کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: آشنایی با مدیا کانورتور - قسمت 2

  1. #1
    کاربر سایت

    آخرین بازدید
    پنجشنبه ۲۳ اسفند ۹۷ [ ۱۱:۱۴]
    محل سکونت
    تهران
    نوشته ها
    134
    امتیاز
    5,179
    سطح
    1
    Points: 5,179, Level: 1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    سپاس ها
    0
    سپاس شده 6 در 6 پست

    Icon16 آشنایی با مدیا کانورتور - قسمت 2

    انواع مدیا کانورتورانواع متنوعی از کانورتورهای مس به فیبر و فیبر به فیبر وجود دارند که از پروتکل های شبکه، سرعت داده، کابل کشی و اتصال دهنده های مختلفی پشتیبانی می کنند. • پشتیبانی از پروتکل های شبکه  • ‎10, 100, 10/100, Gigabit, 10/100/1000 and 10 Gigabit Ethernet‏   • Serial RS-232, RS-422, RS-485, RS-530 and X.21  • T1/E1 and T3/E3 TDM Protocols  • OC-3/STM1 and OC-12/STM4 SONET/SDH Protocols • پشتیبانی از انواع کانکتورها و کابلهای فیبر  • کابل های فیبر نوریSingle Mode ، Multi Mode و کابلهای یک طرفه و دوطرفه  • کانکتورهای SC، ST، LC، MT-RJ و FC  • فرستنده و گیرنده SFP، SFP+ و XFP • پشتیبانی از انواع کابل مسی  • Coax  • UTP Category 4,5 and 6 یک مدیا کانورتور غیر مدیریتی دستگاهی که به شما اجازه می دهد به سادگی به آن متصل شده و ارتباط برقرار کنید اما سطوح پیکربندی، نظارت و عیب یابی همانند مدیا کانورتورهای مدیریتی را در اختیارتان قرار نخواهد داد.هنگامی که دیوایسی به مدیا کانورتور غیر مدیریتی متصل می شود برقراری ارتباط معمولاً بصورت خودکار صورت می پذیرد. نصب و استفاده از مدیا کانورتورهای غیر مدیریتی بسیار ساده است و اکثر این مدیا کانورتورها به حداقل تنظیمات نیاز دارند.یک مدیا کانورتور مدیریتی نسبت به نوع غیر مدیریتی آن، بسیار گران تر است، با اینحال یک مدیا کانورتور مدیریتی امکان مانیتورینگ شبکه، خطا یابی و پیکربندی از راه دور را که با استفاده از کانورتورهای غیر مدیریتی امکان پذیر نیست، فراهم می نماید.مدیا کانورتورهای اترنت مس به فیبرپشتیبانی از استاندارد IEEE 802.3 در مدیا کانورتورهای اترنت مس به فیبر، امکان اتصال دیوایس های Ethernet ، Fast Ethernet، Gigabit و 10 Gigabit Ethernet را فراهم می نماید. برخی از مدیا کانورتور ها با پشتیبانی از نرخ سوئیچینگ 10/100 و 10/100/1000، یکپارچه سازی و ادغام تجهیزات با نرخ داده و رابط های مختلف در یک شبکه واحد را میسر می نمایند. برخی از کاربرد های این مدیا کانورتور در ذیل آورده شده است:- کاربرد Point-to-Pointیک جفت مدیا کانورتور می تواند برای اتصال نقطه به نقطه که دو سوئیچ (یا سرور، روتر، هاب و دیوایس دیگر) اترنت UTP را از طریق فیبر به هم متصل نماید و یا برای اتصال دستگاه های UTP به ایستگاه های کاری و فایل سرورها،استفاده شود.مدیا کانورتور- کاربرد فیبر در فضاهای بازبرای مثال این کاربرد، یک مدیا کانورتور 10/100 را می توان در شاسی پاور Redundant ،برای توزیع فیبر تراکم بالا از تجهیزات سوئیچ UTP (نقطه A) در هسته شبکه نصب کرد. سوئیچ UTP (نقطه B) به هسته شبکه از طریق فیبر نوری با استفاده از یک مدیا کانورتور 10/100 استندالون متصل شده است. یک مدیا کانورتور 10/100 دیگر ارتباط فیبر نوری با پورت UTP کامپیوتر برای کاربرد فیبر تا دسکتاپ را فراهم می نماید (نقطه C). یک سوئیچ اترنت (نقطهD) بصورت مستقیم از طریق فیبر نوری به ماژول مدیا کانورتور در هسته شبکه متصل شده است.مدیا کانورتور-کاربرد فیبر/مس افزونه(Redundant)مدیا کانورتور Fast Ethernet افزونه(Redundant) امکان ایجاد یک لینک فیبر یا مس redundancy را فراهم می نماید. در صورتی که یکی از لینکها قطع شود، لینک پشتیبان شروع به کار می کند. ماژول کانورتور پشتیبان، بروز خطا را تشخیص داده و در کمتر از 100 میکرو ثانیه واکنش سریع با توجه به کاربرد حیاتی شبکه، نشان داده و به لینک دیگر سوئیچ می کند.لینک های پشتیبان یا Redundant را می توان در مسیرهای موازی و یا مسیر های مختلف دیگر بکاربرد. در زیر مثالی از اجرای این لینک نشان داده شده است.مدیا کانورتور-مدیا کانورتور مس به فیبر TDMT1/E1 و T3/E3مدیا کانورتور مس به فیبر T1/E1 و T3/E3، روشی قابل اعتماد و مقرون به صرفه برای گسترش مدولاسیون سنتی TDM پروتکل های مخابراتی اتصالات مسی، با استفاده از کابل فیبر نوری، ارائه میدهد. کانورتور T1/E1 و T3/E3 با گسترش مسافت مدارTDM بر روی فیبر نوری، موجب بهبود نویزپذیری، کیفیت خدمات، امنیت بالا و جلوگیری از نفوذ می شود. این مدیا کانورتور اغلب در یک ساختمان و یا برای ایجاد ارتباط بین چند ساختمان در یک مجتمع و فضای باز کاربرد دارد.کانورتورهای T1/E1 از استاندارد های ‎(1.544Mbps) T1‏ و ‎(2.048Mbps) E1‏ پشتیبانی می کند و می تواند با لاین کدهای AMI، B8ZS و HDB3 سازگار باشد. این مبدل ها اغلب دارای قابلیت های تشخیصی برای کمک به نصب و نگهداری اتصالات T1/E1 نیز هستند. برخی از این ویژگی های تشخیصی شامل local loopback، remote loopback و حالت تست که الگوهای هشدار و دیتا اطلاع رسانی مانند AIS را درج می کند، می باشد. این قابلیت ها تست و عیب یابی قسمت های مشخص مانند اتصالات E1/T1 را میسر می نماید. کانورتورهای T3/E3 از استاندارد های ‎(44.736Mbps) T3‏ و ‎coax (34.368Mbps) E3‏ به فیبر پشتیبانی می کند و می تواند برای اتصال دیوایس هایی مانند روتر، PBX، مالتی پلکسر و سرویس دهنده های ویدئویی از طریق فیبر استفاده شود.کاربرد E3/T3مدیا کانورتور E3/T3 همچنین یک راهکار به صرفه برای گسترش نقاط مخابراتی مشخص شده می باشد. برای مثال با یک جفت مبدل E3/T3 می توان حد فاصل میان دو ساختمان را با استفاده از فیبر نوری گسترش داد.مدیا کانورتورمدیا کانورتور سریال به فیبرمدیا کانورتور سریال به فیبر فرمت فیبر برای اتصالات مسی پروتکل سریال را فراهم می نماید. این دستگاه می تواند بصورت خودکار baud rate سیگنال دیوایس سریال Full-Duplex متصل را تشخیص داده و از پیکربندی Point-to-point و multi-point پشتیبانی می نماید.کاربرد RS-232کانورتور فیبر RS-232 بعنوان دستگاه غیر هزمان عمل کرده و سرعت تا 921,600 baud را پشتیبانی می کند و با پشتیبانی از طیف گسترده ی از سیگنال های کنترل جریان سخت افزار ها، اتصال یکپارچه دیوایس های سریال را فراهم می نماید. برای مثال یک جفت کانورتور RS-232 اتصال سریال بین PC و سرور ترمینال، جهت دسترسی به داده های دیوایس های متعدد از طریق فیبر را فراهم می نماید.مدیا کانورتورکاربرد RS-485به عنوان مثالی برای این کاربرد، یک جفت کانورتور RS-485 یک اتصال multi-drop بین تجهیزات هاست با دیوایس های multi-drop متصل شده از طریق فیبر را ایجاد می نماید.مدیا کانورتورمدیا کانورتور فیبر به فیبرمدیا کانورتور فیبر به فیبر اتصال بین فیبر نوری ‎(MM) Multimode‏ و ‎(SM) Single Mode‏ ، منابع فیبر نوری مختلف و میان تک فیبر و فیبر دوگانه را فراهم می نماید. علاوه بر این می تواند یک طول موج را به طول موج دیگری تبدیل نماید. مدیا کانورتور فیبر به فیبر معمولاً دارای پروتکل مستقل برای اترنت و کاربرد های TDM می باشد.تبدیل فیبر Multimode به Single Modeشبکه های سازمانی اغلب نیازمند تبدیل فیبر Multimode به Single Mode هستند چرا که فیبر Single Mode از مسافت بیش تری نسبت به فیبر نوری Multimode پشتیبانی می نماید. تبدیل مد فیبر نوری معمولاً زمانی مورد نیاز است که: 1- موقعی که تجهیزات با پورت MM ارزان تر بوده و ما نیازمند اتصال به تجهیزاتی با پورت SM هستیم. 2- یک ساختمان دارای تجهیزات با پورت MM بوده در حالیکه اتصال به ارائه دهنده خدمات از طریق SM صورت می گیرد. 3- تجهیزات ما ساختمانهای یک مجتمع MM بوده و برای اتصال ساختمان ها باید از فیبر SM استفاده نمائیم.کاربرد مبدل فیبر Multimode به Single Modeکانورتور فیبر به فیبر می تواند یک شبکه MM را از طریق فیبر نوری SM تا 140Km گسترش دهد. برای مثال دو سوئیچ Gigabit Ethernet تجهیز شده به پورت MM به کمک یک جفت مبدل Multimode به Single Mode می تواند در فاصله ی زیاد، به هم متصل شوند.مدیا کانورتور



    دستگاه سانترال،تلفن بيسيم،فکس،ويدئوپروژکتور،د وربين مداربسته،تلفن سانترال،تلفن روميزي

  2. #2
    کاربر سایت

    آخرین بازدید
    امروز [ ۱۰:۰۶]
    محل سکونت
    تهران
    سن
    38
    نوشته ها
    167
    امتیاز
    2,503
    سطح
    1
    Points: 2,503, Level: 1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 65.0%
    دستاوردها:
    Created Blog entry1000 Experience Points1 year registered
    نوشته های وبلاگ
    1
    سپاس ها
    1
    سپاس شده 23 در 20 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط faterrasa نمایش پست ها
    انواع مدیا کانورتورانواع متنوعی از کانورتورهای مس به فیبر و فیبر به فیبر وجود دارند که از پروتکل های شبکه، سرعت داده، کابل کشی و اتصال دهنده های مختلفی پشتیبانی می کنند. • پشتیبانی از پروتکل های شبکه  • ‎10, 100, 10/100, Gigabit, 10/100/1000 and 10 Gigabit Ethernet‏   • Serial RS-232, RS-422, RS-485, RS-530 and X.21  • T1/E1 and T3/E3 TDM Protocols  • OC-3/STM1 and OC-12/STM4 SONET/SDH Protocols • پشتیبانی از انواع کانکتورها و کابلهای فیبر  • کابل های فیبر نوریSingle Mode ، Multi Mode و کابلهای یک طرفه و دوطرفه  • کانکتورهای SC، ST، LC، MT-RJ و FC  • فرستنده و گیرنده SFP، SFP+ و XFP • پشتیبانی از انواع کابل مسی  • Coax  • UTP Category 4,5 and 6 یک مدیا کانورتور غیر مدیریتی دستگاهی که به شما اجازه می دهد به سادگی به آن متصل شده و ارتباط برقرار کنید اما سطوح پیکربندی، نظارت و عیب یابی همانند مدیا کانورتورهای مدیریتی را در اختیارتان قرار نخواهد داد.هنگامی که دیوایسی به مدیا کانورتور غیر مدیریتی متصل می شود برقراری ارتباط معمولاً بصورت خودکار صورت می پذیرد. نصب و استفاده از مدیا کانورتورهای غیر مدیریتی بسیار ساده است و اکثر این مدیا کانورتورها به حداقل تنظیمات نیاز دارند.یک مدیا کانورتور مدیریتی نسبت به نوع غیر مدیریتی آن، بسیار گران تر است، با اینحال یک مدیا کانورتور مدیریتی امکان مانیتورینگ شبکه، خطا یابی و پیکربندی از راه دور را که با استفاده از کانورتورهای غیر مدیریتی امکان پذیر نیست، فراهم می نماید.مدیا کانورتورهای اترنت مس به فیبرپشتیبانی از استاندارد IEEE 802.3 در مدیا کانورتورهای اترنت مس به فیبر، امکان اتصال دیوایس های Ethernet ، Fast Ethernet، Gigabit و 10 Gigabit Ethernet را فراهم می نماید. برخی از مدیا کانورتور ها با پشتیبانی از نرخ سوئیچینگ 10/100 و 10/100/1000، یکپارچه سازی و ادغام تجهیزات با نرخ داده و رابط های مختلف در یک شبکه واحد را میسر می نمایند. برخی از کاربرد های این مدیا کانورتور در ذیل آورده شده است:- کاربرد Point-to-Pointیک جفت مدیا کانورتور می تواند برای اتصال نقطه به نقطه که دو سوئیچ (یا سرور، روتر، هاب و دیوایس دیگر) اترنت UTP را از طریق فیبر به هم متصل نماید و یا برای اتصال دستگاه های UTP به ایستگاه های کاری و فایل سرورها،استفاده شود.مدیا کانورتور- کاربرد فیبر در فضاهای بازبرای مثال این کاربرد، یک مدیا کانورتور 10/100 را می توان در شاسی پاور Redundant ،برای توزیع فیبر تراکم بالا از تجهیزات سوئیچ UTP (نقطه A) در هسته شبکه نصب کرد. سوئیچ UTP (نقطه B) به هسته شبکه از طریق فیبر نوری با استفاده از یک مدیا کانورتور 10/100 استندالون متصل شده است. یک مدیا کانورتور 10/100 دیگر ارتباط فیبر نوری با پورت UTP کامپیوتر برای کاربرد فیبر تا دسکتاپ را فراهم می نماید (نقطه C). یک سوئیچ اترنت (نقطهD) بصورت مستقیم از طریق فیبر نوری به ماژول مدیا کانورتور در هسته شبکه متصل شده است.مدیا کانورتور-کاربرد فیبر/مس افزونه(Redundant)مدیا کانورتور Fast Ethernet افزونه(Redundant) امکان ایجاد یک لینک فیبر یا مس redundancy را فراهم می نماید. در صورتی که یکی از لینکها قطع شود، لینک پشتیبان شروع به کار می کند. ماژول کانورتور پشتیبان، بروز خطا را تشخیص داده و در کمتر از 100 میکرو ثانیه واکنش سریع با توجه به کاربرد حیاتی شبکه، نشان داده و به لینک دیگر سوئیچ می کند.لینک های پشتیبان یا Redundant را می توان در مسیرهای موازی و یا مسیر های مختلف دیگر بکاربرد. در زیر مثالی از اجرای این لینک نشان داده شده است.مدیا کانورتور-مدیا کانورتور مس به فیبر TDMT1/E1 و T3/E3مدیا کانورتور مس به فیبر T1/E1 و T3/E3، روشی قابل اعتماد و مقرون به صرفه برای گسترش مدولاسیون سنتی TDM پروتکل های مخابراتی اتصالات مسی، با استفاده از کابل فیبر نوری، ارائه میدهد. کانورتور T1/E1 و T3/E3 با گسترش مسافت مدارTDM بر روی فیبر نوری، موجب بهبود نویزپذیری، کیفیت خدمات، امنیت بالا و جلوگیری از نفوذ می شود. این مدیا کانورتور اغلب در یک ساختمان و یا برای ایجاد ارتباط بین چند ساختمان در یک مجتمع و فضای باز کاربرد دارد.کانورتورهای T1/E1 از استاندارد های ‎(1.544Mbps) T1‏ و ‎(2.048Mbps) E1‏ پشتیبانی می کند و می تواند با لاین کدهای AMI، B8ZS و HDB3 سازگار باشد. این مبدل ها اغلب دارای قابلیت های تشخیصی برای کمک به نصب و نگهداری اتصالات T1/E1 نیز هستند. برخی از این ویژگی های تشخیصی شامل local loopback، remote loopback و حالت تست که الگوهای هشدار و دیتا اطلاع رسانی مانند AIS را درج می کند، می باشد. این قابلیت ها تست و عیب یابی قسمت های مشخص مانند اتصالات E1/T1 را میسر می نماید. کانورتورهای T3/E3 از استاندارد های ‎(44.736Mbps) T3‏ و ‎coax (34.368Mbps) E3‏ به فیبر پشتیبانی می کند و می تواند برای اتصال دیوایس هایی مانند روتر، PBX، مالتی پلکسر و سرویس دهنده های ویدئویی از طریق فیبر استفاده شود.کاربرد E3/T3مدیا کانورتور E3/T3 همچنین یک راهکار به صرفه برای گسترش نقاط مخابراتی مشخص شده می باشد. برای مثال با یک جفت مبدل E3/T3 می توان حد فاصل میان دو ساختمان را با استفاده از فیبر نوری گسترش داد.مدیا کانورتورمدیا کانورتور سریال به فیبرمدیا کانورتور سریال به فیبر فرمت فیبر برای اتصالات مسی پروتکل سریال را فراهم می نماید. این دستگاه می تواند بصورت خودکار baud rate سیگنال دیوایس سریال Full-Duplex متصل را تشخیص داده و از پیکربندی Point-to-point و multi-point پشتیبانی می نماید.کاربرد RS-232کانورتور فیبر RS-232 بعنوان دستگاه غیر هزمان عمل کرده و سرعت تا 921,600 baud را پشتیبانی می کند و با پشتیبانی از طیف گسترده ی از سیگنال های کنترل جریان سخت افزار ها، اتصال یکپارچه دیوایس های سریال را فراهم می نماید. برای مثال یک جفت کانورتور RS-232 اتصال سریال بین PC و سرور ترمینال، جهت دسترسی به داده های دیوایس های متعدد از طریق فیبر را فراهم می نماید.مدیا کانورتورکاربرد RS-485به عنوان مثالی برای این کاربرد، یک جفت کانورتور RS-485 یک اتصال multi-drop بین تجهیزات هاست با دیوایس های multi-drop متصل شده از طریق فیبر را ایجاد می نماید.مدیا کانورتورمدیا کانورتور فیبر به فیبرمدیا کانورتور فیبر به فیبر اتصال بین فیبر نوری ‎(MM) Multimode‏ و ‎(SM) Single Mode‏ ، منابع فیبر نوری مختلف و میان تک فیبر و فیبر دوگانه را فراهم می نماید. علاوه بر این می تواند یک طول موج را به طول موج دیگری تبدیل نماید. مدیا کانورتور فیبر به فیبر معمولاً دارای پروتکل مستقل برای اترنت و کاربرد های TDM می باشد.تبدیل فیبر Multimode به Single Modeشبکه های سازمانی اغلب نیازمند تبدیل فیبر Multimode به Single Mode هستند چرا که فیبر Single Mode از مسافت بیش تری نسبت به فیبر نوری Multimode پشتیبانی می نماید. تبدیل مد فیبر نوری معمولاً زمانی مورد نیاز است که: 1- موقعی که تجهیزات با پورت MM ارزان تر بوده و ما نیازمند اتصال به تجهیزاتی با پورت SM هستیم. 2- یک ساختمان دارای تجهیزات با پورت MM بوده در حالیکه اتصال به ارائه دهنده خدمات از طریق SM صورت می گیرد. 3- تجهیزات ما ساختمانهای یک مجتمع MM بوده و برای اتصال ساختمان ها باید از فیبر SM استفاده نمائیم.کاربرد مبدل فیبر Multimode به Single Modeکانورتور فیبر به فیبر می تواند یک شبکه MM را از طریق فیبر نوری SM تا 140Km گسترش دهد. برای مثال دو سوئیچ Gigabit Ethernet تجهیز شده به پورت MM به کمک یک جفت مبدل Multimode به Single Mode می تواند در فاصله ی زیاد، به هم متصل شوند.مدیا کانورتور
    ممنون از مطلب عالیتون بسیار عالی بود

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

  1. پاسخ ها: 2
    آخرين نوشته: دوشنبه ۱۴ مرداد ۹۸, ۱۳:۳۷
  2. فضایی بیشتر با درب های کشویی upvc
    توسط raha80 در انجمن خدمات
    پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۷, ۱۷:۳۲
  3. پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: سه شنبه ۲۱ آبان ۹۲, ۱۸:۲۰

مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •