نان فطیر؛ بوی روستا می آید!
مجله اینترنتی برترین ها
آب گرم، پودر خمیر ترش و یک قاشق چایخوری شکر را در ظرفی پلاستیکی بریزید و با هم مخلوط کنید. سپس در جای نسبتا گرمی به مدت پنج الی 10 دقیقه قرار دهید تا پف کنید.
سایت چاشنیک:
مواد لازم:
آب گرم : نصف پیمانه
آرد : 4 پیمانه
آب ولرم : 2 پیمانه
نمک : یک قاشق چایخوری
شکر : 1/2-1 قاشق چایخوری
پودر خمیر ترش : 2 قاشق چایخوری
روغن مایع : یک قاشق سوپخوری
کنجد : مقدرای (برای تزئین)
گردو خرد شده : یک پیمانه
دارچین : 2 قاشق سوپخوری
شکر : 1/2 پیمانه
نان فطیر
طرز تهیه:
1- آب گرم، پودر خمیر ترش و یک قاشق چایخوری شکر را در ظرفی پلاستیکی بریزید و با هم مخلوط کنید. سپس در جای نسبتا گرمی به مدت پنج الی 10 دقیقه قرار دهید تا پف کنید.
2- شکر، نمک و آب ولرم را همراه با یک پیمانه آرد مخلوط کنید، به مایه اضافه و مخلوط کنید. 10 دقیقه استراحت دهید. سپس روغن مایع را اضافه کنید .
3- باقی مانده آرد را به تدریج اضافه کنید و خوب ورز دهید. در حدی که خمیر به دست نچسبد. توجه داشته باشید که اگر خمیر به دست چسبید، کمی آرد و روغن مایع مازاد بر پیمانه*های داده شده، اضافه کنید تا چسبندگی از بین برود.
4- در مقابل هر یک سوم پیمانه آرد مازاد، یک قاشق سوپخوری روغن مایع اضافه کنید .خمیر را به مدت دو ساعت در جای نسبتا گرمی قرار دهید و روی خمیر را با پارچه تمیزی پوشانید تا زمانی که حجم آن دو برابر شود.
5- فر را روی 350 درجه فارنهایت روشن کنید تا گرم شود .گلوله*هایی از خمیر درست کنید. روی سطح صافی مقداری آرد پاشیده، یک گلوله را کمی با وردنه باز کنید. گردو، دارچین و شکر را با هم مخلوط کرده و مقداری از مخلوط را وسط نان فطیر قرار داده، لبه*های نان را روی مخلوط بیاورید و سپس پهن کنید، در سینی چرب شده قرار دهید و بگذارید ده دقیقه بماند .
6- روی خمیر نان فطیر را روغن بمالید و کنجد روی آن پاشید. سینی فر را به مدت بیست و پنج الی سی دقیقه در طبقه وسط فر قرار دهید تا فطیرها پخته شوند .سونات