کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: دشواري مجازات براي مرد يكه *بزن

کاربر سایت

آخرین بازدید
    چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۱ [ ۲۱:۳۰]
    سطح
    1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    250 Experience Points
    سپاس ها
    13
    سپاس شده 86 در 60 پست
    حالت من
    Moteajeb

New دشواري مجازات براي مرد يكه *بزن

جام جم آنلاين: زماني كه زوجي جوان با هم زندگي مشتركشان را آغاز مي*كنند، هريك مي*خواهد قدرت خود را به رخ ديگري بكشد و به قول معروف گربه را دم حجله بكشد تا سوار بر زندگي شود. در حالي كه زندگي مشترك به عشق و تفاهم نياز دارد و نه گروكشي و قدرت*نمايي.

خاطره*اي مي*خواهم برايتان تعريف كنم كه سال*هاي زيادي از آن گذشته *است و در يكي از شهرستان*هاي جنوبي كشور اتفاق افتاد.
    زماني كه من در دادگاه عمومي خدمت مي*كردم پرونده*اي به من ارجاع شد كه در مورد درگيري يك زن و شوهر بود. مرد همسرش را بشدت كتك زده *بود.
    مدارك عليه اين مرد كامل بود. نظريه پزشكي قانوني نشان مي*داد كه اين مرد با كمربند همسرش را كتك زده و آثار كبودي و زخم*هاي زيادي روي بدن زن جوان مشهود بود.
    پرونده براي محاكمه پيش من آمد و طبق معمول وقت تعيين شد و شاكي و متهم پرونده در دادگاه حاضر شدند. زن جوان گريه مي*كرد و مي*گفت از رفتارهاي شوهرش خسته*شده و آنقدر از دست او كتك*خورده كه ديگر حاضر نيست اين وضع را تحمل كند و با اين كه شوهرش را دوست دارد، اما قصد جدايي دارد.
    اين زن مي*گفت: هرچه شوهرم مي*گويد انجام مي*دهم و او را اذيت نمي*كنم، اما شوهرم مرد بداخلاقي است. سر هر موضوع بي*خودي مرا اذيت مي*كند و كتكم مي*زند حتي وقتي از ديگران عصباني است من را كتك مي*زند و اين كارهايش خسته*ام كرده. او با اين كارش احساس قدرت مي*كند و مي*گويد چون تو زن من هستي پس حق دارم هر كاري خواستم بكنم. اين زن مي*گفت شوهرش از زماني كه ازدواج كرده*اند اين كار را مي*كند و براي ترساندنش دست به رفتارهاي خشونت*آميز *ديگري هم مي*زند.
    او مي*گفت: من نمي*خواستم از او شكايت كنم، اما ديگر چاره*اي ندارم چون شوهرم به حرف بزرگ*تر*ها هم گوش نمي*كند و هر كاري كه خودش دوست دارد انجام مي*دهد. هرچه خانواده*اش مي*گويند اين كار درست نيست و زنت را كتك نزن توجهي نمي*كند و كار خودش را مي*كند. او قلدر محله است و نوچه هم دارد.
    زن جوان مدعي بود كه شوهرش چند بار اين كار را كرده و شكايت و تنبيه عليه او فايده*اي ندارد.
    البته من پيش از اين هم متوجه ماجرا شده* بودم چون مرد سابقه*دار بود كه همگي در مورد ضرب*وجرح همسرش بود. نوبت به مرد كه رسيد به او گفتم در برابر اتهام ضرب*وجرح عمدي همسرت از خودت دفاع كن. او اتهام را قبول كرد و گفت كه از كارش پشيمان نيست و هر وقت همسرش او را عصباني كند يا به حرفش گوش نكند او را كتك خواهد زد.
    او مي*گفت: زني كه حرف گوش نكند بايد كتكش زد، من هم اين كار را مي*كنم و اصلا هم ناراحت نيستم. اگر مي*خواهيد من را به زندان بيندازيد. حبسش را مي*كشم.
    مرد ميانسال كه خيلي هم قلدري مي*كرد چند بار به خاطر ضرب*وجرح همسرش بازداشت شده* بود، اما با رضايت زنش بيرون آمده *بود. من متوجه شدم چند باري كه اين مرد توانسته از همسرش رضايت بگيرد باعث تجري او شده و فكر كرده هر بار عصباني شود مي*تواند زنش را كتك بزند و بعد هم از او رضايت بگيرد بنابراين زنداني كردن او نمي*توانست بازدارنده باشد.
    ضمن اين كه متوجه شدم او مرد مغروري است و نمي*خواهد همسرش را به عنوان يك انسان به رسميت بشناسد و بداند كه بايد با او درست رفتار كند، تصميم گرفتم غرور اين مرد را بشكنم تا متوجه شود بايد به حقوق ديگران احترام بگذارد.
    او فكر مي*كرد چون نوچه دارد بنابراين كسي حريفش نيست. من هم براي اين كه جلوي نوچه*هايش خرد شود و بداند كارش اشتباه است او را محكوم به كاري كردم كه به قول خودش از حبس برايش بدتر بود.
    به همين خاطر اين مرد را به پرداخت ديه و زندان محكوم كردم، اما اين مجازات از نظر من براي متهم كافي و بازدارنده نبود. نياز بود تا غرور متهم نيز شكسته شود و بداند حق ندارد همسرش را كتك بزند بنابراين تصميم گرفتم او را به شستن همه ظرف*هاي كثيف خانه به مدت يك ماه محكوم كنم. وقتي اين حكم ابلاغ شد مرد پيش من آمد و گفت كه چرا اين كار را كردي. مگر من زنم كه با من چنين رفتاري مي*كني. اگر من در خانه ظرف بشويم زنم ديگر به حرف*هايم گوش نمي*كند و از فردا همه در شهر من را مسخره مي*كنند.
    او تا حدودي درست مي*گفت. در شهرستان*هاي كوچك حفظ غرور مرد خيلي مهم است و برخي مردان فكر مي*كنند نسبت به زنان برتري دارند به همين خاطر انجام كارهاي خانه كه معمولا وظيفه زن*هاست براي مردان يک جور تحقير محسوب مي​شود.
    اين راي در دادگاه تجديد نظر هم تائيد شد و مرد ميانسال مجبور شد علاوه بر گذراندن دوران حبس به مدت يك ماه هر روز صبح و ظهر و شب ظرف*هاي كثيف را بشويد.
    چند ماه كه از اين حكم گذشت، زن جوان به ديدن من آمد و به خاطر حكمي كه دادم تشكر كرد و گفت: شوهرم ديگر من را كتك نمي*زند و حتي اگر عصباني شود خودش را كنترل مي*كند و دست روي من بلند نمي*كند.
    مجازات*هاي تكميلي از نظر من مي*تواند بازدارندگي بالايي داشته *باشد البته اگر با فرهنگ و شرايط محيط سازگاري داشته باشد.(جام جم - ضميمه چمدان)

2. کاربر روبرو از پست مفید *mahdis masterpis* سپاس کرده است .

maneli (چهارشنبه ۱۵ آذر ۹۱)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)