موزه واتیکان؛ بهشت در بالاست+ عکسها در فرصت بعد!
مجله اینترنتی برترین ها


عکس های عمودی بی نظیر از سقف باشکوه موزه واتیکان و کلیساهای ایتالیا.

برترین ها: «ریچارد سیلور» عکاس نیویورکی (52 ساله)، بیش از دو سال به عکاسی از مکان های مقدس و دیدنی، از جمله کلیساهای باشکوه ایتالیا مشغول است. عکس های او نمایانگر شکوه واتیکان و کلیساهای ایتالیا، از جمله «باسیلیکا سنت ماری آنجل در رم» است.


ریچارد سیلور در مورد عکاسی از این موزه می گوید: «هر یک از این عکس ها حدود 1 ساعت و نیم زمان می برد. بهترین زمان برای عکاسی از داخل این کلیسا ها، حدود 45 دقیقه پیش از غروب، در هنگام غروب و حدود نیم ساعت بعد از طلوع است. من فرد بسیار دقیقی هستم و مطمئنم که این شیوه بسیار موثر است. چیزی که احتیاج دارم، یک شب آرام (نه ابری) و آسمانی آبی رنگ است. آسمان صاف و آبی به من اجازه می دهد که تغییرات نور را به درستی ثبت کنم. من برای برای عکاسی از دوربین نیکونD800 و لنز 28 میلیمتری 24-70، «سه پایه» و «ریموت کنترل» استفاده می کنم. ریموت دوربین به من این اجازه را می دهد که کمی از دوربین فاصله بگیرم و لرزش به حداقل برسد».

موزه واتیکان، روزانه 25 هزار، و در هر سال حدود 5 هزار بازدید کننده دارد. ورودی این موزه برای هر نفر 16 پوند است، و سالانه حدود 80 میلیون پوند از این طریق درآمد دارد.

از مشهورترین کلیساهای واتیکان، کلیسای سیستین است، که بخاطر معماری و تزیینات فرسکوی هنرمندان عصر رنسانس (همچون میکل آنژ و بوتیچلی) شهرت یافته است. میکل آنژ (از برجسته ترین هنرمندان رنسانس)، حدود 1100 متر مربع از سقف نمازخانه سیستین را در سالهای 1508 تا 1512 نقاشی کرده است. (که در واقع شاهکارهای نقاشی میکل آنژ محسوب می شود). این نقاشی های باشکوه، در قسمتی از سقف، داستان حضرت موسی (ع) و در سوی دیگر داستان حضرت مسیح را روایت می کند.
the Basilica of St Mary of the Angels in Rome
Ththe Church of Sant'Ignazio di Loyola in Rome
Santa Maria Maggior in Rome
The Parrocchia Sant'Maria In Portico Campitelli in Rome
سونات