دوستان عزیز نظرتون راجع به مهریه چیه؟

موضوع: دوستان عزیز نظرتون راجع به مهریه چیه؟

برچسب ها: مقالات ازدواج, مهریه, مراسم خواستگاری, همسر داری, ازدواج های فامیلی, ازدواج های اینترنتی, خواستگاری, زن و شوهر, سنت ازدواج, شیر بها
  1. DayaN گفت:

دوستان عزیز نظرتون راجع به مهریه چیه؟

[B][COLOR=#0000ff]دوستان عزیز نظرتون راجع به [/COLOR][COLOR=#ff0000]مهریه[/COLOR][COLOR=#0000ff] چیه؟
    [/COLOR][COLOR=#008000]و چرا الان مهریه بالا مد شده یا به اصطلاحی عرف جامعه شده؟[/COLOR]

[COLOR=#800080]در ضمن شما میتونین خاطرات و داستان و سوتی([/COLOR][COLOR=#8b4513]سوژه های وطنی[/COLOR][COLOR=#800080]) در مورد مهریه رو هم اینجا آپ کنید
    [/COLOR][COLOR=#696969]با سپاس از تمومی دوستان عزیز[/COLOR][/B]
    ♥ مخاطب ♥. . . !

نوشته هایم را که می خوانی . . .

نه لبخند بزن . . .

نه اشک بریز . . .

نه سخنی بگو . . .

هیـــــــــچ . . .

تنها
    سکــــــــــــــوت کن . . .سکوت !

و بیاندیش در لابلای هر واژه

چــه دردی نهفته است !!!
    -------------------------------------
    همیــشه تو دلــت میگفــتی:
    این مــگه باچــند نــفر دوســته که همیــــشه آنلایــنه؟
    یه جمــله همــیشه یادت باشــه:

همیــشه آنلایــن تــرین ها تنــــهاترینــــند

2. DayaN گفت:
    [b][color=#ff0000]:-82بد نیست شما هم بخونین جالبه و با مهریه و شیر بها و ازدواج :-82[/color]

[color=#0000cd]آداب و مهارت های خواستگاری در تهران [/color][/b][b]خواستگاری رفتن در کلان شهر تهران آداب و مهارت خاصی را طلب میکند که در سایر بلاد ایران زمین و حتی دیگر نقاط جهان و به طور کل جوامع بشری نمی توان برایش نمونه ایی یافت.[/b]
    [b]راهکارهای پیشنهادی ما با احترام تقدیم به همه ی کسانی است که در راه خواستگاری دختران تهرانی تلاش ها و جانفشانی ها نموده اند و هنوز رویشان کم نشده است.[/b]
    [b]1:جوان های عزیز لطفا واقع بین باشید. ازدواج و خان اول خواستگاری مثل فیلم های هندی نیست که به خوبی و خوشی تمام شود. بلکه قلق ها و فوت وفن های خاص خود را دارد که اگر آنها را به کار نبندید بعدش مثل اواسط فیلم های هندی باید همه اش گریه کنید. به خاطر داشته باشید که اولین سئوالی که در جلسه خواستگاری توسط " عروس خانم بالقوه " از شما پرسیده میشود واین سئوال برای دختران تهرانی جنبه حیثیتی دارد این است: (( آقا ببخشید شما با کار کردن خانمتون بیرون از خانه و ادامه تحصیل او موافقید؟))[/b]
    [b]روش پاسخگویی:شما در حالتی آمیخته با ادب و خجالت در حالی که سرتان پایین به عروس خانم بفرمایید: اصولا بنده یک آدم روشنفکری هستم که با کار و تحصیل زن صد در صد موافقم. الان ما حتی وزیر زن هم داریم و زن ومرد باید دوشادوش هم کار کنند.[/b]
    [b]نکات هشدار دهنده:چنانکه گفتم این سئوال حیثیتی ترین سئوال دختران تهرانی است و در پاسخ به آن باید جوانب احتیاط را رعایت نمایید. مبادا بگویید: برای من اول همسر خوب بودن و دوم مادر شایسته بودن و سوم کار و تحصیل مهم است. زیرا در غیر اینصورت چشمتان روز بد نبیند دختر خانم یک لگد به محکمی ضربه لگد یک " شتر مرغ گرسنه "به بدنتان وارد وهم شما را از اتاق و هم از جرگه مردان به بیرون پرتاب می کند!!!![/b]
    [b]در ضمن مبادا اگر بحث وزیر زن مطرح شد از " رییس محترم و محبوب قوه مجریه " نامی یا حرفی ببرید چون ممکن است عروس خانم موضع گیری سیاسی داشته باشند و کار به بحث و جدل سیاسی و مناظره ی بی نتیجه بکشد و در نهایت محترمانه راه خروج از منزل به شما نشان داده شود!!![/b]
    [b]2:فراموش نکنید که از شما حتما این سئوال پرسیده میشود که : (( آقا ببخشید خدای ناکرده شما که سیگار نمیکشید؟))[/b]
    [b]روش پاسخگویی: شما اصلا از سوء سابقه تان نهراسید و با یک دنیا اعتماد به نفس و صداقتی مثال زدنی اول لبتان را گاز بگیرید و بعد بفرمایید: من آدم کشی میکنم – به حقوق دیگران تجاوز میکنم – زیر آب میزنم – آدم فروشی میکنم – به ناموس مردم... (استغفرالله) ولی... ولی سیگگگگگگگگگگگار نمی کشم!![/b]
    [b]نکات هشدار دهنده: هیچ عمل بدی و هیچ گناه کبیره ایی در قاموس دخترهای تهرانی از سیگار کشیدن بدتر نیست. لذا قبل از رفتن به خواستگاری حتما یک بسته از این آدامس تند و تیزها از دکه سر کوچه بخرید یا از داروخانه اسپری خوشبو کننده فضای دهان تهیه نمایید چون ممکن است همین که برای خواستگاری از در وارد میشوید پدر یا برادر دختر خانم الکی و بی جهت بپرند وسط و با شما روبوسی کنند و آن وقت است که حکما قدما فرموده اند: ((خر بیار و باقالی رو بار کن!×!))[/b]
    [b]3:در خواستگاری های تهران دختر خانم ها به جای سئوالات غیر ضروری و بی ربط مثل: ((هدف شما از زندگی مشترک چیست؟ راه های سعادت مادی و معنوی خانه و خانواده از نظر شما چیست و شما چه روش ها و راهکارهایی در این زمینه دارید؟ یا چه قدر و چگونه معنویت را در زندگی خود دخیل میکنید؟)) و سئوالات دیگری از این قبیل. تنها با لبخندی ملیح به طرح سئوال سودمند می پردازند که: (( ببخشید ورزش یا هنر حرفه ایی و آماتور شما چیه ؟))[/b]
    [b]روش پاسخگویی: در این حالت اصلا نیازی به پر حرفی نیست و هول نشوید!!! ! بلکه با نشان دادن چند عکس از ورزش های خشن و مرگبار مثل بوکس حرفه ایی و یا صخره نوردی در ارتفاعات توچال یا ورزش های با کلاسی مثل اسکی اوضاع را به نفع خود تمام کنید و همین طور در زمینه هنر هم یک عکس همراه با دوستان مذکرتان!××!؟ از سر در " موزه هنرهای معاصر " به دختر خانم نشان دهید تا سابقه هنری شما برایش آشکار شود. البته عکس ها اگر در موبایل هم باشد کفایت می کنند.[/b]
    [b]نکات هشدار دهنده: نبینم رفته باشید و چند تا عکس از تنیس روی میز یا والیبال گرفته باشید ها! خودشان این ها را بلدند.[/b]
    [b]4:سئوال بسیار مهم و حائز اهمیت دیگر که هم جنبه پز دادن و هم جنبه معامله در آن مطرح است این است: ((آقا ببخشید شما دوست دارید چقدر مهریه همسرتون کنید؟))[/b]
    [b]روش پاسخگویی: شما در مواجهه با این سئوال سریع و در کسری از ثانیه و بی معطلی و بسیار بسیار رومانتیک پاسخ دهید: بنده دوست دارم برابر با تاریخ تولد شما به سال میلادی یا به اندازه همه سکه های بانک مرکزی بلکه از آن هم بیشتر سکه ی طلا مهریه ی شما کنم.[/b]
    [b]نکات هشدار دهنده: مبادا بگویید: در دین ما کم بودن مهریه مستحب است یا بگویید: مگر اینجا بنگاه خرید و فروش است؟ یا بگویید؟ مگر زن قیمت دارد؟ یا مگر مهریه خوشبختی می آورد؟ و از این جور حرفها که متهم به بی مغزی – تحجر و مشکلات روانی میشوید! و اگر سریع آنجا را ترک نکنید برادر دختر خانم این بار از پشت کاناپه با چهره ایی عبوس ظاهر شده و میگوید: آقا جان ! توقف بیجا مانع کسب است. سپس با یک پس گردنی محکم و جانانه شما را به خارج از خانه مشایعت میکند.[/b]
    [b]5:سئوال مهم دیگر که درنظر دختر خانم های تهرانی بسیار مهم وکلیدی است پرسش راجع به داشتن یا نداشتن ماشین است.[/b]
    [b]روش پاسخگویی: این مهم نیست که ماشینتان را قسطی خریدید یا نقدی؟ بیمه ثالث یا معاینه فنی دارد یا نه؟[/b]
    [b]پراید مدل قدیمی و در حال اسقاط است یا بنز آخرین سیستم. بلکه فقط این مهم است که شما باید با نهایت ادب و تواضع سوئیچ مبارک (همراه با ریموت دزد گیر) را از جیبتان خارج کنید و دو دستی به دختر خانم تعارف نمایید و سپس شکسته نفسی کنید و بگویید: از دار دنیا ما هم یک لگن خاصره (اء ببخشید یک لگن خارجه) هم داریم[/b]
    [b]نکات هشدار دهنده: توصیه میشود که حتما رنگ ماشینتان سفید باشد تا دختر مربوطه را به یاد شاهزاده رویاهایش بیاندازد که با اسب سفید می آید و آرزوهای او را برآورده میکند. از رنگ سیاه و مشکی بپرهیزید که تنها در این حالت شگون ندارد و در این جا استثنائا رنگ عشق نیست![/b]
    [b]6:از سئوالات بسیار مهم و حیاتی پرسش راجع مدرک تحصیلی شما است.[/b]
    [b]روش پاسخگویی: دختران تهرانی بسیار فرهیخته و دانش دوست هستند. بنابراین افراد تحصیلکرده از امتیاز بالایی در انتخاب آنها برخوردارند. شما در مراسم خواستگاری در مواجهه با این سئوال ابتدا سرتان را بالا بگیرید و سپس مثل یک نوار کاست یک نفس و به صورت کتابی بفرمایید: ((اینجانب گل مراد قارپوز آبادی فرزند نوروز خان صادره از دارالخلافه تهران دانش آموخته رشته مهندسی آب و فاضلاب در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد واحد دارقوز آباد علیا هستم. بر همگان واضح و مبرهن است که تحصیلات در روابط زناشویی و تربیت فرزندان نقش به سزایی دارد خصوصا گل سر سبد رشته ها که همانا آب و فاضلاب است.))[/b]
    [b]نکات هشدار دهنده: همانطور که اشاره شد به نقش رشته تحصیلیتان در زناشویی و تربیت فرزندان حتما اشاره کنید حتی اگر رشته شما مهندسی دامپزشکی و سر و کار شما با گاو و گوسفند باشد.[/b]
    [b]7.سئوال مهمی که از همه سئوال های گفته شده مهمتر است و از همه چیز چون شرافت – غیرت – پاکدامنی – مردانگی – اصالت خانوادگی – متدین بودن – انسانیت و حتی مدرک تحصیلی شما بالاتر است داشتن یا نداشتن خانه است!!![/b]
    [b]روش پاسخگویی:توصیه اکید و برادرانه میکنم که اگر خانه ندارید به هیچ وجه وقت خودتان و دیگران را بی خود و بی جهت تلف کنید و به هیچ عنوان پا در مراسم مقدس خواستگاری نگذارید زیرا از همه ی گناهان سنگین تر ( حتی سیگار کشیدن ) همین نداشتن خانه است. مگر این که یک خانه ویلایی یا یک پنت هاوس در منطقه شمیرانات خصوصا محلات نیاوران یا تجریش تهیه کرده و شش دانگ آن را هم قبل از مراسم عقد به عروس خانم هدیه کرده باشید.[/b]
    [b]نکات هشدار دهنده: چنان که اکیدا توصیه نمودیم بدون قباله خانه پا در مراسم انسان ساز خواستگاری نگذارید و اگر خدای ناکرده مرتکب چنین گناه نابخشودنی شدید سریع و بی معطلی خود را به دل درد یا دل پیچه بزنید و از مراسم مذکور فرار کنید و به خانم والده محترم ( حاج خانم ) هم از بیرون و از طریق موبایل بفرمایید که سریعا از در اضطراری یا پنجره خودشان را به پایین پرت کنند زیرا هر لحظه بیم آن می رود که دختر خانم احساس عدم امنیت بکند و با خدمتگزاران پلیس 110 تماس بگیرد و از شما به جرم (( مزاحمت برای نوامیس مردم در روز روشن )) شکایت کند و عاقبت شما هم به جرم مفسد فی الارض بودن مجازات شوید![/b]
    [b]لطفا توصیه های ایمنی ما را جدی بگیرید حالا از ما گفتن بود!!!!؟؟؟؟.

نوشته خودمه برای جزییات بیشتر به وب سایت شخصی من رجوع فرمایید.
    [color=#ff0000]www.da1kh.r98.ir[/color][/b]
    ♥ مخاطب ♥. . . !

نه لبخند بزن . . .

نه اشک بریز . . .

نه سخنی بگو . . .

هیـــــــــچ . . .

تنها

چــه دردی نهفته است !!!

3. nasim.h گفت:
    [COLOR=#800080][SIZE=3]:-aroosiبه نظر من مهریه زیادش تأثیری نداره در وفاداری همسر و البته کمش هم بی تأثیر نیست در خیانت همسر.
    پس مهریه معقول و متعادل و پیشنهاد میکنم مثلا124 هزار تا سکه با یکی اضافه برای اینکه خدا یکی ،شوهرم یکی یکی!!!:-98

من با شرطهای قبل از ازدواج بیشتر موافقم تا مهریه سنگین چون به نظر من اینطوری هم خودمون و بیشتر میشناسیم قبل از ازدواج و هم دیدگاه همسرمون،میزان تفاهمون باهم رو میتونیم بسنجیم .
    از همه مهمتر اینکه خیالمون راحت میشه که بعد از ازدواج چیزی از دست نمیدیم و مجبور نیستیم خودمون و نادیده بگیریم .

[/SIZE][/COLOR]

هر جمعه برایت نامه ای می نویسم و خود خوب میدانم که چرا نمی آیی!!!
    چون می دانم که خوب میدانی که خط همه نامه هایم کوفی است!

4. DayaN گفت:
    [B]راستی قیمت سکه اومده پایین نمیدونم مهریه نرخش میره بالا یا نه به استناد به این خبر که:

[/B][B][IMG]********www.econews.ir/fa/Files/NewsImages/2012/14_14_sekeh_Fixd.jpg[/IMG][/B]
    [h=2][COLOR=#ff0000][B][/B][/COLOR][COLOR=#008000][B]به گزارش DayaN به نقل از اکونیوز[/B][/COLOR][COLOR=#ff0000][B]:رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهرگفت: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ساعت 16 امروز در بازار آزاد 835 هزار تومان فروخته شد که در مقایسه با دیروز در همین ساعت هفت هزار تومان کاهش داشت. [/B][/COLOR][/h]
    [COLOR=#0000ff][SIZE=4][B][FONT=Times New Roman]به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)،"محمد کشتی آرای" با بیان این مطلب افزود: امروز در همین ساعت در بازار آزاد، نیم سکه با پنج هزار تومان کاهش نسبت به دیروز 417 هزار و ربع سکه هم با دو هزار تومان کاهش 209 هزار تومان معامله شد.
    وی، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم را با هشت هزار تومان کاهش نسبت به دیروز، 836 و سکه های یک گرمی را با دو هزار تومان کاهش 118 هزار تومان اعلام کرد.
    رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر افزود: هرگرم طلای 18 عیار بدون اجرت ساخت ، امروز در بازار آزاد 85 هزار و 400 تومان داد و ستد شد.
    وی بهای امروز هر مثقال طلای 18 عیار را 393 هزار و 600 تومان و هر مثقال طلای 17 عیار را 370 هزار تومان اعلام کرد.
    کشتی آرای کاهش بهای دلار را علت کاهش قیمت انواع سکه و طلا دانست و به واحد مرکزی خبر گفت: امروز بازارهای جهانی طلا تعطیل است.
    دیروز هر اونس طلا در بازارهای جهانی هزار و 692 دلار معامله شد. [/FONT][/B][/SIZE][/COLOR]
    ♥ مخاطب ♥. . . !

نه لبخند بزن . . .

نه اشک بریز . . .

نه سخنی بگو . . .

هیـــــــــچ . . .

تنها

چــه دردی نهفته است !!!

5. zahra گفت:
    [SIZE=4]طبق شرع باید مهریه حتما برای زن قرارداده بشه که واقعا هم درست وبه جاست یه دختر وقتی ازدواج کرد و خدایی نکرده به مشکل بر خورد و کار به طلاق کشید می شه یه زن مطلقه که در جامعه امروز جلوه خوب و مقبولی نداره و این مهریه می تونه در چنین موقعیتی خیلی بهش کمک کنه و البته این موضوع نباید سو تفاهمی بشه برای مهریه های زیاد که سر به فلک می کشه

در کنار این مسائل خیلی از دخترا از مهریه سواستفاده می کنن یه مهریه بالا و بعد هم تو دوران عقد طلاق می گیرن بعضی ها این کار شده شغل شریفشون [/SIZE]

عازم یک سفــــــــــــــرم
    سفری دور به جایی نزدیـــــــــــــک

سفری از خود من به خــــــــــــــــــــــــ ــــودم

مدتی است نگاهم به تماشای خداســـــــــــــــــــــ ت

و
    امیـــــــــــــــــدم به خداوندی اوســــــــــــــــــــــ ــــــت…!!

6. DayaN گفت:
    [QUOTE=zahra;6915][SIZE=4]طبق شرع باید مهریه حتما برای زن قرارداده بشه که واقعا هم درست وبه جاست یه دختر وقتی ازدواج کرد و خدایی نکرده به مشکل بر خورد و کار به طلاق کشید می شه یه زن مطلقه که در جامعه امروز جلوه خوب و مقبولی نداره و این مهریه می تونه در چنین موقعیتی خیلی بهش کمک کنه و البته این موضوع نباید سو تفاهمی بشه برای مهریه های زیاد که سر به فلک می کشه

در کنار این مسائل خیلی از دخترا از مهریه سواستفاده می کنن یه مهریه بالا و بعد هم تو دوران عقد طلاق می گیرن بعضی ها این کار شده شغل شریفشون [/SIZE][/QUOTE]

[B]بله زهرا خانم چند تا از دوستان من با این مشکل رو به رو شدن.
    آفرین شما بهترین جواب رو دادی

[/B]
    ♥ مخاطب ♥. . . !

نه لبخند بزن . . .

نه اشک بریز . . .

نه سخنی بگو . . .

هیـــــــــچ . . .

تنها

چــه دردی نهفته است !!!

7. TurkmeN Ghiz گفت:
    [QUOTE=zahra;6915][SIZE=4]طبق شرع باید مهریه حتما برای زن قرارداده بشه که واقعا هم درست وبه جاست یه دختر وقتی ازدواج کرد و خدایی نکرده به مشکل بر خورد و کار به طلاق کشید می شه یه زن مطلقه که در جامعه امروز جلوه خوب و مقبولی نداره و این مهریه می تونه در چنین موقعیتی خیلی بهش کمک کنه و البته این موضوع نباید سو تفاهمی بشه برای مهریه های زیاد که سر به فلک می کشه

در کنار این مسائل خیلی از دخترا از مهریه سواستفاده می کنن یه مهریه بالا و بعد هم تو دوران عقد طلاق می گیرن بعضی ها این کار شده شغل شریفشون [/SIZE][/QUOTE][CENTER][COLOR=#008000]
    [B]منم کاملا موافقم باهات آجی جون.[/B][/COLOR][/CENTER]
    گل بردم گلنا
    گل قادرن بلیانا
    جانم فدا ادرن
    بر سوزنا دورونا

معنی:
    گل دادم به کسی که می خنده
    که قدر گل را میداند
    جانم را فدا میکنم واسه کسی که:
    رو حرفی که گفته بماند