جانشين فرمانده ناجا ضمن تشريح اقدامات و عملكرد پليس در ماه مبارك رمضان گفت: پليس برابر قانون و شرع با افرادي كه تظاهر به روزه*خواري در ملاء*عام و همچنين استعمال دخانيات مي*كنند، برخورد مي*كند.

به گزارش عصر ایران به نقل از ایسنا، سردار احمدرضا رادان در حاشيه اولين جلسه آموزشي مديريت كيفيت پليس پيشگيري ناجا (مكنا) در مورد اقدامات پليس در ماه مبارك رمضان گفت: در ماه مبارك رمضان دو موضوع جدي مورد توجه ماموران نيروي انتظامي است به گونه*اي كه ما معتقد هستيم كه در جامعه*اي فعاليت مي*كنيم كه مردم خوب، متديني داريم به گونه*اي كه مردم در برخي ماه*هاي مقدس همچون ماه*رمضان خود را ملزم به انجام مباحث ديني مي*كنند به گونه*اي كه حتي با فرارسيدن ماه رمضان سرقت خرد نيز كاهش مي*يابد.

وي با بيان اينكه نيروي انتظامي تلاش دارد تا در ماه مبارك رمضان امنيت مطلوب*تري را براي مردم فراهم كند، گفت: پليس برابر قانون و شرع در بحث تعداد اندكي كه تظاهر به روزه*خواري مي*كنند، با آنان برخورد مي*كند.

وي با بيان اينكه در ماه مبارك رمضان خوردن و آشاميدن در ملاء*عام ممنوع است گفت: بر اساس قانون خوردن و آشاميدن در ماه مبارك رمضان ممنوع و پليس برابر قانون با اين افراد برخورد مي*كند.

به گفته وي خودروهايي كه سرنشينان آن تظاهر به روزه*خواري مي*كنند، توقيف و براي آنان پرونده قضايي تشكيل خواهد شد.

جانشين فرمانده ناجا همچنين در مورد استعمال دخانيات در ماه رمضان گفت: پليس به حكم حكومتي نگاه مي*كند و برابر قانون استعمال دخانيات ممنوع و پليس با آن برخورد مي*كند.

رادان در مورد فعاليت اغذيه*فروشان نيز گفت: تلاش داريم بتوانيم در سراسر كشور، نيازمندي*هاي به حق مردم را تامين و تعريف كنيم تا اقلام در اختيار مردم قرار گيرد.

وي درباره انتقادات رييس*جمهور به فعاليت نيروي انتظامي به ايسنا گفت: نيروي انتظامي انتقادات را به گوش جان مي*شنود.

جانشين فرمانده ناجا با بيان اينكه ما در چرايي اجراي طرح*ها بحثي نداريم اما در بحث اجراي ماموريت*ها بحث*هايي وجود دارد گفت: نيروي انتظامي همواره به انتقادات توجه ويژه*اي داشته است.

رادان با بيان اينكه همواره فرهنگ*سازي، اولي به اجراي سلبي است، گفت: به نظرم بخشي از فرمايشات رييس*جمهور متوجه وظيفه ارگان*هايي بوده كه بايد در اين طرح*ها حضور مي*داشتند.

یک روز قبل از این محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران گفته بود: نیروی انتظامی به جای آنکه سینماها و رستورانها را ببندد باید به مردم حق انتخاب دهد.

احمدی نژاد با بیان اینکه نیروی انتظامی به جای آنکه سینماها و رستورانها را ببندد باید به مردم حق انتخاب دهد، افزود: اگر مراسم ها، آداب، رسوم، سنتها، غذاهای ایرانی و فرهنگ بومی و ملی ما در کتابهای دانش آموزان گنجانده شود، قطعا آنها حق انتخاب داشته و دیگر شاهد نخواهیم بود که نیروی انتظامی فلان سالن غذاخوری، سینما و یا مراسم هایی را ببندد.