سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت : فضای مرکز مبادلات ارزی را گسترده تر می کنیم

بازرگانی - پیرو استقبال فعالان اقتصادی به زودی برای تسهیل در رسیدگی آسان تر به تقاضای مراجعان، فعالیت مرکز مبادلات ارزی در فضایی بزرگتر انجام خواهد شد.

سخنگوي وزارت صنعت، معدن و تجارت با علام اين خبر گفت : در اولين هفته كاري مركز مبادلات ارزي، ارزش معاملات به 34 ميليون دلار رسيد كه رقم قابل توجهي به شمار مي رود و از اقبال مشتريان و مشمولان دريافت ارز غيرمرجع خبر مي دهد.
سيد عليرضا شجاعي با اشاره به اين كه اولويت اول مركز مبادلات ارزي، تامين نياز ارزي مواد اوليه و كالاهاي واسطه اي توليدكنندگان و هدايت نقدينگي به سوي اين بخش است گفت : پيش*بيني مي شود تا هفته هاي آينده مقاومت قيمت ها در بازار آزاد هم شكسته شود.
او تاكيد كرد : البته براي جلوه گرشدن مزاياي راه اندازي اين مركز و ثمرات ساز و كار جديد ارزي بايد صبور بود و فرصت داد.
به گفته شجاعي، هدف اوليه اين مركز جذب تعداد بيشتري از متقاضيان ارز است تا از اين طريق تامين مواداوليه و كالاهاي واسطه اي سرعت بگيرد و اين امر در نهايت به رونق بيشتر توليد و سامان گرفتن بازار ارز منجر شود.
سخنگوي وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد : در ماههايي كه ارز مرجع در اختيار اولويت*هاي 3 تا 10 قرار نمي گرفت گروه بزرگي از واردكنندگان به ناچار نياز خود را از بازار آزاد تامين مي كردند كه همين تشديد تقاضا هم در نهايت به يكي از عوامل رشد قيمت ارز منجر مي شد.
او تاكيد كرد : اما در حال حاضر و در شرايطي كه نياز ارزي اولويت هاي سه تا پنج در مركز مبادلات ارز تامين مي شود و به تدريج پاي ديگر اولويت ها هم به اين مركز باز خواهد شد به نظر مي رسد به مرور زمان ارز و قيمت هايش به موضع ثبات باز مي گردد.
شجاعي در پايان از اختصاص فضاي بزرگتري به مركز مبادلات ارزي خبر داد گفت : با توجه به استقبال خوب از مركز و همچنين ايجاد ميزهاي جديد خدماتي براي برخي ديگر از بانك ها، گمرك و رسانه ،*اين مركز در همان ساختمان قبلي ولي با وسعت بيشتر به ارائه خدمات خواهد پرداخت و اتاق ملاقات دارندگان و متقاضيان ارز نيز در همان ساختمان استقرار مي يابد.