[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت] شمال يا جنوب! هر كجا مقصد شما باشد و با هر وسيله*اي كه برويد به چند وسيله ضروري نياز خواهيد داشت

در خانواده*های ایرانی نیز مرسوم است که قبل از سفر برنامه*ریزی*های مناسبی در نظر*گرفته شود. به هر*کجا که سفر کنید و در هر شرایط آب و هوایی که قرار می*گیرید، هفت*صبح پنج پیشنهاد اساسی برای یک سفر به*یاد ماندنی را برایتان در نظر*گرفته است. این پنج قلم وسیله مهم و ضروری را جزو اولین*ها در لیست برنامه*ریزی تان بنویسید و آنها را تهیه*کنید. برای راهنمایی بیشتر *در مورد تهیه این لوازم به شما می*گوییم که برای خرید هر*کدام از *آنها به کجا بروید.*در* مورد نمونه*های مشابه در بازار اطلاعات*کافی به*شما می*دهیم و قیمت و بورس*های مهم برای این قبیل خرید*ها را در اختیارتان قرار*می*دهیم.انتخاب نامناسب چادر* سفر مي*تواند سفر یا طبيعت*گردي شما را با دردسرهاي مختلفي همراه کند که حداقل آن برگشتن از سفر و يا مراجعه به يک*مسافرخانه ارزان قيمت و بي*کيفيت با کوله*باري از خاطرات بد است. اما در عوض با داشتن یک چادر مناسب و نه لزوما گران، مي*توانيد سفر خوبی را تجربه کنید. چادرهاي مسافرتي از نظر شکل ظاهري چند نوع متفاوت هستند اما مهم*ترین مسئله برای انتخاب آنها جنس پارچه استفاده شده است.

بهترین و مرغوب*ترین چادر مسافرتی از پارچه*های شمعی ضد*آب تهیه شده*اند که هم وزن بسیار کمی *دارد و هم اینکه باران و رطوبت از آنها عبور*نمی*کند. چادرهای مسافرتی معمولا دو نوع دارند یا فنری هستند یا عصایی.

چادر*های فنری خیلی سریع باز و بسته می*شوند و بهتر است اگر خیلی عجول هستید از این چادرها استفاده کنید. قیمت آنها نسبت به*نوع عصایی هم ارزان*تر است اما به دلیل نوع باز و بسته شدن پارچه چادر زودتر خراب و یا حتی پاره می*شود. چادرهای عصایی کمی*گران*تر بوده و باز و بسته کردن آنها حوصله بیشتری نیاز دارد اما از نظر دوام قابل مقایسه با نوع قبلی نیستند. برای خرید چادر شش نفره فنری 20 هزار تومان و شش نفره*عصایی 50 هزار تومان نیاز است. برای*خرید چادرها علاوه بر* فروشگاه*های زنجیره*ای می*توانید به میدان منیریه و میدان سپاه بروید. در این دو بورس لوازم حرفه*ای سفر *را در اختیار خواهید داشت.کیسه خواب مرغوب باید سایز مناسب داشته باشد و بتواند حرارت بدن را حفظ*كند. ضمن آنکه وزن آن*کم باشد و قابليت فشرده*شدن را هم* داشته باشد. معمولا کیسه خواب*های موجود در بازار از جنس پر قو و الياف مصنوعي تولید شده*اند. این دو جنس تفاوت*های بسیار زیادی با*هم دارند.

کیسه*ای که از پر*قو تهیه شده اگرچه*کمی*گران است اما*گرم*ترين، سبك*ترين و قابل انعطاف*ترين نمونه در بازار است* اما برای استفاده از آن باید مراقبت*های ویژه*ای را در*نظر بگیرید. كيسه خواب*هاي الياف مصنوعي بسيار ارزان تر از كيسه خواب*هاي پر هستند و در* زمان خيس* بودن هم تا*حدي خاصيت*گرمايي خود را حفظ مي*كند. الیاف مصنوعی اما قابليت فشرده شدن كمتري دارد و سنگین*تر است. به*علاوه يك*كيسه خواب الياف مصنوعي قابليت فشرده شدن و باز* شدن زياد مانند پر را ندارد و از اين*رو خاصيت پف*كردن و در****نتيجه* گرمايي خود را سريع از دست مي*دهد.

برای* خرید یک*کیسه خواب از الیاف مصنوعی دست*کم 35 هزار تومان و برای یک نمونه از جنس پر حدود 60 هزار تومان هزینه نیاز است. بهتر است برای خرید کیسه خواب یک راست به میدان سپاه بروید و از فروشگاه*های آن منطقه خرید*کنید.صندلی*های تاشو مسافرتی هم یکی از وسایلی است که بودن آن در صندوق عقب ماشین اگرچه ضروری نیست اما لازم است. کنار*دریا، جلوی یک منظره و هرجا خسته شوید و احتیاج به جایی برای نشستن داشته باشید این صندلی*ها به *کارتان می*آیند.

وزن آنها معمولا از یک*کیلو*گرم به**بالا**ست و از* نوع* ابتدایی* تا* پیشرفته آنها قیمت بالاتر می*رود. برای صندلی*های آلومینیومی *با روکش برزنتی ساده حدود پنج* هزار* تومان هزینه نیاز است* اما نمونه*های مبلی و پیشرفته*تر** که برای آنها دسته هم* تعبیه شده و روکش**کاملی از برزنت دارد از 12 تا *20 هزار تومان قیمت دارند. این صندلی*ها تاشو است و روکش برزنتی دارد که بعد از تا*کردن صندلی می*توانید از آن استفاده** کنید.

اگر به*** میدان سپاه** بروید و سری به **فروشگاه*های* آن* *اطراف* بزنید*، متنوع*ترین* مدل*ها از میز و صندلی*های سفری را در *دسترس خواهید داشت.چراغ قوه یکی از ضروری*ترین لوازم سفر است. اگر این روزها سری به بازار زده باشید، نمونه*های متفاوتی از انواع چراغ*های سفری را از نزدیک دیده*اید.

بهترین و به*صرفه*ترین انتخاب برای چراق*قوه و چراغ سفری نمونه*های LED هستند. این نوع از چراغ*ها علاوه بر*قیمت مناسب، نور بسیار زیادی دارند. طراحی آنها نیز متنوع است و به جز نمونه*های ساده و معمولی می*توانید مدل*های سقفی و دیواری آنها را تهیه*کرده و در* چادرهای سفری*تان نصب* نمایید.

این چراغ*ها سبک هستند و با باتری کار می*کنند. قیمت انواع چراغ قوه*های LED از 20 *هزار تومان و چراغ*های سفری نیز از پنج هزار تومان به*بالا**ست. با توجه به*قیمت مناسب این چراغ*ها بهتر است در خرید آنها دست و دلباز باشید تا از این نوع وسیله ضروری بی*نصیب نمانید. برای خرید چراغ سفری علاوه بر میدان سپاه*می*توانید به خیابان لاله*زار بروید و طراحی*های متنوع*تری را در*دسترس داشته باشید. از کوچک*ترین سایز که به وسیله گیره روی لباس وصل می*شود تا بزرگ*ترین آنها که با باتری اتومبیل عمل*می*کند.برای*خرید اجاق و منقل*های سفری بهترین گزینه فروشگاه*های زنجیره*ای هستند. انواع مختلفی از اجاق*های سفری را می*توانید در* طراحی*های مختلف با ویژگی*های متفاوت در*دسترس داشته باشید. اگر بخواهید یک اجاق گاز واقعی برای سفرتان تهیه*کنید، بهترین*گزینه* مدل*های تاشو هستند. این* اجاق*ها با کپسول*گازی که به بدنه*شان متصل است، عمل می*کنند و به دلیل تاشو بودن نیز فضای کمی *را اشغال کرده و درون یک کیف جا می*گیرند. هر*چند بايد توجه*کنید که انتظارتان از این اجاق تنها به اندازه کپسول آن باشد و نه بیشتر. این اجاق*ها را می*توانید از 18 هزار تومان به بالا بسته به سایز آنها خریداری کنید. اگر می*خواهید هزینه کمتری برای این کار صرف کنید، می*توانید انواع منقل*هایی که از جنس روی در بازار موجودند را تهیه کنید.

برای خرید این منقل*ها می*توانید از پنج هزارتومان به بالا هزینه در*نظر بگیرید و حواستان به موجودی ذغال*تان هم باشد. برای*تهیه ظرف و ظروف*های سفری هم بهترین گزینه همین فروشگاه*های زنجیره*ای هستند. می*توانید نمونه*های مختلفی از شش نفره تا 12 نفره و در بسته*بندی*های کوچک و کم*جا خریداری کنید. در بسته*بندی این ظروف می*توانید انواع لوازم مورد*نیاز و ضروری را در وزن*های بسیار سبک تهیه*کنید. ظروفی مثل لیوان، انواع بشقاب*ها، کارد، قاشق و چنگال، نمکدان و سبد که داخل دو*کاسه بزرگ به صورت صندوق بسته بندی می*شوند. قیمت این ظروف از 15 تا 30 هزار تومان است.