تصاویر شگفت*انگیز «دیلی*میل» از مساجد ایران


برترین ها
روزنامه انگلیسی "دیلی میل" در گزارشی با عنوان «معماری فوق*العاده: جشنواره رنگ*ها و تقارن چشمگیر»، عکس*هایی مبهوت*کننده از زیبایی*های مساجد ایرانی ارائه داده است.
خبرگزاری ایسنا: روزنامه دیلی میل در گزارشی که همراه با گفت*وگو با «محمدرضا دومیری گنجی»، دانشجوی 24 ساله و عکاس ایرانی است، تصاویری چشمگیر از زیبایی*ها، تقارن و بازی نور در مساجد ایرانی را منتشر کرده و زیبایی*های معماری در آثار تاریخ اسلامی در ایران را منعکس کرده است.

این تصاویر که به صورت پاناروما و یا با استفاده از لنزهای واید و چشم ماهی در طول پنج سال گرفته شده، عکس*هایی چشم*نواز بویژه از مکان*های مذهبی در شهرهای مختلف ایران است؛ از مسجد ناصرالملک در شیراز (معروف به مسجد کبود) تا جزئیات پیچیده از سقف مسجد سیّد در اصفهان.

محمدرضا دمیری گنجی در این*باره به دیلی میل گفت: اگرچه عکسبرداری برای گردشگران در این مکان*ها جایز است، اما استفاده از تجهیزات حرفه*ای عکاسی نیازمند کسب مجوزهای لازم است و من پیش از سفر به این اماکن چند روز را صرف گرفتن این مجوزها می*کردم.

«گنجی» مهمترین عنصر عکاسی را نور می*داند، همان چیزی که به خوبی در این عکس*ها نمود دارد و با بازی با سایه*ها و آفتاب، این عکس*ها را گرفته است.

گنجی در ادامه می*گوید: معمولا صبح*ها به دلیل شرایط نوری و همچنین عدم ازدحام بهترین زمان برای عکاسی است و از لنزهای واید برای به تصویر کشیدن این زیبایی*ها استفاده شده است.

این هنرمند ایرانی امیدوار است، با تهیه عکس از دیگر اماکن مذهبی مسیحیان و یهودیان در دیگر کشورهای جهان، اهمیت تاریخی آنها را به تصویر بکشد.

سونات