مربای انجیر
انجیر یکی از میوه**هایی است که با توجه به طبیعت ایران عزیز، در خیلی از شهرها رشد می*کند
البته در شهرهای کویری و گرم بیش*تر است و هرچه هوا گرم*تر باشد، انجیرها بزرگ*تر و شیرین*تر خواهند بود
تیر و مرداد فصل رسیدن انجیرهاست
اگر شما هم در خانه درخت انجیر دارید، می*توانید با این روش یک مربای خوشمزه داشته باشید
خاطره*ی خوش یک آشپزی موفق همیشه همراهتان باشد.
وقتی می*خواهید انجیرها را از درخت بچینید، دقت کنید اولا با دقت آن*ها را از شاخه*ها جدا کنید، طوری که ساقه و پوست انجیر سالم بماند و انجیرهایی را انتخاب کنید که به هیچ وجه له نشده باشد یا گنجشک*ها و پرندگان دیگر سوراخش نکرده باشند. هرچه انجیرها سالم*تر و یک*اندازه*تر باشند، مربای زیباتری خواهید داشت. راستی، وقتی خواستید تمام انجیرهای درخت*تان را بچینید، یادتان باشد آن بالاترها را کامل نچینید و سهمی هم از نعمتی که خدا برایتان آفریده، برای پرنده*ها و گنجشک*ها بگذارید.
و اما مواد لازم برای تهیه مربای انجیر:
انجیر/ یک کیلو
شکر/ یک کیلو
آب/ یک لیوان
آب*لیمو/ دو قاشق
دارچین/ دو قاشق
گلاب/ دو قاشق
هل/ چند حبه
زعفران/ کمی
طرز تهیه:
انجیرها را آهسته می*شوییم و می*گذاریم خوب آبش برود. یادتان باشد ساقه*های انجیر را نچینید. در یک قابلمه به*ترتیب یک لایه شکر و یک لایه انجیر می*ریزیم.
قابلمه را می*گذاریم توی یخچال تا چند ساعت بماند. این*طوری شکر خوب به خورد انجیرها می*رود و طعم*دار می*شود و انجیر هم کم*کم آب می*اندازد. بعد از ۶-۷ ساعت، قابلمه را روی حرارت بگذارید تا انجیر و شکر جوش بیاید. سپس حرارت را کم*تر کنید.
حالا با یک کف*گیر آهسته*آهسته کف*هایی را که می*بینید، بگیرید. بعد یک لیوان آب*جوش را آهسته به مواد اضافه کنید. یک ربع بگذارید مواد بجوشد. دیگر باید مواد قوام آمده باشد و انجیرها پخته و شیشه*ای شده باشند. الان باید آب*لیمو، دارچین و هل را اضافه کنید. پنج دقیقه*ی بعد، زعفران و وانیل را اضافه کنید. چند جوش که زد، قابلمه را از روی حرارت بردارید.
انجیرها باید خوب طلایی شده باشند و قوام مایع مثل عسل شده باشد. مربا را داخل شیشه*ها بریزید و بعد از خنک شدن، در یخچال نگهداری کنید. مربای انجیر برای دسر یا صبحانه محبوبیت زیادی دارد. می*توانید همراه چای، به*جای یک حبه قند، یک دانه انجیر از این مربا بردارید و بخورید.
این مربا طبیعت گرمی دارد و برای مزاج*های سرد بسیار مفید و مقوی خواهد بود. مربای انجیرتان اگر به فصل سرما هم برسد، در پاییز و زمستان بسیار انرژی**بخش خواهد بود.
نوش جان.