۶۴۸ مصدوم و ۸۹ کشته در تعطیلی هفته گذشته

در تعطیلات اجلاس جنبش غیرمتعهدها در تهران خیابانهای شهر تهران خلوت بود و جاده های منتهی به شهرهای شمالی شلوغ.

زهرا تالانی: این تعطیلات و سفر چندان هم بی حادثه نبود و 648 مصدوم و 89 کشته برجای گذاشت.
مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشوراعلام کرد که در هفته کشور 145حادثه ویژه رخ داده که منجر به اعزام 327 آمبولانس و بیش از 650 تکنسین اورژانس پیش بیمارستانی به محل حوادث شد، نیروهای امدادی اورژانس 115 پس از ارائه خدمات پزشکی به مصدومان، 648نفر را برای دریافت مراقبت های تخصصی بیشتر به مراکز درمانی منتقل کردند.
مهمترین حوادث
مهم ترین حادثه ویژه ترافیکی هفته گذشته، تصادف یک مینی بوس با پراید در جاده قدیم قزوین تهران بود که در ساعت 6:41، 10شهریور ماه رخ داد که بلافاصله 3 دستگاه آمبولانس اورژانس پیش بیمارستانی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قزوین به محل اعزام شدند.
اولین آمبولانس پس از3 دقیقه به محل حادثه رسید و یک مصدوم توسط تکنسین های اورژانس 115 در محل درمان و 18 مصدوم دیگر پس از دریافت اقدامات اولیه و تخصصی فوریت های پزشکی به بیمارستان های ولیعصر بیک و بیمارستان رازی قزوین منتقل شدند خوشبختانه با حضور به موقع و اقدامات پزشکی مناسب تیم های امدادی اورژانس 115 این حادثه، فوتی در برنداشت.
رقم خسارتها
متوسط جهانی مرگ ومیر در اثر حوادث رانندگی 14تا 15نفر در هر 100هزار نفر است و این میزان در کشور ما 30 نفر در هر 100 هزار نفر یعنی تقریبا دو برابر میانگین جهانی است.
رقم خسارت*های مستقیم و غیرمستقیم تصادفات در کشور بیش از هفت درصد تولید ناخالص ملی کشور است.