نام اصلی فاطمه صولتی
نام مستعار شهره
تولد ۱۴ دی ۱۳۳۵
۴ ژانویهٔ ۱۹۵۷(۱۹۵۷-01-0۴) ‏(۵۴ سال)

شهره صولتی در ۱۴ دی سال ۱۳۳۵ در محله سرچشمه تهران متولد شد.نام اصلی او فاطمه است او در ۷ سالگی متوجّه شد که به موسیقی علاقه بسیاری دارد و به هنرستان موسیقی رفت تا با موسیقی آشنایی بیشتری پیدا کند . او در ۱۵ سالگی، وارد دنیای هنر شد و خوانندگی را پیشه خود کرد.
ز اولین آهنگهای او دختر مشرقی بود. پس از ورود او به دنیای هنر کمپانی*های شروع به قرارداد بستن با او کردند و عکسهای او، یک جلد اولیه برای مجلات هفتگی شد. عامل شهرت او کاباره میامی بوده است که طرفداران زیادی داشته است
شهره در خوانندگی از دیگران تقلید نمی*کرد، چرا که اعتقاد دارد هنرمند باید خودش باشد . با گذشت روزها، شهره در دل همگان جای گرفت و آهنگ هایش یکی پس از دیگری فروش زیادی کرد و برای اوّلین بار راهی سینما شد و به همراه داریوش اقبالی در فیلم فریاد زیر آب بازی کرد . اما دیگر فرصتی برای بازیگری دست نداد و در سال ۱۳۵۷ به آمریکا مهاجرت کرد و در نیویورک مدتی ماندگار شد . شهره، پس از یک سال اقامت در نیویورک ازدواج کرد و ثمره ازدواجش یک دختر به نام طناز بود . در سال ۱۳۶۳ به لس آنجلس آمد و اولین ترانه*هایش در خارج از کشور را در آلبوم طلسم اجرا کرد.