مفیدترین و بهترین بخش چغندر، برگ آن است و بعد ساقه*های آن و بعد از آن ریشه که پخته آن لبو نام دارد. قند ریشه چغندر برای مبتلایان به دیابت مضر است. خوردن پخته چغندر رعشه را معالجه می*کند.


مفیدترین و بهترین بخش چغندر، برگ آن است و بعد ساقه*های آن و بعد از آن ریشه که پخته آن لبو نام دارد. قند ریشه چغندر برای مبتلایان به دیابت مضر است. خوردن پخته چغندر رعشه را معالجه می*کند. برگ سرخ رنگ آن اگر خام با سرکه و خردل خورده شود طحال را باز می*کند و ورم آن را فرو می*نشاند. برای درد پشت و مثانه و امراض مقعد مفید است. آب برگ چغندر برای درد مفاصل و نقرس، سردرد و دندان*درد مفید است. ضماد برگ با اسید بوریک باعث بهبود کک و مک و طاسی می*شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ؛ لبو به دلیل داشتن فیبر که خاصیت کاهش چربی خون را دارد و همچنین اسیدفولیک، باید در سبد غذایی بیماران قلبی قرار گیرد. افراد می*توانند با مصرف 105گرم چغندر قرمز، 53*درصد اسیدفولیک مورد نیاز بدن را تأمین کنند.فیبر زیاد موجود در آن، موجب کاهش سطح کلسترول خون و کاهش خطر بروز سکته*های قلبی در بیماران قلبی است. گفتنی است، چغندر قرمز به دلیل داشتن مواد مغذی آهن در کنار اسیدفولیک از بروز کم*خونی جلوگیری می*کند. عضو مرکز ایمنی محصولات طبیعی و گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مصرف لبو از بروز جذام جلوگیری می*کند.

مهدی *ایمانی با اشاره به اینکه چغندر لبویی گیاهی است با فواید بسیار که پخته آن را لبو می*گویند، افزود: پخته این گیاه، رعشه را معالجه می*کند و بسیار آرامش بخش است. وی با بیان اینکه لبو برای مغز و اعصاب مفید است، ادامه داد: آب لبوی خام برای التهاب مثانه، رفع یبوست مفید است و علاوه بر آن این گیاه دارای ویتامین*هایی است که اشتها*آور است و برای افراد بسیار لاغر حکم کیمیا را دارد. به گفته* *ایمانی، مصرف لبو، لکه*های سفیدی که در پوست بدن پدید آمده و موجب مرض پیسی می*شود را از بین می*برد.

وی با ذکر اینکه چغندر لبویی یک*ساله بوده و منشأ آن را سواحل مدیترانه در اروپا و شمال افریقا می*دانند، توضیح داد: انواع چغندر از جمله چغندر لبویی برای درد مفاصل و نقرس مفید است؛ شیره چغندر، سیستم گردش خون را بهبود می*بخشد و سیستم ایمنی بدن را ارتقا می*دهد. این پژوهشگر گیاهان دارویی خراسان شمالی، از جمله خواص دیگر این گیاه را تولید گلبول*های قرمز خون، کمک به حفظ سلامت سلول*ها، کمک به حفظ سلامت کل بدن و کمک به جذب بهتر بسیاری از مواد مغذی ذکر کرد. به گفته وی، لبو پاک کننده عالی است و می*تواند معده را شست*وشو داده و حکم مسهل برای برخی افراد دارای یبوست دائمی دارد.

ایمانی با اشاره به اینکه بخش*های خوراکی چغندر لبویی در برگ و ریشه آن است، تصریح کرد: در برگ*های این گیاه طی طول روز، قند تولید می*شود و هنگام عصر اگر برگ آن خام خورده شود، کاملاً شیرین است. وی با ذکر اینکه چغندر لبویی حاوی مقدار زیادی عناصر معمولی و کمیاب همچون پتاسیم، گوگرد، ید، آهن و مس است، افزود: همچنین عناصر کمیابی مثل روبیدیوم (rubidium) و کاسیوم (caesium) از عناصر موجود در آن است. به گفته ایمانی، برگ گیاه به عنوان سبزی خام خورده می*شود و پخته شده این گیاه غذایی لذیذ و مقوی برای کودکان و خانم*های ضعیف است.