کیک روغن زیتون با لیمو
خامه لیمویی

مجله اینترنتی برترین ها
در بیشتر کیک ها همیشه از کره یا شورتنینگ به عنوان چربی استفاده می شود، اما در این کیک ما از روغن زیتون استفاده کرده ایم که عطر زیتون به کیک می دهد.

برترین ها: در بیشتر کیک ها همیشه از کره یا شورتنینگ به عنوان چربی استفاده می شود، اما در این کیک ما از روغن زیتون استفاده کرده ایم که عطر زیتون به کیک می دهد. برای اینکه عطر و طعم بهتری هم بگیرد، از پوست و آب لیموترش تازه هم استفاده کرده ایم. پوست لیموترش در هر غذا یا دسری، طعم عالی ایجاد می کند. امید که این دستور غذایی موردپسندتان قرار بگیرد.
تعداد: 12 نفر

زمان تهیه: 30 دقیقه

زمان پخت: 25 دقیقه

مواد لازم

- دو عدد تخم مرغ

- یک پیمانه شکر

- دو پیمانه آرد کامل

- یک قاشق چایخوری جوش شیرین

- یک قاشق چایخوری بیکینگ پودر

- یک قاشق چایخوری نمک درشت

- 2/3 پیمانه روغن زیتون

- 4 قاشق چایخوری پوست لیمو رنده شده

- نصف پیمانه آب لیمو

- نصف پیمانه شیر بدون چربی

- یک قاشق چایخوری وانیل

کیک روغن زیتون با لیمو و خامه لیمویی
طرز تهیه

1. فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید. کف قالب را با روغن چرب کنید. روی آن را یک لایه کاغد روغنی قرار دهید. روی کاغذ را هم چرب کنید و کنار بگذارید.

2. در یک کاسه بزرگ تخم مرغ را با شکر مخلوط کنید و به مدت 5 دقیقه با هم*زن برقی هم بزنید. در یک کاسه دیگر، آرد، جوش شیرین و نمک را با هم مخلوط کنید. در یک کاسه متوسط، روغن زیتون، پوست رنده شده لیمو، آب لیموترش و شیر را با هم مخلوط کنید.

3. وانیل را با مخلوط تخم*مرغ هم*زده مخلوط کنید و با سرعت کم هم بزنید. مخلوط آرد و مخلوط روغن را به مخلوط وانیل اضافه کنید و هم بزنید. مواد که یکدست شدند، آنها را درون قالب های آماده شده بریزید.

4. قالب ها را به مدت 20 تا 25 دقیقه در فر قرار دهید تا کیک ها کاملا پخته شوند. کیک ها را پس از پخت، 10 دقیقه روی توری بگذارید تا کاملا خنک شوند.

5. برای سرو، یک لایه کیک در بشقاب بگذارید. نصف پیمانه خامه روی آن بمالید. یک لایه دیگر کیک بگذارید و دوباره نصف پیمانه خامه بمالید. دوباره یک لایه کیک و نصف پیمانه خامه روی آن بمالید. در آخر نصف پیمانه فراستینگ را روی دیواره کیک بمالید و بقیه آن را روی کیک بگذارید.

خامه لیمویی

مواد لازم


- یک پیمانه خامه هم*زده سرد

- دو قاشق غذاخوری پودر قند


- یک قاشق غذاخوری پوست لیمو رنده شده

- دو قاشق چایخوری آب لیموترش

طرز تهیه

1. در یک کاسه بزرگ، خامه، شکر، پوست لیمو و آب لیمو را با هم زن برقی هم بزنید تا کاملا یکدست شوند. روی آن را بپوشانید و به مدت 4 ساعت در یخچال قرار دهید تا کاملا سرد شود. پیش از سرو دوباره هم بزنید. سونات