ادامه* سنگ اندازی در پرداخت ارز درمانی جانبازان/معالجه یادگاران دفاع مقدس با دلار ۳ هزارتومانی!

وضعیت حاد درمانی برخی از جانبازان آن قدر موضوع قابل اهمیتی است که خروج ارز درمان آنها از سبد اولویت*های ارزی کشور اهمیت خبری دو چندانی پیدا کند.

چند روز پس از اعزام دو جانباز اورژانسی به کشور آلمان وضعیت درمان آنها بلاتکلیف است و بستری شدن آن*ها تنها با تعهداتی از سوی بنیاد شهید انجام شده است و پیش از این تعهد با تاخیر افتادن در بستری شدن، در خانه ایران در کلن به سر می*بردند.
به گزارش خبرنگار خبرآنلاین،علاوه بر این، 18 نفر دیگر از جانبازان دفاع مقدس که از دردهای مزمن و سرطان رنج می*برند در لیست اعزام هستند که به دلیل همین بلاتکلیفی ارزی از ادامه*ی مراحل درمان بازمانده*اند. آن*ها به دلیل پرداخت نشدن ارز به مبلغ یک ونیم ملیون یورو از سوی بانک مرکزی نه تنها اعزام نشده*اند بلکه امکان تهیه*ی دارو و تجهیزات خاص برای آنان در داخل کشور وجود ندارد.
کیوان رهبران ـ یکی از دوستان جانبازان اعزامی ـ می*گوید: برخی از این جانبازان در شرایط کنونی به مراقبت*های ویژه* و درمان*های خاصی نیازمندند و اگر چنانچه این مهم انجام نشود و این کارشکنی و سنگ*اندازی از سوی بانک مرکزی ادامه یابد ممکن است برخی از این عزیزان به شهادت برسند.
وی که خود از جانبازان جنگ تحمیلی است می*گوید: مسئولان بانک مرکزی پس از پی*گیری*های بسیار از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران نه تنها همکاری لازم را نداشتند بلکه اولویت*هایی را مهم*تر از درمان جانبازان دانسته و این مسئله را مطرح می*کنند که موضوع تامین ارز مورد نیاز برای درمان جانبازان طبق قوانین جاری بانک مرکزی در دستورات کار ما نیست.
به گفته وی تاکنون عملاٌ هیچ اقدامی در جهت رفع مشکل این بزرگواران جانباز انجام نشده است.
رهبران تاکید می*کند: حال باتوجه و عنایت به تأکیدات بنیان*گذارانقلاب، حضرت امام خمینی و هم*چنین مقام معظم رهبری در رسیدگی همه*جانبه به امور این عزیزان و حتی خانواده*های آن*ها، این پرسش* از برخی مسئولان مطرح خواهد شد: که اولویت*های دیگر و مهم*تر شما چیست.
نماینده جانبازان تاکید می*کند: به تمامی مسئولان نظام باید یادآوری کرد که بهای جایگاه* امروز ما و شما را شهدای گران*قدر و جانبازان و تمامی ایثارگران سال*ها پیش پرداخته*اند و چنان*چه این روند سنگ اندازی و کارشکنی بانک مرکزی هم*چون ماه*های گذشته ادامه یابد و خدایی ناکرده برای بعضی از این جانبازان اتفاقی رخ دهد و به شهادت برسند مسئول مستقیم آن، برخی خواهند بود.
ایثارگران و جانبازان از ابتدا و هم*اکنون نیز هیچ انتظاری نداشته و ندارند، اما آیا تلاش برای تسکین دردهای جسمی و حفظ سلامت این یادگاران دوران دفاع مقدس کمترین حقی نیست که بر گردن ما ملت و تمامی مسؤلین نظام داشته و از اهم اولویت*ها نیست.