کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: رابطه بودجه شبکه های وهابی با مسابقه زیباترین زن در عربستان

 1. #1
  مدیر بازنشسته

  آخرین بازدید
  چهارشنبه ۲۶ آذر ۹۳ [ ۱۵:۵۰]
  محل سکونت
  ایران ، تهران
  نوشته ها
  614
  امتیاز
  16,575
  سطح
  1
  Points: 16,575, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 3.0%
  دستاوردها:
  Created Blog entryThree FriendsTagger First ClassCreated Album picturesOverdrive
  نوشته های وبلاگ
  81
  سپاس ها
  1,858
  سپاس شده 761 در 357 پست

  Post رابطه بودجه شبکه های وهابی با مسابقه زیباترین زن در عربستان

  بالاخره شبکه های ماهواره ای وهابی از جمله شبکه نور و کلمه فتوا به حرمت برگزاری مسابقه زیباترین را دادند.  به گزارش جهان به نقل از جام نیوز، بعد از گذشت قریب یک هفته از برگزاری مسابقه زیباترین زن فیلیپینی در هتل “الواحه” شهر جده عربستان، و بی تفاوتی و سکوت شبکه های ماهواره ای وهابی که توسط آل سعود حمایت مالی می شوند، بالاخره در جواب برخی سوالات مردمی در برنامه زنده تلویزیونی برخی از این شبکه ها از جمله شبکه نور و کلمه به ناچار فتوا به حرمت این عمل دادند.
  حال سوال اینجاست که این شبکه ها که حتی از نشان دادن صورت زنان محجبه هم خود داری می کنند، چرا بیش از یک هفته درمورد این مراسم در کشوری که به ادعای خودشان پرچم دار اسلام حقیقی است سکوت اختیار کردند و چرا حاضر شدند صورت سایر زنان را نشان دهند؟
  شایان ذکر است این قبیل موضع گیری ها نشان می دهد بر خلاف ادعاهای مسئولین این شبکه ها که خود را دینی معرفی می کنند،اینان دست نشانده حکومت های وهابی منطقه و موظف به همسویی با سیاست های غرب گرایانه شان هستند، و حق هیچگونه اعتراضی به سیاست های اعمال شده از جانب این حکومت ها را ندارند اگرچه مخالف صریح احکام اسلامی باشد.
  صداقت ، نخستین فصل دفتر دانایی است.


 2. 2 کاربر از پست مفید وکیل سپاس کرده اند .

  m.mohseniha (جمعه ۳۰ تیر ۹۱),Ramin (جمعه ۳۰ تیر ۹۱)

 3. #2
  کاربرفعال

  آخرین بازدید
  چهارشنبه ۲۹ شهریور ۹۶ [ ۰۳:۲۳]
  محل سکونت
  قم
  نوشته ها
  2,302
  امتیاز
  42,397
  سطح
  1
  Points: 42,397, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 57.0%
  دستاوردها:
  Three FriendsYour first GroupCreated Album picturesCreated Blog entryTagger First Class
  نوشته های وبلاگ
  134
  سپاس ها
  1,362
  سپاس شده 1,584 در 1,016 پست
  حالت من
  Zodranj
  چگونگی شکل گیری فرقه وهابیت و پا گرفتنش در عربستان

  مؤسسه و بنيانگذار مذهب وهابيه محمد بن عبدالوهاب است « وهابيه» ازعبدالوهاب گرفته شده وعبدالوهاب نام پدر رئيس اين مذهب است وچه تسميه اين آئين به « وهابيه» به سبب نسبتي است که محمد به عبدالوهاب دارد والا خود جناب عبدالوهاب از علماي به نام مذهب حنبلي و عقايد پسرش را قبول نداشته وحتي از او روگردان بوده است .
  بنا برقول «خلاصة الکلام » محمد بن عبدالوهاب ازقبيله بني نعيم ودرسال 1111هجري شمسي متولد ودرسال 1207 درگذشته است درمدت طولاني عمر خويش محضر درس علماء فراواني را درک ومقدمات لازمه را طي نموده است .
  اما ازآنجا که محمد خود را پاي بند به عقائد اسلاف ندانسته ونظراتي برخلاف اجماع علماء مسلمين ازخود ابراز مي نمود مورد بي اعتنائي علماء قرار گرفت وبعضي او را طرد وحتي تکفير مي نمودند .
  پدرش عبدالوهاب ازاظهارات او سخت رنج مي برد ومردم را از او برحذر مي داشت برادرش عبدالله بررد اوکتاب نوشت . محمد ازاوان جواني به خواندن کتابهاي ابن تيميه ومسيلمه کذاب واسود عنسي علاقه مند بود مخصوصاً افکار ابن تيميه دراو اثرات فراواني گذاشته است.
  ازمحمد چهار فرزند به نامهاي : عبدالله ، حسين ، حسن ، وعلي باقي ماند . بعضي از صفار اوهم اکنون به عنوان اولاد شيخ دردرعيه معروفند .
  ابن آلوسي که خودرا ازطرفداران پروپا قرص محمد بن عبد الوهاب است درشرح حال وي درتاريخ نجد چنين مي نويسد :
  محمد بن عبدالوهاب درشهرعينيه ازشهرهاي نجد متولد شد وفقه را طبق مذهب حنبلي درنزد پدرآموخت اوازهمان کودکي چيزهايي ميگفت که مسلمانان تا آن روز نشنيده بودند مسائل اجماعي مردم را انکار ميکرد درعينيه کسي به حرف او گوش نمي داد وآراء اورا نمي پذيرفت.
  ازعينيه راهي مکه شد وازآنجا به مدينه رفت ودرمحضر شيخ عبدالله بن ابراهيم بن يوسف تلمذ نمود و درهمين ايام بود که مصراً منکر استغاثه به قبر پيغمبرصلي الله عليه وآله ) شد وازآنجا به نجد بازگشت نمود ودوباره به قصد شام عازم بصره شد ومدتي دربصره بود وازمجلس درس شيخ محمود مجموعي استفاده کرد .
  اما چيزي نگذشت که به اظهار عقيده پرداخت و منکر بسياري ازضروريات عقيدتي اهل بصره شد مردم اورا ازشهر بيرون کردند اوازبصره متواري شد وپس از مدتي به شهر حريمله ازبلاد نجد آمد درزمان پدرش درنجد بود پدر اورا نصيحت کرد که دست از آراء باطله خود بردارد . اما او نپذيرفت بالاخره بين او وبين اهالي حريمله کار به نزاع وجدال طولاني منجر شد .
  درهمين ايام 1153 هجري بود که پدرش ازدنيا رفت و او به اصرار بيشتري شروع به اظهار عقيده نمود تعداد کمي از مردم آراء او را پذيرفتند امااهل شهر تصميم به قتل او گرفتند.
  محمد دوباره ازحريمله به عينيه منتقل شد رئيس عينيه دراين زمان عثمان بن احمد بن معمربود که محمد او را به تصرف سرزمين نجد تطميع نمود عثمان ازوي پشتيباني کرد وعده اي نيز دعوت اورا پذيرفتند ومقارن همين ايام بود که قبه وبارگاه زيد به خطاب راخراب کردند کار اين عبدالوهاب روز به روز بهتر وبرقدرت او افزوده مي گشت . اين خبر به سليمان بن محمدبن عزيز حميدي که درآن زمان اميراحساء وقطيف وتوابع آن بود، رسيد سليمان نامه اي به عثمان نوشت واورا به قتل محمدبن عبدالوهاب امر نمود عثمان که نه ميتوانست امر امير قطيف را زير پا بگذارد ونه ميخواست محمد را از بين ببرد اورا ازعينيه بيرون کرد .
  محمد هر چه به او وعده داد که درصورت حمايت ازاو پادشاه نجد خواهدشد ، سليمان توجهي به گفته او نکرد محمد بن عبدالوهاب ازآنجا به شهر درعيه ( شهر مسيلمه کذاب) رهسپارشد.
  دراين زمان (1160) امير درعيه محمد بن سعود که ازاعراب عنيزه بود به طمع تصرف سرزمين نجد مذهب وآراء اورا پذيرفت وبا اوبيعت کرد. آنچه ازمطالعه شرح حال رهبر وهابيان مسلم و غير قابل انکار است مخالفت صريح او با عامه مردم و بخصوص تضاد فکري او با علماء معاصر بوده است واين قدر متيقّني است که ازمجموع سخنان مخالفت ومؤلف به دست مي آمد پذيرفته شدن عقائد او توسط نجديان بيشتر به اين علت بوده است که آن سرزمين ازوجود علماء اسلام شناس بي بهره بود ومردمي عامي ودورازفرهنگ اسلامي درآن منطقه زندگي مي کرده اند محمد بن عبدالوهاب هم با همدستي ابن سعود توانست برنامه خود را عملي نمايد .

  بعد از ورود محمد بن عبدالوهاب به درعیه و بسته شدن پیمان همکاری میان او با امیر درعیه محمد بن سعود(جد آل سعود)،محمد بن عبدالوهاب به پشتیبانی قوای نظامی محمد بن سعود توانست دعوت خود را در سراسر نجد بگستراند و محمد بن سعود هم از رهگذر ترویج عقاید محمد بن عبدالوهاب و به اسم جهاد علیه کفار توانست تمام سرزمین نجد را تصرف کند.
  سرانجام محمد بن عبدالوهاب در سال 1206هجری قمری در درعیه درگذشت و پس از درگذشت محمد بن عبدالوهاب پسر بزرگ او، عبدالله جای پدر را گرفت و به عنوان رهبر وهابیان در حکومت آل سعود قرار گرفت، بعد از عبدالله فرزندان او در جای پدر قرار گرفتند و هم اکنون تعداد زیادی از نوادگان محمد بن عبدالوهاب در شهر درعیه زندگی می کنند و به بیت«آل الشیخ» معروف اند.

  ((نجد سرزمین وسیعی است واقع در عربستان. سرزمین مسیلمه ی کذاب.و موطن اصلی وهابیان است..
  پیامبر اعظم(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) در حدیثی خطاب به سوی نجد چنین می فرمایند:

  «اَلفِتنَةُ ها هُنا مِن حَیثُ یَطلَعُ قَرنُ الشَّیطانِ اَو قالَ قَرنُ الشَّمسِ؛ فتنه در این جا، از همان سویی که شاخ شیطان برمی آید(خورشید طلوع می کند) رخ خواهد داد.»

  با توجه به تأکید پیامبر(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) در این روایت، به ایجاد فتنه در نجد، باید دقت بیشتری را به رویدادهایی که از این شهر متوجه اسلام می شود کرد. چون اگر این فتنه تنها مربوط به زمان مسیلمه کذاب بود، پیامبر اکرم(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) بیان می فرمودند.)))


  هر جمعه برایت نامه ای می نویسم و خود خوب میدانم که چرا نمی آیی!!!
  چون می دانم که خوب میدانی که خط همه نامه هایم کوفی است! 4. کاربر روبرو از پست مفید nasim.h سپاس کرده است .

  zahra (جمعه ۳۰ تیر ۹۱)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •