تیرامیسو
ممکن است بارها نام دسر تیرامیسو به گوش شما خورده باشد، اما تیرامیسو چیست؟ تیرامیسو دسر یا یک میان وعده غذایی مقوی سرشار از کلسیم، پتاسیم ، فسفرو ویتامین های خانواده ب می باشد. تیرامیسو به ایتالیایی به معنی بیانداز بالا یکی از محبوبترین کیکها و دسرهای ایتالیایی است. معروفیت تیرامیسو در ایتالیا بسیار زیاد است و شهرت خاصی دارد. این دسر در ایران نیز طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کرده است. سابقه این دسر لذیذ به سالهای 1960 بازمیگردد. در این سال ها تیرامیسو با نام امروزی اش تهیه نمیشده است تا آنکه در سال 1980 نام دسر تیرامیسو در کتابهای آشپزی ایتالیایی قرار گرفت. تیرامیسو دسری لایه لایه است و خوردن تکه ای از آن طعم منحصر به فردی در دهان ایجاد می کند . در تهیه دسر تیرامیسو از بیسکوئیت لیدی فینگر آغشته به قهوه و مخلوط همزده ای از پنیر ماسکارپونه استفاده میشود. تیرامیسو به صورت لایه لایه با پودر کاکائو طعم دار میشود. دسر تیرامسو به دلیل قهوه ای که در تهیه اش استفاده می شود طعم بی نظیری دارد و برای همین بهتر است که این دسر به صورت جداگانه و بدون همراه سرو شود . ظرف مناسب سرو تیرامیسو، ظرف شیشه ای است تا لایه های دسر در آن دیده شود. قابل مشاهده بودن طبقات تیرامیسو، لذت خوردن آن را چند برابر می کند. خوردن تیرامیسو آدابی دارد؛ باید قاشق را در عمقی ترین قسمت تیرامیسو فرو برد و سپس تکه ای از آن را کند و بالا آورد. در این صورت، وقتی قاشقی از آن را در دهان می گذارید، بهترین طعم را حس خواهید کرد.

مواد تشکیل دهنده ی تیرامیسو چیست؟


بیسکوئیت،شکلات،قهوه،پنیر � تیرامیسو از بیسکوئیت های مخصوص ساوویاردی یا لیدی فینگرکه آغشته به قهوه است تشکیل شده کهلایه های میانی آن از ترکیب پنیرما سکارپونه و خامه ی زده شده ی شیرین شده پرمی شود به اضافه ی تخم مرغ که با توجه به سلیقه ی خاص افراد به آن اضافه می شود . مهم ترین نکته در تهیه ی تیرامیسو نسبت مواد به یکدیگر است که نتیجه ای شگفت انگیزرامی آفریند. دسر تیرامیسی سیجانی با توجه به نظر کار شناسان خبره در آشپزی و تهیه ی دسربا یک طعم فوق العاده ناب مشابه نمونه ی اورجینال آن دارد که شما را همراه خود به ایتالیا می برد.

ابتدا زرده های تخم مرغ را با همزن انقدر میزنیم تا رنگش تقریبا سفید و حالتش سفت تر شود.
بعد از این که زرده ها را کاملا زدیم و به فرم مورد نظر رسید وانیل و مقداری خاک قند اضافه میکنیم...

مواد لازم

برای 4 تا 6 نفر:
پنیر خامه ای (در صورت امکان پنیر کاله بهتر است.) 2 بسته
زرده ی تخم مرغ 3 عدد
خامه ی صبحانه 1 بسته بزرگ
بیسکویت پتی بور 1/5 بسته
قهوه به میزان دلخواه تلخ یا شیرین تر بودن بیسکویت ها
وانیل یک قاشق چای خوری سر خالی
پودر قند به میزان دلخواه
طرز تهیه: ابتدا زرده های تخم مرغ را با همزن انقدر میزنیم تا رنگش تقریبا سفید و حالتش سفت تر شود.
بعد از این که زرده ها را کاملا زدیم و به فرم مورد نظر رسید وانیل و مقداری خاک قند اضافه میکنیم و روی حرارت بخار کتری میگذاریم و 10 تا 15 دقیقه میگذاریم با بخار اب حرارت ببیند تا به صورت غلیظ و کرم مانند در اید و در این زمان مرتب ان را از ته بهم میزنیم مراقب باشید ته نگیرد و به رنگ زرد پر رنگ در نیاید.
در مرحله ی بعد خامه ی صبحانه را به همراه کمی خاک قند انقدر میزنیم تا وقتی که ظرف را برگردانیم خامه تکان نخورد.
سپس پنیر ها را با مقدار کمی خاک قند میزنیم تا به صورت کرم در اید.
(توجه داشته باشید نباید پنیر را زیاد با همزن زد چون ممکن است شل شود و حالت دسر را خراب کند 3 تا 4 دقیقه برای زدنش کافیست.)
در اخر همه ی مواد را به زرده اضافه کرده و به صورت دورانی ( بدون استفاده از همزن)
هم میزنیم تا مواد یکدست شوند و این کار را ارام انجام میدهیم تا مواد سفتی خود را از دست ندهند.
برای اماده کردن بیسکویت های داخل دسر ابتدا قهوه را اماده میکنیم.
برای هر یک لیوان اب از یک قاشق چای خوری سر پر قهوه استفاده میکنیم و میگذاریم روی حرارت ملایم بجوشد و هنگامی که رویش کف کرد حاضر است.
و در اخر یک مقدار از مواد را داخل ظرف مورد نظر میریزیم و بیسکویت ها را در قهوه فرو میبریم تا مقدار کمی از سفتی در بیایند و انها را روی مواد میگذاریم و دوباره از موادمان روی بیسکویت ها میریزیم و این تر تیب را ادامه میدهیم تا ظرف پر شود.
بعد از تکمیل شدن دسر بهتر است 4 ساعت در یخچال بماند بعدا سرو شود.
نکته:
1.میتوانید به جای بسکویت پتی بور از نان لطیفه هم استفاده کنید.
2.در هنگام اضافه کردن خاک قند مراقب باشید بعد از مخلوط کردن مواد شیرینی انها بیش از حد نشود و مواد را قبل از مخلوط کردن بیش از حد شیرین نکنید.
3.ابتدا تخم مرغ و خامه را اماده کرده و بعدا پنیر را از یخچال بیرون بیاورید تا شل نشود.