كوالالامپور مركز بازرگاني كشور بوده و با زيبايي هاي خاص خود و مشهورش و آثار تاريخي و ساختمانهاي فرهنگي اوقات فراغت تمام شبانه روز شما را پر مي كند در ذيل تعدادي از مكانهاي مشهور شهر به اطلاع شما مي رسد : ميدان استقلال
در زلزله نيمه شب 31 آگوست 1957 مقداري خرابي در قسمت اصلي اين بناي تاريخي در قلب شهر پديد آورد . ميدان داتاران مرددكا در مركز شهر قرار داشته و در ضلع مقابل رويال سلانگور كلاب قرار دارد كه در آن جشن استقلال مالزي هر ساله بر پا مي شود .
اين كلاب مجلل براي بازي كريكت وهاكي و تنيس و راگبي تا دهه 90 ميلادي مورد استفاده بوده است و در طبقه زير زمين اين مجموعه ، پاركينگ مجهز و مركز خريد و رستوران قرار دارد .
پارك پرندگان
پارك پرندگان KL در سال 1991 ساخته شده و توسط ملكه مالزيا Tunku Bainun افتتاح شده است و از آن تاريخ تا اول جولاي 2001 توسط شهرداري كوالالامپورDBKL اداره و سپس مديريت آن را به شركت Safari Bird park واگذار شده است .
اين پارك زيبا با مناظر طبيعي ، درياچه و جنگل بسيار زيبا فقط در فاصله 10 دقيقه از مركز اداري شهر كوالالامپور واقع شده است . اين پارك معروفيت جهاني داشته و به نام بزرگترين پارك مسقف پرندگان و يا بزرگترين پاركي كه پرواز پرندگان در آن آزاد مي باشد معروف است و داراي 3000 پرنده از انواع مختلف محلي و جهاني مي باشد .
وسعت اين پارك در ناحيه تريان به 20 هكتار مي رسد و بازديد كنندگان مي توانند از مشاهده پرندگان و محيط جنگلي آن لذت ببرند .
يكي از ويژگي هاي منحصر به فرد اين پارك ، قابليت پرواز پرندگان در محيط اين جنگل است كه آن را از ساير پاركها مجزا كرده و محلي آرام و طبيعي براي پرندگان و توليد مثل آنها فراهم كرده است .
باغ اركيده و هيبيسكوس

اين باغ در منطقه Taman tasik perdana واقع شده است . باغ اركيد بيش از 800 گونه اركيده مالزيايي دارد . گياهان داركيد نيز در همانجا به فروش مي رسند و همچنين باغ هيبيسكوس شامل بيش از 500 گونه از شكوفه هاي رنگارنگ است .
پتروناس
برج هاي دو قلوي پتروناس KLCC ( كه معروف به مركز شهر كوالالامپور يا مركز همايش هاي كوالالامپور نيز مي باشد ) بلندترين برج هاي دوقلوهاي جهان و با ارتفاع 452 متر مي باشند و طراحي آن توسط يك معمار آرژانتيني – امريكايي بنام سزار پلي بوده كه در سال 1997 به اتمام رسيده ، پتروناس شركت ملي نفت مالزي بوده كه هزينه احداث برج ها را پرداخت نموده است .
اين برج ها داراي 88 طبقه كه متشكل از بتن هاي سيماني و فولاد ضد زنگ و شيشه ساخته شده و طبقه 41 و 42 توسط پل هوايي به هم ارتباط پيدا مي كند معماري اين برج ها الهام گرفته از معماري اسلامي مي باشد . اين برج ها داراي قسمتهايي از قبيل سالن اركستر مالزي ، گروه هنري و مركز خريد سوريا KLCC است كه يكي از بزرگترين مراكز خريد كوالالامپور مي باشد .
شهر سرگرمي جنتينگ هايلند
به فاصله حدود 51 كيلومتر از شهر كوالالامپور تفرجگاه معروف Genting Highland واقع شده است كه در بين عموم معروف به Genting شهر سرگرمي است . اين مجموعه كه در ارتفاع 600 پا از سطح دريا واقع به صورت تمام وقت با انواع مختلفي از سرگرمي ها باز است و بازديد كنندگان سراسردنيا توسط تله كابيني كه در نوع خود بزرگترين در جنوب شرق آسيا به شمار ميرود (Genting skyway ) به اين مجموعه دسترسي مي يابند .
يك تفريحگاه كاملا ً مدرن و با سرگرمي هاي مخصوص خانواده ها شامل 6 هتل با 10 هزار اتاق و سوئيت حدود 90 مجموعه غذاخوري ، 80 مغازه ، شهر بازي سرپوشيده و روباز با حدود 60 دستگاه سرگرمي و نيز امكاناتي جهت برگزاري همايش ها و ملاقاتها در مجموعه بين المللي آن مي باشد .

آفاموسا
نام اين تفريحگاه كه يكي از مشهورترين اماكن تفريحي توريستي در منطقه است ، از قلعه نظامي معروف پرتغالي ها در قرن 16 ميلادي واقع در شهر مالاكا گرفته شده است . چشم انداز زيبا با تپه هاي سرسبز دورادور تفريحگاه 520 هكتاري آفاموسي را فرا گرفته و شكوه آن را چندين برابر كرده است .
آفاموسا ، علاوه بر تفريحگاه و محلي براي استراحت ، مكان بسيار مناسبي نيز براي برپايي جلسات و ملاقاتهاي تجاري بازرگاني است . اين تفريحگاه داراي زمين بازي گلف مطابق با استانداردهاي بين المللي ، پارك تفريحي آبي ، دنياي حيوانات سافاري ، شهرك كابوي ، كلوپ اسب سواري ، كلوپ پرواز مايكرو لايت ، هتل ، هتل آپارتمان و ويلاهاي خصوصي با استخر شناست . ..
منبع : تور مالزی