کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: طرز تهیه روغن از کره

کاربرفعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه ۱۳ دی ۹۱ [ ۲۱:۰۱]
    سطح
    1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 1.0%
    دستاوردها:
    Created Blog entryThree FriendsYour first GroupCreated Album picturesTagger First Class
    نوشته های وبلاگ
    19
    سپاس ها
    256
    سپاس شده 81 در 46 پست
    حالت من
    Mehrabon

Icon18 طرز تهیه روغن از کره

طرز تهیه روغن از کره
    اگر دوست دارید روغن با عطر و بوی کره داشته باشد و این روغن صاف و یک دست باشد از این طریق میتونید روغن کره درست کنید من برای شیرینی ها که از روغن جامد باید استفاده بشه این روغن استفاده میکنم چون اینجا بیشتر روغن های مایع استفاده میشه یا مارگارین های مایع
    البته این روش اختراعی و ابداعی نیست چون طریق سنتی گرفتن روغن حیوانی هم به همین شکل از کره هست و هیچ گونه نو آوری درش بکار نرفته و مادر های ما هم به همین شکل روغن کره درست میکردند
    برای این میزان روغن که در شیشه هست من ۳ قالب ۲۵۰ گرمی کره گرفتم (حیوانی ) چون کره گیاهی هم داریم بعد روی حرارت بسیار کم میگذریم تا کره آب شود و ریز ریز بجوشد تا دوغ و ناخالصی کره ته نشین بشه و توی عکس ها هم مشخصه شاید نیم ساعتی طول کشید چون حرارتش بسیار کم بود اگر زیاد باشد کره زود میسوزه و رنگ ان تیره میشه و به تندی و بدمزگی میزنه
    و وقتی کاملا طلایی و شفاف شد از یک توری نازک کره را داخل شیشه میریزیم که باز صاف تر بشه و میگذریم خنک بشه و بعد در یخچال نگهداری میکنیم اگر هنوز کمی ناخالصی داشت و کاملا صاف نشد نگران نباشید چون دیگه ته نشین نمیشه و لایه بالای روغن قرار میگیره که وقتی ماسید و سفت شد میتونید از روش برش دارید ولی دیگه آنقدر هم زیاد نیست که اگر توی غذا باشه تاثیری روی مزه و شکل غذای شما داشته باشد
    و اینجوری روغن کره خوشبو داریم
    و کیفیت و خوش عطری این روغن بستگی به نوع کره شما داره
    گل بردم گلنا
    گل قادرن بلیانا
    جانم فدا ادرن
    بر سوزنا دورونا

معنی:
    گل دادم به کسی که می خنده
    که قدر گل را میداند
    جانم را فدا میکنم واسه کسی که:
    رو حرفی که گفته بماند

2. کاربر روبرو از پست مفید TurkmeN Ghiz سپاس کرده است .

Z.F (پنجشنبه ۱۶ شهریور ۹۱)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع