نکاتی مهم در نگهداری ادویه جات


ادویه*های پودر شده اگر به درستی و در شرایطی که عنوان کردیم، نگهداری شوند، می*توانند 12 تا 18 ماه بدون دغدغه مورد استفاده قرار بگیرند.


ادویه*ها را در ظـروف پـلاستـیـکی نریـزیـد
به طور کلی، ادویه*ها نباید در محیط*های بسیار گرم ( مانند انباری ) یا در مجاورت تابش مستقیم نور آفتاب قرار بگیرند.
یکی از رایج*ترین سؤال*های خانم*ها در مورد ادویه*ها، چگونگی نگهداری از این محصولات است.

بهترین ظرف برای نگهداری ادویه*ها، در درجه اول ظرف*های فلزی هستند که در آن*ها کاملاً بسته می*شود. در درجه دوم هم ظرف*های شیشه*ای رنگی، مانند ظروف شیشه*ای قهوه*ای برای نگهداری ادویه*ها مناسب هستند.
ادویه*های پودر شده اگر به درستی و در شرایطی که عنوان کردیم، نگهداری شوند، می*توانند 12 تا 18 ماه بدون دغدغه مورد استفاده قرار بگیرند.


البته بهتر است حجم ادویه*ای که خریداری می*کنید به گونه*ای باشد که ظرف مدتیک سال آن را مصرف کنید. معمولاً اگر ادویه*ها بیشتر از این مدت باقی بمانند و مصرف شوند، دیگر خواص اولیه*شان را نخواهند داشت و فقط طعم دهنده غذا هستند.

تقلب در ادویه*ها
گاهی سؤال می*شود که آیا می*توان آلودگی یا تقلب در ادویه*های فله*ای موجود در بازار را تشخیص داد یا نه؟ پاسخ به این سؤال، منفی است. تشخیص تقلب یا آلودگی در محصولاتی مانند ادویه*ها که به صورت پودر درآمده*اند، کار افراد عادی و خارج از محیط آزمایشگاه*ها نیست.


اما افراد باید توجه داشته باشند که اگر قصد خرید فله*ای ادویه یا هر خوراکی دیگری را دارند به مغازه*ای که می*خواهند کالای خود را از آنجا تهیه کنند، توجه خاصی داشته باشند. این محصولات نباید در خارج از محیط مغازه و در معرض گرما، نور آفتاب، آلودگی هوا یا سایر آلودگی*های محیطی قرار داشته باشند. خرید برخی از محصولات به صورت فله*ای هم هیچ مشکلی را برای افراد ایجاد نمی*کند.
مثلاً اگر شما حبوبات را به شکل باز تهیه کنید، چون آن*ها را پیش از مصرف می*شویید، مشکلی برایتان پیش نمی*آید. اما چون برخی از محصولات مانند ادویه*ها، پیش از مصرف شسته نمی*شوند باید توجه بیشتری را هنگام خرید آن*ها به خرج داد.
البته بیشتر ادویه*ها هم پیش از مصرف، در غذا جوشیده و پخته می*شوند و آلودگی*های احتمالی میکروبی آن*ها به این ترتیب از بین می*روند اما اگر قرار است ادویه ای را به صورت خام مصرف کنید، حتماً انواع معتبر و بهداشتیشان را خریداری کنید.

بنابراین
1 - انواع ادویه را در جای خشک و خنک و به دور از آفتاب و در ظروف فلزی یا شیشه ای نگهداری کنید. شیشه با مواد معطر ادویه فعل و انفعال نمی*دهد.

2 - اگر می*توانید ادویه*ها را به شکل اصلی آن*ها نگه دارید و در زمان مصرف آسیاب کنید. به این ترتیب، بیشتر، طعم و عطرشان را حفظ می*کنند.

3 - ادویه*های آسیاب شده تا 6 ماه و دانه*های کامل تا یک سال قابلیت نگهداری دارند.

4 - به دلیل آن که اکثر ادویه*ها منشاء خاکی دارند و به انواع میکروب*های خاک آلوده هستند توصیه می*شود از انواع استریل شده آن*ها در بسته*‎بندی*های بهداشتی استفاده کنید.

5 - برای تقلب در ادویه*ها خیلی چیزها را می*توانند داخل ادویه کرده و به خورد مردم دهند، لذا اگر برایتان مقدور می باشد سعی کنید ادویه را خودتان در خانه بکوبید.


نکاتی برای نگهداری بهتر ادویه*جات
ایده*های زیرکانه و جالبی درباره ذخیره ادویه*های مورد علاقه*تان وجود دارد که به قرار زیر است:

1 -
آن*ها را در یک طبقه بگذارید
ادویه*هایی که مرتب می*خواهید دم دستتان باشد را در یک جا قرار بدهید. برچسب*هایی را روی در آن*ها بچسبانید تا هنگام استفاده راحت*تر نوع آن*ها را تشخیص دهید.

2 -
محکم آویزان کردن
جا ادویه*ای و جاقوطی*هایی که به دیوار نصب می*شوند، ادویه*هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می*گیرند را به راحتی در دسترس شما قرار می*دهند.

3 -
جلوی چشم بودن
هنگامی* که ادویه*ها را داخل قفسه یا کشوهایی که در یک سکو ساخته شده*اند قرار می*دهید، در یک لحظه همه آن*ها آماده استفاده هستند. قفسه*های باز این امکان را به آشپز می*دهند که بدون نیاز به خواندن برچسب*ها، هر آن چیزی که نیاز دارد را در دسترس خود ببینید.

4 -
طاقچه روبرو
خودتان را از دویدن به دنبال جستجوی مواد اولیه در آشپزخانه نجات دهید. یک طاقچه ادویه بالای سرتان می*تواند هر چیزی را دم دست شما قرار بدهد.


5 - دسترسی آسان
کشو برای نگهداری ادویه بسیار عالی است. هر زمانی که به آن*ها نیاز داشته باشید، آن*ها را دم دست قرار می*دهد و هر وقت نیاز ندارید، جلوی چشمتان نیست. اگر جا ادویه*ها را ایستاده داخل کشو می*گذارید یا به صورت خوابیده به هر حال روی آن برچسب بزنید.

6 -
باریک و مستقیم
از فضاهای باریکی مثل بالای سر اجاق گاز، آخر پیشخوان یا طاقچه استفاده کنید. فضای کم باعث می*شود ادویه*ها پشت یکدیگر پنهان نشوند.

نتیجه

با دم دست گذاشتن ادویه های مورد علاقه*تان، دسترسی آسان به آن*ها را فراهم کنید. قوطی ادویه*ها را پر کنید و آن*ها را در یک سبد بچینید. وقتی ادویه داخل قوطی کمتر می*شود، دوباره از ظرف اصلی که آن را در جای دیگری از آشپزخانه نگه می*دارید، پر کنید.