کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: بنزین ۴۰۰ تومانی حذف می شود؟

 1. #1
  کاربرفعال

  آخرین بازدید
  چهارشنبه ۲۹ شهریور ۹۶ [ ۰۳:۲۳]
  محل سکونت
  قم
  نوشته ها
  2,302
  امتیاز
  42,397
  سطح
  1
  Points: 42,397, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 57.0%
  دستاوردها:
  Three FriendsYour first GroupCreated Album picturesCreated Blog entryTagger First Class
  نوشته های وبلاگ
  134
  سپاس ها
  1,362
  سپاس شده 1,584 در 1,016 پست
  حالت من
  Zodranj

  Icon2008 بنزین ۴۰۰ تومانی حذف می شود؟  بنزین ۴۰۰ تومانی حذف می شود؟

  انرژی - تصمیم ستاد هدفمندی برای کاهش سهمیه بنزین آزاد (نیمه یارانه ای ) گمانه زنی هایی را در خصوص سرنوشت بنزین 400 تومانی به همراه داشته است.

  آذرجزایری: چند روزی از انتشار خبر کاهش سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی و آژانس ها می گذرد با اینحال هنوز هم در شرایطی که متقاضیان بنزین آزاد اغلب در هنگام سوخت گیری از کارتهای جایگاهداران استفاده می کنند و دلیل روشن برای اتخاذ چنین تصمیمی به سخنان سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی در گفت وگو با خبرآنلاین بر می گردد که تاکید دارد: شارژ کردن ماهانه 500 لیتر بنزین آزاد بار سنگینی بر سامانه تحمیل می کرده و برهمین اساس ستاد هدفمندی یارانه ها این رقم را کاهش داده است. البته توضیحات بیشتر شهیدی در ادامه گزارش خواهد آمد.
  اما برخی از کارشناسان معتقدند حذف 200 لیتری بنزین آزادو یا همان نیمه یارانه ای در کارتهای خودروهای شخصی در راستای تصمیمی صورت گرفته که براساس آن سهمیه های 400 تومانی حذف و بنزین تک نرخی و به قیمت 700 تومان عرضه شود.
  این درحالی است که این گمانه زنی توسط رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی تایید نمی شود و در عین حال تاکید می کند این شرکت دستورات ستاد هدفمندی یارانه ها را اجرایی می کند و خود نقشی در سیاست گذاری ندارد.
  براساس اظهارات شهیدی ، کاهش سهمیه بنزین نیمه یارانه ای خودروهای شخصی و آژانس ها و خودروهای مسافربر شخصی دوگانه سوز در شهریورماه توسط ستاد هدفمندی به آنان ابلاغ شده و موظف بوده اند از اول مهرماه اینکار را انجام بدهند.
  وی در پاسخ به این سوال که اتخاذ چنین تصمیمی چه سیاست اجرایی را دنبال می کرده است آنهم در شرایطی که اکثر مردم بنزین آزاد خود را از طریق کارتهای سوخت جایگاه ها دریافت می کنند، متذکرشد: ستاد هدفمندی یارانه برای کاهش بار سامانه آنهم در شرایطی که هیچ کس از این سهمیه به طور کامل استفاده نمی کرده است چنین تصمیمی گرفته است.
  وقتی از شهیدی می پرسیم که مگر این 500 لیترها در هرماه برروی هم انباشته می شوند، تاکید می کند: خیر در هرماه این سهمیه کاملا حذف و سهمیه جدید جایگزین می شود.
  اتخاذ چنین تصمیمی در حالی است که روزانه حدود 60 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می شود و با توجه به افزایش نرخ ارز قیمت این فراورده بسیار بالاتر از نرخ فروش آن در کشور است.
  بنابراین آنچه که می توان به یقین حدس زد آنهم در شرایطی که همین تفاوت قیمت باعث از سر گرفتن قاچاق بنزین در کشور شده این است که به نظر می رسد ستاد هدفمندی یارانه ها به دنبال راهکاری برای مهار قاچاق بنزین و حل مشکل رشد مصرف این فراورده در کشور است و به زودی باید شاهد اجرای سیاستی جدید در این خصوص بود. هرچند که بیشترین حدس ها به سمت حذف سهمیه 400 تومانی بنزین گرایش دارد.

  هر جمعه برایت نامه ای می نویسم و خود خوب میدانم که چرا نمی آیی!!!
  چون می دانم که خوب میدانی که خط همه نامه هایم کوفی است! 2. #2
  کاربرفعال

  آخرین بازدید
  چهارشنبه ۲۹ شهریور ۹۶ [ ۰۳:۲۳]
  محل سکونت
  قم
  نوشته ها
  2,302
  امتیاز
  42,397
  سطح
  1
  Points: 42,397, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 57.0%
  دستاوردها:
  Three FriendsYour first GroupCreated Album picturesCreated Blog entryTagger First Class
  نوشته های وبلاگ
  134
  سپاس ها
  1,362
  سپاس شده 1,584 در 1,016 پست
  حالت من
  Zodranj


  اعلام نتیجه بازی ایران و قطر درصادرات گاز

  انرژی - قطرسالانه از صادرات ال. ان .جی 63 میلیارد و 300 میلیون دلار درآمد دارد در حالیکه ایران با وجود تولید بیشتر، سالانه 4 میلیارد و 900 میلیون دلار درآمد دارد. که البته این رقم بدون احتساب هزینه واردات گاز از ترکمنستان است.

  آذرجزایری: آمارها نشان می دهد که در سال گذشته میلادی، قطر 146 میلیارد و 800 میلیون مترمکعب گاز تولید کرده در حالیکه درهمین زمان ایران 151 میلیارد و 800 میلیون متر مکعب گاز تولید کرده است.


  با این حال آمار آژانس بین المللی انرژی (IEA)، نشان می دهد که قطر از 23 میلیارد و 800 میلیون مترمکعب گاز مصرف داخلی خود حدود 51 درصد آن را به بخش صنعت و 49 درصد آن را به خوراک پتروشیمی ها اختصاص می دهد. در حالیکه همین آمار نشان می دهد که ایران با تولید 151 میلیارد مترمکعب حدود 50 درصد آن را به بخش خانگی،30 درصد آن را به بخش صنعت، 7درصد به خوراک پتروشیمی ها و مابقی آن را به بخش حمل و نقل و بخش تجاری اختصاص می دهد.
  برهمین اساس به نظر می رسد افزایش بی رویه مصرف گاز در کشور و عدم برنامه ریزی مناسب از سوی مسوولان برای صادرات گاز ایران را از رقابت با دو رقیب بزرگ چون روسیه و قطر باز داشته است.
  در شرایطی قطر درآمد سالانه ای بالغ بر 63 میلیارد دلار از فروش ال ان جی کسب می کند که ایران در سال گذشته و در بهترین شرایط به دلیل افزایش قیمت جهانی نفت توانست 113 میلیارد دلار درآمد نفتی داشته باشد. این درحالی است که آمارهای آژانس بین المللی انرژی (IEA)،نشان می دهد که ایران بعد از روسیه بزرگترین دارنده ذخایر گازی جهان است در حالیکه قطر با حدود 3 درصد کاهش ذخایر نسبت به ایران در جایگاه سوم جدول جهانی ذخایرگازی قرار گرفته است. مقایسه روند مصرف گاز طبیعی در بین سه کشور موردنظر حاکی از این واقعیت است که ایران علی*رغم برخورداری از ذخایر بالای گاز و سهم بالا از تولید به علت مصرف بالای گاز نه تنها صادرکننده گاز نیست که تبدیل به واردکننده گاز نیز شده است.
  برطبق ترازنامه هیدروکربوری کشور سال 1389 میزان مصرف گاز طبیعی ایران در سال 1389، 141.92میلیارد متر مکعب است. بنابراین به این نتیجه می*رسیم که با توجه به این واقعیت که روسیه اولین دارنده ذخایر گاز در جهان است و پس از روسیه، ایران و قطر قرار دارند در این سال*ها قطر با افزایش تولید توانسته است مانند روسیه خود را به عنوان یک صادرکننده گاز مطرح کند و جایگاه دوم را در جهان از آن خویش کند.براساس این گزارش، صادرات LNG قطر از 75.75 میلیارد متر مکعب در سال 2010 به 121.8 میلیارد متر مکعب در سال 2012 رسیده است.

  اما در ایران چون رشد تولید با مصرف بی*رویه همراه بوده به جای اینکه تبدیل به صادرکننده گاز شود واردکننده آن شده است. در عین حال این مصرف در بخش خانگی یعنی بخشی که نقشی در تولید ناخالص داخلی ندارد بالا رفته به این ترتیب ایران هرچه گاز تولید کرده به مصرف رسانده است.

  بررسی*ها نشان می*دهد که مصرف روزانه انرژی اولیه ایران شامل تولیدات پالایشگاه*های داخلی به علاوه بنزین و نفت گاز وارداتی به علاوه مصارف گاز طبیعی معادل 228.6 میلیون تن معادل نفت خام در سال است که روزانه برابر 63 میلیون تن معادل نفت خام می*شود این در حالی است که درمقایسه با کشور ترکیه که از نظر جمعیت معادل ایران و از نظر تولید ناخالص داخلی نیز بیش از دو برابر ایران تولید دارد مصرف روزانه انرژی اولیه ترکیه 188.8 میلیون تن معادل نفت خام در سال است که روزانه برابر 32 میلیون تن معادل نفت خام می*شود. این امر نشان*دهنده میزان مصرف غیرواقعی در کشور ایران است مصرف ناهنجار باعث شده است ایران با وجود رتبه چهارم تولیدکنندگان گاز طبیعی در جهان در بازار صادرات گاز طبیعی هیچ جایگاهی نداشته باشد. بنابراین کنترل مصرف و تدوین استراتژی صادرات گاز ضروری است.  هر جمعه برایت نامه ای می نویسم و خود خوب میدانم که چرا نمی آیی!!!
  چون می دانم که خوب میدانی که خط همه نامه هایم کوفی است! 3. #3
  مدیر سایت

  آخرین بازدید
  دوشنبه ۲۴ آبان ۹۵ [ ۱۲:۴۸]
  محل سکونت
  Faye Alsmavat and earth
  نوشته ها
  2,286
  امتیاز
  86,338
  سطح
  1
  Points: 86,338, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  دستاوردها:
  Created Blog entryTagger First ClassYour first GroupThree FriendsCreated Album pictures
  نوشته های وبلاگ
  1126
  سپاس ها
  487
  سپاس شده 2,944 در 1,278 پست
  حالت من
  Shad
  ممنون از اطلاع رسانیت
  در ضمن خسته هم نباشی.
  ♥ مخاطب ♥. . . !

  نوشته هایم را که می خوانی . . .

  نه لبخند بزن . . .

  نه اشک بریز . . .

  نه سخنی بگو . . .

  هیـــــــــچ . . .

  تنها
  سکــــــــــــــوت کن . . .سکوت !

  و بیاندیش در لابلای هر واژه

  چــه دردی نهفته است !!!
  -------------------------------------
  همیــشه تو دلــت میگفــتی:
  این مــگه باچــند نــفر دوســته که همیــــشه آنلایــنه؟
  یه جمــله همــیشه یادت باشــه:

  همیــشه آنلایــن تــرین ها تنــــهاترینــــند
اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •