رستم قاسمی، وزیر نفت ایران فاش کرد که قاچاق سوخت که با اجرای فاز نخست هدفمندی یارانه*ها به صفر نزدیک شده بود، دوباره رونق گرفته است. به گزارش شانا، او گفت: به دلیل اختلاف بسیار زیاد نرخ فراورده در داخل کشور نسبت به کشورهای همسایه، پدیده قاچاق سوخت که تقریبا به صفر رسیده بود دوباره رونق گرفته است.
وی افزود: مصرف بنزین و گازوئیل کشور به*صورت کاذب در چند*ماه گذشته بسیار زیادشده است که با توجه به تحریم، در حال برنامه*ریزی برای جلوگیری از قاچاق سوخت هستیم.
وزیر نفت درباره صادرات نفت ایران گفت: فشارهای بسیار سنگینی در ماه*های نخست تحریم وجود داشت اما امروز وضع ما نسبت به دو*ماه پیش متحول شده و وضعیت مطلوبی داریم و به یقین در آینده نزدیک بهتر از این هم خواهد شد.
قاسمی در جمع اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس در عسلویه با بیان اینکه فشارهای سنگینی از سوی دشمنان برای ایجاد اختلال در اقتصاد کشور صورت گرفته است، افزود:

آمریکایی*ها سهام برخی کشورهای تولیدکننده تجهیزات را خریده*اند تا ما نتوانیم تجهیزات مورد نظر را تهیه کنیم اما با وجود همه این ترفندها کالاهای مورد نیاز با تلاش همه*جانبه فراهم می*شود. او با وجود کارشکنی*های دشمنان در زمینه حمل*ونقل نفت ایران، گفت: امروز کشتی*هایی را در اختیار داریم که می*توانیم روزانه دو میلیون بشکه نفت ایران را به مقصدهای مختلف در دنیا جابه*جا کنیم.