معاون امنیتی - انتظامی وزارت کشور: دادن ۲۵۰ هزار تومان پول به اهالی ساکن در نزدیکی سالن اجلاس عدم تعهد شایعه است

معاون امنیتی - انتظامی وزارت کشور خبرهای مربوط به دادن پول و بلیط به اهالی ساکن در نزدیکی سالن اجلاس برای سفر در ایام برگزاری این اجلاس را رد کرده است.

علی عبداللهی معاون امنیتی وزارت کشور در گفت و گو با هفته نامه آسمان درباره شایعه 250 هزار تومان برای اهالی حوالی سالن اجلاس با بیان اینکه ستاد برگزاری اجلاس به هیچکدام از خانواده هایی که منازل*شان نزدیک محل برگزاری اجلاس است پول نداده است، اظهار داشت: اینها شایعاتی بود که گفته می شد و من آن را تکذیب می کنم حتی اینکه گفته می شد تسهیلاتی چون بلیط قطار و هوایپما یا رزرو هتل در کیش به اهالی این محل*ها داده شده است هم کذب است.
وی تصریح کرد: ما حتی محدودیت خاصی هم برای رفت و آمد اهالی ساکن در نزدیکی محل اجلاس ایجاد نکردیم. مردم راحت می توانستند رفت و آمد کنند. هیچ کدام از این صحبت ها صحت ندارد و شایعه است می توانید بروید از خانواده های نزدیک اجلاس سوال کنید.
عبداللهی در ادامه گفتگوی خود با تاکید براینکه ورودی های شهر تهران محدود نشده بود، گفت: تنها در مقعطی ایست*های بازرسی اعمال می شد بعد دیدیم ممکن است منجر به ترافیک شود از این رو آنها را هم باز کردیم و کنترل ها از طریقی دیگر انجام می شد.
معاون امنیتی وزارت کشور همچنین در خصوص تمهیدات برای امنیت فضای هوایی و امنیت مرزی کشور تاکید کرد: در زمان اجلاس*های مهم یکسری اقدامات به طور معمول انجام می شود. ما هم این اقدامات را انجام دادیم. همه کنترل های لازم را در محل اجلاس انجام دادیم منتها تلاش مان این بود که اقدامات امنیتی مام مخل آرامش مردم نباشد.
وی همچنین از هزینه*های برگزاری اجلاس ابراز بی اطلاعی کرده و عنوان کرده است ما خودمان بودجه می گیریم و بودجه اجلاس را باید از رییس ستاد بپرسید.