ارک دیزنی لند کالیفرنیا :پارک تفریحی دیزنی لند (به انگلیسی: Disneyland Park) نام یک پارک تفریحی می باشد که در ۱۳۱۳ بلوار هاربور جنوبی در آناهایم، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا واقع شده است. این پارک در ۱۷ام ژوئیه سال ۱۹۵۵ میلادی باز شده است. مالک و گردانندهٔ این پارک شرکت والت دیزنی می باشد. این پارک تا کنون مورد بازدید بیش از ۵۱۵ میلیون نفر از زمان افتتاح قرار گرفته است.در سال ۱۹۹۸ میلادی دیزنی لند به پارک دیزنی لند برای تمایز از مجموعهٔ بزرگتر تفریحی دیزنی لند تغییر نام داد.مجسمه آزادیمجسمه آزادی یا تندیس آزادی (به انگلیسی: Statue of Liberty) که نام رسمی آن «آزادی روشنگر جهان» است (به انگلیسی: Liberty Enlightening the World - به فرانسه: La liberté éclairant le monde)، مجسمهٔ بزرگی است که در سال ۱۸۸۶ (میلادی) توسط فرانسه به ایالات متحده آمریکا هدیه داده شده است.
این مجسمه در جزیره آزادی در بندر نیویورک نصب شده و به صورت نمادی برای خوش آمد گویی به مسافرانی که راه دریا به نیویورک می آیند درآمده است. این مجسمه که با رویه ای از مس پوشش یافته، در سال ۱۸۸۶ به مناسبت یکصدمین سال استقلال آمریکا از بریتانیا و به عنوان نمادی از دوستی فرانسه و آمریکا به این کشور اهدا شده است. مجسمه به شکل شخصیت زنی است ایستاده در حال گام برداشتن، که دور سرش را هفت اشعه نورانی فراگرفته است. او با دست چپ خود یک لوح سنگی را نگه داشته و با دست راست خود مشعلی فروزان را بالای سر خود نگه داشته است. روی لوح سنگی با شماره های رومی نوشته شدهJULY IV MDCCLXXVI که نشانگر ۴ ژوئیه ۱۷۷۶ (میلادی) و تاریخ استقلال آمریکا است.
امروزه مجسمه آزادی یکی از نمادهای مشهور کشور آمریکا است.
هالیوود ( Hollywood )- لوس آنجلس ایالت کالیفرنیاهالیوود: (Hollywood) ناحیه ای در لوس آنجلس، از کالیفرنیای آمریکاست که در شمال غربی مرکز شهر واقع شده است.به خاطر شهرت و هویت فرهنگی اش به عنوان مرکز تاریخی استودیوهای فیلمسازی و ستارگان، واژه «هالیوود» اغلب به عنوان کنایه ای برای «صنعت سینما و تلویزیون آمریکایی» بکار برده می شود.پل معلق گلدن گیت ( Golden Gate Bridge )- سانفرانسیسکوگلدن گیتتنگه*ای در شمال آمریکا می*باشد که خلیج سانفرانسیسکو را به اقیانوس آرام متصل می*کند. از سال ۱۹۳۷پل گلدن گیتاز روی آن عبور می*کند. پل گلدن گیت یک پل معلق در سانفرانسیسکوی آمریکاست که شمال و جنوب این شهر را به هم متصل می*کند، گلدن گیت در فاصله بین سال*های ۱۹۳۷ (پل در ۲۷ مه۱۹۳۷ گشایش یافت) تا ۱۹۶۴ با طول ۲٬۷۳۷ متر طولانی*ترین پل معلق دنیا به حساب می*آمد.دره بزرگ ( Grand Canyon )- شمال ایالت آریزونااین دره، که رود کلرادو آن را بیش از ۶ میلیون سال پیش ساخته، ۴۴۶ ک م (۲۷۷ مایل) طول دارد، عرض آن از ۶٫۴ تا ۲۴ ک م (۴ تا ۱۸ مایل) متغیر است و عمق آن به بیش از ۱٫۶ ک م (۱ مایل) می رسد. تقریباً دو میلیارد سال از تاریخ کره زمین بصورت رود کلرادو و ریزابه های آن کانال هایشان را از میان لایه می برد پس از مادامی که لایه سنگی فلات کلرادو بود بالا ببرد.گرند کانیون شکاف بزرگی در جلگه کلرادو است که لایه های بالاآمدهٔ مربوط به دوران پیشین زیستی (پروتروزوییک) و دیرینه زیستی را در معرض دید قرار داده است.کوه راشمور- ( Mount Rushmore )ایالت داکوتای جنوبی یادبود ملی کوه راشمور (به انگلیسی: Mount Rushmore National Memorial) یک پارک و یادبود ملی در ایالت داکوتای جنوبی در ایالات متحده آمریکا است.بر روی کوهی در این مکان، چهره چهار تن از مشهورترین رئیسان جمهور آمریکا بر روی سنگ کوه در مقیاس بزرگ کنده کاری شده است.


از راست به چپ: آبراهام لینکلن، تئودور روزولت، توماس جفرسون، و جرج واشینگتن هستند.این یادبود که در سال ۱۹۲۵ میلادی تأسیس گردید، بر روی زمین های سرخ پوستان قبیله لاکوتا قرار دارد
پارک ملی sequoia،کالیفرنیاخانه ی آبشار(falling water)خانه*ای است که معمار معروف آمریکائی، فرانک لوید رایت، در سال ۱۹۳۵ در پنسیلوانیای آمریکا طراحی کرده*است و جز یکی از برترین آثار معماری قرن بیستم به شمار می*رود. این خانه در نزدیکی شهر پیتسبورگ و با تبعیت از قوانین سبک بین*المللی ساخته شده آست.پارک ملیyosemite ،کالیفرنیاپارک ملی حفره*های کارلزبد Carlsbad Caverns National Park ))پارک ملی حفره*های کارلزبد یک پارک ملی در ایالت نیومکزیکو در آمریکا استساختمان امپایر استیت:( The Empire State Building) ساختمان امپایر استیت:( The Empire State Building) یک بُرج ۱۰۲ طبقه تجاری است که در محله منهتن در شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. ساختمان امپایر استیت در طول سال*ها به یکی از «نمادهای کلان*شهر نیویورک» تبدیل شده است. برج امپایر استیت از سال ۱۹۳۱ تا سال ۱۹۷۲ و تا پیش از ساخته شدن مرکز تجارت جهانی، بلندترین آسمان*خراش در جهان محسوب می*شد.جزیره ماوی، زیباترین جزیره جهان - هاوایی جزیره ی ماوی (مائویی) با مساحتی بالغ بر 727.2 کیلومتر مربع، دومین جزیره ی بزرگ هاوایی و هفدهمین جزیره ی بزرگ آمریکا می باشد. جزیره ی ماوی بخشی از ایالت هاوایی را تشکیل می دهد و بزرگترین جزیره از 4 جزیره ی تشکیل دهنده ی منطقه ی ماوی می باشد. در سال 2010 این جزیره جمعیتی حدود 145 هزار نفر داشت و بعد از اوهایو و هاوایی، سومین جزیره ی پرجمعیت هاوایی بوده است.منبع : دیدنی های امریکا
kttca.com
اخذ ویزای امریکا