چند آمیزه* معماری ایرانی و ویکتوریایی +عکس

مجله اینترنتی برترین ها
فردریک ادوین چرچ ( ۱۸۲۶ – ۱۹۰۰) متولد هارتفورد (کنتیکت)، نقاش آمریکایی بود که از در آثارش از نقاشی منظره و مکتب هادسون ریور پیروی می*کرد. وی به توجه زیاد به بعد معنوی در آثارش شهرت دارد.
یک پزشک: فردریک ادوین چرچ ( ۱۸۲۶ – ۱۹۰۰) متولد هارتفورد (کنتیکت)، نقاش آمریکایی بود که از در آثارش از نقاشی منظره و مکتب هادسون ریور پیروی می*کرد. وی به توجه زیاد به بعد معنوی در آثارش شهرت دارد.

الانا Olana، نام خانهٔ او است که ساخت آن از ۱۸۷۲ تا ۱۸۹۱ به طول انجامید. این سازه در هادسون در نیویورک قرار دارد و معماری آن تأثیرگرفته از معماری ایرانی و معماری روزگار ویکتوریا است.

این دانشگاه اصلا گوشه ندارد!
ساختمانی که عکس آن را در تصویر می بینید، یکی از دانشگاه های سنگاپور است که از 12 برج مخروطی تشکیل شده و هیچ گونه گوشه و زاویه ای ندارد.

برترین ها: ساختمانی که عکس آن را در تصویر می بینید، یکی از دانشگاه های سنگاپور است که از 12 برج مخروطی تشکیل شده و هیچ گونه گوشه و زاویه ای ندارد. این دانشگاه تازه*ساخت در همین ماه مارس سال جاری میلادی تکمیل شده است و بخشی از پروژه عظیم 360 میلیون پوندی دانشگاه فنی Nanyang است.
جالب است که این دانشگاه فنی بیشتر از اینکه برای رتبه علمی شهرت پیدا کند، برای معماری اش معروف است.


شاهکارهای معماری روی آب +عکس
معماری تلفیقی از ذوق هنری و دانش بشری است. ایده*های سازه*های معماری همواره زیبا و خلاقانه بوده است. اما تصور کنید که ایده ساخت یک شاهکار معماری بر روی آب می*تواند تا چه اندازه خلاقانه باشد.
فرادید: معماری تلفیقی از ذوق هنری و دانش بشری است. ایده*های سازه*های معماری همواره زیبا و خلاقانه بوده است. اما تصور کنید که ایده ساخت یک شاهکار معماری بر روی آب می*تواند تا چه اندازه خلاقانه باشد.

به نقل از فاکس*نیوز، طراحی این سازه*های شناور خلاقانه و کاملا هنرمندانه بوده است. در ادامه با شاهکارهای معماری روی آب آشنا شوید:

سینما آرکیپلاگو

اوله شیرِن در سال 2014 این سازه را طراحی کرد. صخره*های شبیه به برج، پوشش گیاهی و آب زلال جزیره کودوِ تایلند اطراف این سینما را احاطه کرده است. طراحی این مجموعه مطابق با جشنواره سالانه فیلم تایلند «Film on the Rocks Yao Noi Festival» بوده و فیلم*ساز تایلندی «آپیچاتپونپ» همراه با بازیگر بریتانیایی «تیلدا سوینتون» با آن همکاری دارند. شیرن از محیط اطراف برای ساخت آن استفاده کرد.


درییف در لِل*استاد

طرح این منطقه مسکونی توسط گروهی از خانواده*هایی که در هلند عاشق آب و دریا بودند مطرح شد. معنای این عبارت بدین صورت است: «در لِل*استاد شناور باشید.» «آتیکا آرکیتِکن» که دفتر اصلی آن در آمستردام است این مجموعه را طراحی کرد. این مجموعه با شهر 40 کیلومتر فاصله دارد. گفتنی است زمانی که کار ساخت سازه*ها به اتمام رسید، آن*ها را بر روی کیسون*های بتونی قرار داده و به حالت شناور بر روی آب کشیدند. در مجموع هشت خانه با اسکلت چوبی در این مجموعه مسکونی قرار دارد. البته مشخصات هر خانه مطابق انتظار همان خانواده طراحی شده است.جزیره شناور کره جنوبی

این جزیره شناور در سئول و بر روی رود هان ساخته شده است. این منطقه از شهر اغلب نادیده گرفته می*شد که با کمک این مجموعه توجهات را به خود جلب کرد. به همین دلیل به آن «رنسانس رودخانه هان» گفته می*شود. این مجموعه با همکاری «اچ. آرکیتکچر» در نیویورک و «هائاهن آرکیتکچر» در سئول ساخته شده که شامل سه سازه است. این سه سازه از سه مرحله شکوفه دادن گل*ها ایده گرفته است: بذر، جوانه، شکوفه. در ساخت این جزیره از شیشه، پشم و فولاد استفاده شده است. مغازه، رستوران و تعدادی مکان دیگر در این مجموعه طراحی شده که میزبان جشنواره*ها، اجراها و نمایشگاه*های مختلف در طول سال هستند.


مدرسه شناور ماکوکو

مدرسه شناور ماکوکو در لاگوس نیجریه واقع شده است. این مدرسه توسط NLÉ طراحی شده است. هدف آن*ها نیز این بوده که نشان دهند می*توان سازه*های در معرض طغیان آب را بر روی آب شناور کرد. این مدرسه سه طبقه که با مصالح محلی از جمله چوب و بامبو ساخته شده یک پایه شناور دارد. چهار کلاس درس و یک کارگاه نیز در این مدرسه شناور وجود دارد. از همه مهم*تر این است که در مواقع اضطراری، صدها ساکن محلی می*توانند به این مدرسه شناور پناه بیاورند.

شاهکارهای معماری روی آب +(تصاویر)

آرکتیا هدکوارترز

«آرکتیا هدکوارترز» دفتر جدید یک شرکت ماهیگیری فنلاندی است که صاحب چندین کشتی یخ*شکن بوده و در نزدیکی سواحل هلسینکی واقع شده است. این مجموعه توسط «کی 2 اس آرکیتکتس» طراحی شده است. در نمای آن از فولاد سیاه استفاده شده که نمایانگر بدنه کشتی*های این شرکت و در طراحی داخلی آن از چوب استفاده شده که آن هم از سنت**های دریایی الهام گرفته است.


اکسبری اگ


اکسبری اگ یا تخم*مرغ اکسبری از منطقه جغرافیایی آن در همپشایر گرفته شده است. «پی.اِی.دی. استدیو» همراه با «گروه اس.پی.یو.دی» و استیون تِرنر کار طراحی آن را به عهده داشتند. نور و گرمای مجموعه توسط صفحه*های خورشیدی تامین می*شود.
سونات