کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: » انواع تراریوم های گیاهی

مدیر کل سایت

آخرین بازدید
    شنبه ۰۸ اردیبهشت ۹۷ [ ۱۷:۱۶]
    سطح
    1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 65.0%
    دستاوردها:
    Created Album picturesCreated Blog entryTagger First ClassThree FriendsOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    27
    سپاس ها
    2,982
    سپاس شده 2,543 در 1,268 پست
    حالت من
    Khejalati

» انواع تراریوم های گیاهی

انواع تراریوم های گیاهی

تراریوم به معنای باغ شیشه ای است و به نام های دیگری چون ویواریوم یا ویواریا نیز شناخته میشود ، البته ویواریوم ها بیشتر برای نگهداری جانوران مورد استفاده قرار میگیرند.
    تراریوم دارای انواع متنوعی در شکل و اندازه و پوشش گیاهی میباشد : تراریوم قابل حمل ، تراریوم جعبه ای ، تراریوم میزی ، تراریوم جدا کننده

تراریوم یک
    سیستم نسبتا مستقل میباشد که تنها نیاز به یک بار آبیاری در ماه دارد ، مشکل نور و روشنایی نیز در تراریوم حل شده است ، یعنی نیاز نوری گیاه را در مکان های کم نور با کمک لامپ های فلورسنت که جهت رشد و نمو گیاهان درتراریوم نصب میشود میتوان برطرف کرد و شادابترین گیاهان را در مکانهایی که حتی پنجره هم ندارند نگاهداری کرد.
    آکواریومی از کار افتاده یا یک ظرف شیشه ای بزرگ در پشت پنجره یا جایی که حتی امکان استفاده از نور فلورسنت داشته باشد میتواند گلخانه ای کوچک فراهم کند ، در تراریوم وقتی گیاه رطوبت خود را از طریق سطح برگ هایش از دست می دهد رطوبت روی دیواره شیشه تجمع می یابد و به شکل آب در آمده و مجدد به کف ظرف باز میگردد و این چرخه پایدار بارانی شرایطی ایده ال برای رشد کامل و سالم گیاه فراهم میکند.
    در باغ شیشه ای یا تراریوم میتوانید همانطور که رویش برگ و ساقه را مشاهده میکنیم شاهد توسعه و رشد ریشه هم باشید ، از تراریوم میتوانید برای سبز کردن بذر گیاهان یا قلمه و پیاز آنها استفاده کنید و پس از سبز شدن گیاهان را به محل اصلی انتقال دهید.
    تراریوم محیطی پاک ، استریل و بهداشتی است که کوچکترین آلودگی به آن راه ندارد و شما بابت عدم وجود بیماری های گیاهی میتونید خیالتان راحت باشد و مجموعه ای از گیاهان سالم را در کنار هم داشته باشید ، اگر ظرف تراریوم به اندازه کافی بزرگ باشد میتواند درمانگاهی برای گیاهانی که طراوت اولیه خود را از دست داده اند باشد.
    با تراریوم شما میتوانید طبیعت و آرامش را با تمام زیبایی و اثرات مثبت روحی آن به محیط زندگی و محل کار خود آورده و از آن لذت ببرید.
    منبع:ایران کوک
    ویرایش توسط دنیای خاموش من : سه شنبه ۱۳ فروردین ۹۲ در ساعت ۲۳:۰۵

..*
    روی لینک تاپیک های زیر کلیک و حتما مطالعه کنید *..

"اطلاعيه و اخبار انجمنها"قوانین انجمن"

Hidden Content

برای جلوگیری از بی نظمی در تاپیک ها لطفا فقط از دکمه سپاس استفاده کنید

هنگام زدن تاپیک دقت کنید تاپیک تکراری نباشد

2. کاربر روبرو از پست مفید دنیای خاموش من سپاس کرده است .

Mohsen_Lucky20 (سه شنبه ۲۴ بهمن ۹۱)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع