برای اولین بار اتفاق می*افتد

سخنرانی محقق ایرانی در بزرگ*ترین کنگره دندان*پزشکی میکروسکوپی

پزشکی - این بار نشست مهرماه کنگره بین*المللی دندان*پزشکی میکروسکوپی و کم تهاجمی انجمن دندان*پزشکی میکروسکوپی اروپا (ای اس ام دی) در شهر برلین، پایتخت آلمان، برای اولین بار میزبان یک ایرانی است.

دکتر بهنام شکیبایی، فوق*تخصص جراحی*های کم تهاجمی و میکروسکوپی در ایمپلنتولوژی، یکی از 5 سخنران اصلی این کنگره به حساب می*آید. کنگره ای که هر 2 سال یک بار جهت ارائه جدیدترین تکنیک*ها در رشته دندان*پزشکی میکروسکوپی و کم تهاجمی برگزار می*شود. سخنرانی و جراحی زنده دکتر شکیبایی در روزهای پنجم و ششم اکتبر یا همان روزهای چهاردهم و پانزدهم مهرماه در زمینه جراحی میکروسکوپی و کم تهاجمی سینوس لیفت جهت جای گذاری ایمپلنت در فک بالا خواهد بود.
اتفاقی که دکتر شکیبایی در این زمینه به خبرنگار خبرآنلاین گفت: «با اختراعات و ابداعات علمی جدید در زمینه تجهیزات بزرگنمایی مثال میکروسکوپ*ها و ذره بین*های جراحی و ابزارهای جراحی*های میکروی نوین، این فرصت در دندان*پزشکی نیز به وجود آمده که ما بتوانیم نظیر جراحی*های چشم، مغز، اعصاب و گوش با دقت و ظرافت چند برابر و همچنین با کمترین میزان تهاجم بر روی بافت*های درون دهان بیمار عمل کنیم. این علم جدید که دندان*پزشکی میکروسکوپی و کم تهاجمی نام دارد شامل ریشه های مختلف دندان*پزشکی نظیر ترمیمی، جراحی لثه، درمان ریشه، جراحی ایمپلنت و پروتز می*شود. در رشتهٔ نوپای جراحی*های کم تهاجمی و میکروسکوپی ایمپلنتولوژی، که یک رشته مافوق تخصصی به حساب می*آید، در حال حاضر فقط 4 پزشک در دنیا مشغول به کار هستند که بنده یکی از آن*ها هستم. این افتخار بزرگی است که انجمن دندان*پزشکی میکروسکوپی اروپا (ای اس ام دی) مرا به عنوان سخنران اصلی این گردهمایی که البته بزرگ*ترین کنگره جهانی این رشته محسوب می*شود، دعوت کرده.»
قابل توجه است که جراحی زنده تکنیک سینوس لیفت میکروسکوپی دکتر شکیبایی، تنها پخش زنده این سمپوزیوم 3 روزه است. برای دریافت اطلاعات بیشتر [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت].