نمایشگاه خودروی پاریس

اونیکس، کانسپت زیبا و متفاوت پژو

فناوری - پژو با یک کانسپت زیبا و خیره*کننده در نمایشگاه خودروی پاریس شرکت کرده است. بخش*هایی از این خودرو که می*تواند در طول زمان رنگ عوض کند و نزدیک به 680 اسب*بخار قدرت دارد، از ورق*های مسی فاقد روکش تهیه شده است.

پژو كانسپت زيبا و متفاوت ONYX را به نمايشگاه خودروي پاريس آورده تا يك طراحي فوق*العاده را در خانه خود به نمايش بگذارد. در طراحي اين ابرخودرو تازه از فيبركربن و ورق*هاي مسي فاقد روكش استفاده شده و وزن اين نمونه هيبريدي قدرتمند به تنها 1100 كيلوگرم رسيده است.
محبوبه عمیدی: پژو کانسپت زیبا و متفاوت ONYX را به نمایشگاه خودروی پاریس آورده تا یک طراحی فوق*العاده را در خانه خود به نمایش بگذارد. در طراحی این ابرخودرو تازه از فیبرکربن و ورق*های مسی فاقد روکش استفاده شده و وزن این نمونه هیبریدی قدرتمند به تنها 1100 کیلوگرم رسیده است. پیشرانه هیبریدی اونیکس را یک موتور V8 با گنجایش 3.7 لیتر و توان خروجی 600 اسب*بخار به علاوه پیشرانه الکتریکی که با باتری یون لیتیوم تغذیه می*شود و می*تواند توانی معادل 80 اسب*بخار تولید کند، تشکیل می*دهد.
این شرکت که بیش از 202 سال قدمت دارد، هنوز هم اشتیاق خود را برای نوآوری در زمینه تولید وسایل نقلیه متفاوت حفظ کرده است. به گزارش آتوبلاگ، کانسپت اونیکس که یکی از تازه*ترین طراحی*های پژو است و بسیار متفاوت از نمونه*های پیشین آن طراحی شده می*تواند نمونه کاملی برای نمایش این تلاش و اشتیاق برای نوآوری باشد. در ساخت این ابرخودرو از ورقه*های مسی فاقد روکش استفاده شده تا در طی زمان و در مجاورت اکسیژن تغییر کرده و مفرغی رنگ شوند. بخش*های دیگیر از بدنه این خودرو دست*ساز از فیبرکربن تهیه و موتور قدرتمند آن در بخش میانی عقب خودرو تعبیه شده است. طراحی زیبا و جدید این خودرو باعث شده مقاومت آن در برابر هوا به خوبی کاهش پیدا کرده و ضریب مقاومت هوای آن به 0.3 برسد. برای ساخت اتاق خودرو، پنجره*ها و سقف خودرو از PMMA یا پلی متیل متاکریلات استفاده شده است. این ساختار فوق*مقاوم به خوبی می*تواند از سرنشینان در برابر صدمات و ضربه*های احتمالی محافظت کند. موتور HDi FAPقدرتمند و 3.7 لیتری این خودرو با آرایش V8 توان خروجی معادل 600 اسب*بخار را از طریق جعبه*دنده 6سرعته این خودرو به چرخ*های عقب آن انتقال خواهد داد. برای اینکه این نیرو به بهترین شکل ممکن بتواند بدنه*ای به طول 4.65 متر، عرض 2.20، ارتفاع 1.13 و وزن 1100 کیلوگرم را به حرکت درآورد، رینگ*های 20 اینچی طراحی و تایرهای اختصاصی توسط میشلن تولید شده است. با استفاده از فناوری هوشمند HYbrid4 انرژی جنبشی تلف*شده هنگام ترمز گرفتن بازیافت شده و در باتری یون لیتیوم ذخیره می*شود تا به شکل خودکار در هنگام شتاب*گرفتن اونیکس مورد استفاده قرار بگیرد. این توان اضافه 80 اسب*بخار خواهد بود. جالب است بدانید نسبت وزن به قدرت این خودرو کمتر از 2 کیلوگرم به ازای هر اسب*بخار است. اتاق این خودرو یکپارچه و بسیارمقاوم ساخته شده و هنگام ترمزگرفتن 4 دیسک کربنی که در جلو 380 میلیمتر و در قسمت عقب 355 میلیمتر هستند، فعال خواهند شد تا ایمنی سرنشینان این خودرو که می*تواند سرعتی بیش از 350 کیلومتربرساعت داشته باشد، به بهترین شکل ممکن حفظ شود، البته هنوز کسی نمی*داند این کانسپت زمانی وارد خط تولید خواهد شد یا نه!