تونارول، مدل جدید سبزی پلوماهی!

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل:


ابتدا برنج را شسته، دو ساعت خیس می*کنیم سپس با چهار ونیم پیمانه آب و سبزی داخل قابلمه**ای پلوپز یا قابلمه*ای مخصوص دم کردن برنج که ابعاد مناسبی داشته باشد می*ریزیم و می*گذاریم تا کاملا جوشیده و آب آن تمام شود.
مواد لازم:

برنج مخصوص سوشی: سه پیمانه معادل 600 گرم
سبزی پلویی خردشده: دو لیوان
نمک: یک قاشق چای*خوری
سرکه سفید: چهار قاشق غذاخوری
آب: چهار ونیم پیمانه
شکر: دو قاشق غذاخوری
ماهی تن کنسرو شده: دو قوطی
آب: یک*سوم لیوان معادل 80 میلی*لیتر
آب لیمو ترش تازه: به میزان لازم
برای زیباتر شدن رول، خیار یا هویج: به میزان لازم

نوری (سبزی مخصوص سوشی): به میزان لازم


روش تهیه:

1.ابتدا برنج را شسته، دو ساعت خیس می*کنیم سپس با چهار ونیم پیمانه آب و سبزی داخل قابلمه**ای پلوپز یا قابلمه*ای مخصوص دم کردن برنج که ابعاد مناسبی داشته باشد می*ریزیم و می*گذاریم تا کاملا جوشیده و آب آن تمام شود.

2. وقتی از برنج تست کردیم و متوجه شدیم مغز آن کاملا باز شده و دیگر سفت نیست درب قابلمه را با دم*کنی بسته و به مدت 8 تا 10 دقیقه برنج را دم می*کنیم.

3.سرکه، شکر، آب و نمک را با هم مخلوط کرده روی برنج می*پاشیم و هم می*زنیم، حالا برنج مخصوص رول*ها آماده است اگر برنج بیش از 10 تا 12 دقیقه دم بکشد احتمال اینکه خیلی به هم چسبیده شده و طعم نامناسبی پیدا کند زیاد است پس بهتر است دم کردن برنج را در همین زمان تمام کنیم.

4. قتی برنج را از روی حرارت برداشتیم و مخلوط سرکه را به آن اضافه کردیم حتما داخل ظرفی چوبی می*ریزیم و کنار می*گذاریم تا کمی از حرارت بیفتد.


5. یک برگه نوری (سبزی مخصوص سوشی) را روی سطح کار پهن می*کنیم و به اندازه چهار تا پنج قاشق غذاخوری از برنج روی آن گذاشته و با پشت قاشق کاملا پهن می*کنیم، مابین آن تکه*های تن، هویج یا خیار قرار می*دهیم و لوله می*کنیم. رول درست شده را یک ساعت کنار می*گذاریم تا کاملا خودش را بگیرد سپس با کاردی کاملا تیز می*بریم و داخل ظرف موردنظر می*چینیم.

6. درواقع این یک نوع سوشی با سبزی پلوماهی است که می*توانیم به*عنوان یک نو سرو جدید سبزی پلوماهی برای شب عید از آن استفاده کنیم.
سونات