاد می*كند.


  لبخندی با دهان كج

  نشان*دهنده بازیگوشی و به قصد اذیت كردن است و بیشتر در مورد خانم*ها اتفاق می*افتد. گوشه لب كج شده و به سمت پایین است. در این حالت لبخند همراه با چشمانی است كه به فرد مورد نظر نگاه می*كند.
  لبخندی با لب پایین جلو آمده

  مانند مالیدن چشم كه نشانه گریه كردن است، جلو آوردن لب پایین هم یكی از نشانه*های گریه است. به یاد داشته باشید مردم به دلایل واقعی گریه می*كنند و ناراحت می*شوند یا به*دنبال همدردی و درمان این كار را می*كنند.


  خنده زوركی

  نشان ناآرامی و در عین حال همكاری است. خنده زوركی معمولا پیام عصبی بودن و استرس را انتقال می*دهد و به*عنوان تلاشی برای بر طرف كردن تنش و تغییر جو است. خنده مصنوعی همچنین پیام همكاری و آرزوی همدردی را مخابره می*كند.


  گاز گرفتن لب

  گاز گرفتن لب نشانه تنش است. یكی از بارزترین پیام*های گاز گرفتن لب، استرس و تنش است كه می*تواند نشانه تمركز بالا نیز باشد اما به احتمال زیاد نشان می*دهد، فرد اضطراب دارد.


  خنده چه چیز در خود دارد؟

  خنده نوعی حالت آرامش است و نوعی پاداش و رضایت همراه خود دارد. در تعریف زبان بدن، خنده علامت آرامش و راحتی است. خنده طبیعی می*تواند به تمام قسمت*های بالای صورت گسترش پیدا كند. فیزیولوژی خنده بسیار مهم است، زیرا در حالت خنده اندورفین آزاد می*شود و درد و استرس كاهش پیدا می*كند. خنده قابل رویت است، زیرا وقتی فردی می*خندد، نشان می*دهد در مقابل فرد دیگر گارد ندارد.


  مكیدن انگشت

  این حالت نشان می*دهد، فرد به*دنبال آرامش است. همان*طوری كه تغذیه با شیر مادر این احساس را به نوزاد می*دهد در بزرگسالی هم مكیدن انگشت ممكن است نوعی آرامش را برای فرد در بر داشته باشد.


  جمع كردن زبان

  این كار در رد و مخالفت با چیزی انجام می*شود. در این حالت زبان در قسمت وسط دهان گسترده می*شود مانند وقتی كه فرد یك چیز ترش می*خورد. این حركت ممكن است بسیار ظریف به*نظر برسد و در حالت شدیدتر به چین و چروك بینی و جمع شدن چشم*ها هم بینجامد.
  جویدن خودكار و مداد

  به جز مكیدن انگشت، جویدن خودكار و مداد هم آرامش درونی را برای فرد به همراه دارد.


  دندان قروچه

  این حالت نوعی تنش و سركوب را نشان می*دهد. در این حالت فرد در حال تغییر احساسات درونی خود است و واكنش* طبیعی*اش به*دلیل ترس را سركوب كرده و مهار می*كند.


  جویدن لب داخلی

  جویدن لب داخلی هم پیام تنش و سركوب را منتقل می*كند و مانند دندان قروچه به نوعی سركوب واكنش طبیعی فرد است. به جای این كار فرد می*تواند چند نفس عمیق بكشد.
  صداقت ، نخستین فصل دفتر دانایی است.


 2. کاربر روبرو از پست مفید وکیل سپاس کرده است .

  nasim.h (چهارشنبه ۰۸ شهریور ۹۱)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •