مقابله با باج افزار screen locker همان طور که در «محافظت در برابر باج افزار» گفته شد باج افزار، از خطرناک ترین تهدیدات سایبری می باشد که مجرمان با استفاده از آن، کامپیوتر قربانی را از راه دور کنترل کرده و با نمایش یک پنجره پاپ آپ روی صفحه نمایش، تا زمان پرداخت هزینه ای از طرف قربانی، اجازه دسترسی به سیستم را به وی نمی دهند؛ بنابراین محافظت در برابر باج افزار ها، امری بسیار ضروری است. یکی از این باج افزار ها screen locker است. در این مقاله به نحوه مقابله با باج افزار screen locker در کسپرسکی می پردازیم؛ با مرکزش همراه شوید.
مقابله با باج افزار screen locker در کسپرسکی
یک باج افزار فعال با رمزگذاری فایل ها، اسناد ارزشمند، فیلم ها و عکس ها، امکان دسترسی به آن ها را از بین می برد. این فرآیند در پس زمینه سیستم عامل صورت می گیرد و قربانی از آن بی اطلاع است. اما اگر شما باج پرداخت کنید، هیچ تضمینی برای برگشت فایل های شما وجود نخواهد داشت.
برای مقابله با باج افزار screen locker، ابزار رایگان Kaspersky Windows Unlocker از مجموعه ی Kaspersky Rescue Disk را نصب نمایید.
درگیری با نرم افزارهای مخرب معمولا فرآیند سیستم عامل را مختل می کند. وقتی کامپیوتر قفل می شود، شما برای دانلود Kaspersky Rescue Disk و ساخت دیسک بوت به کامپیوتر دیگری نیاز دارید. مزیت اصلی Kaspersky Rescue Disk و بازکننده قفل ویندوز آن است که می تواند عملکردی مستقل روی سیستم عامل داشته باشد.
آموزش کار با Kaspersky Rescue Disk برای مقابله با باج افزار screen locker
1. Kaspersky Rescue Disk را دانلود کنید.
2. یک استارت آپ دیسک ایجاد کنید . شما می توانید از یک CD/DVD یا یک فلش برای ایجاد یک استارت آپ دیسک استفاده کنید.
3. دیسک بوت را داخل کامپیوتر آسیب دیده قرار دهید.
4. همین طور که کامپیوتر را روشن می کنید به منوی بوت بروید. در آغاز استارت آپ، کامپیوتر به کلیدی اشاره می کند که کلیک روی آن به منوی بوت متصل می شود the drive. containing Kaspersky Rescue Disk را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا نصب به صورت کامل انجام گیرد.
5. برنامه کمکی Kaspersky Windows Unlocker را با کلیک روی دکمه K در گوشه پایین اجرا نمایید. در منو، گزینه Terminal را انتخاب کنید، Windowsunlocker را تایپ کرده و Enter بزنید.
6. در منو گزینه اول یعنی Unlock Windows را انتخاب کنید. در حال حاضر بازکننده قفل ویندوز، سیستم شما را از قفل باج افزاری پاک سازی کرده است.
با اتمام فرآیند مقابله با باج افزار screen locker در کسپرسکی، سیستم شما باز خواهد شد. با این حال هنوز هم ممکن است اثراتی از قفل کننده یا باج افزار وجود داشته باشد. برای خلاص شدن از آن ها و سایر نرم افزار های مخرب و ویروس ها کل سیستم را چک کنید.
شما می توانید برخی پارامتر های زیر را اجرا نمایید:
پارامترهایی برای چک کردن ویروس تنظیم کنید: دو تنظیم کلیدی وجود دارد، عملیاتی که طی آن سیستم تهدیدات را شناسایی می کند. اگر شما مطمئن نیستید به تنظیمات پیش فرض بسنده کنید.
تنظیم پارامترهایی برای آپدیت: Kaspersky Rescue Disk به آپدیت داده های آنتی ویروس نیاز دارد. در اینجا می توانید منابع را به روز رسانی کنید.
یک گزارش برای چک و آپدیت ها ایجاد کنید.
در آخر، آمار عملکرد برنامه را بررسی نمایید.
Kaspersky Rescue Disk می تواند در بسیاری از موارد به شما کمک کند اما به معنای محافظت همیشگی از دستگاه نیست. برای امن ماندن در برابر قفل کننده ها، ویروس ها و انواع مختلف باج افزار ها، توصیه می کنیم یک آنتی ویروس قوی نصب نمایید که به صورت خودکار سیستم شما را اسکن نماید.

محصولات خانگی کسپرسکی آنتی ویروس کسپرسکی
کسپرسکی اینترنت سکوریتی
کسپرسکی توتال سکوریتی
آنتی ویروس موبایل کسپرسکی

فروشگاه آنلاین آنتی ویروس اورجینال مرکزش