کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: » آموزش سبز کردن عدس

مدیر کل سایت

آخرین بازدید
    شنبه ۰۸ اردیبهشت ۹۷ [ ۱۷:۱۶]
    سطح
    1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 65.0%
    دستاوردها:
    Created Album picturesCreated Blog entryTagger First ClassThree FriendsOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    27
    سپاس ها
    2,982
    سپاس شده 2,543 در 1,268 پست
    حالت من
    Khejalati

» آموزش سبز کردن عدس

اموزش سبز کردن عدس
    2-3 هفته قبل از عید داخل ظرف مقداری عدس بریزید و روی ان را با آب پر کنید و بگذارید چند روز در دمای اتاق بماند.عدس آب را به خود جذب می*کند ، هر روز چک کنید تا اگر آب عدس تمام شده بود باز هم به آن آب اضافه کنید ( عدس را در اب غرق نکنید بلکه اب را روی عدس ها اسپری کنید تا مرطوب بمانند ).پس از چند روز یک دستمال پارچه ای را با اب نمدار کنید و روی عدس ها بگذارید سپس در جایی نزدیک پنجره که دارای هوای معتدلی است ( نه گرم و نه سرد ) قرار دهید.هر روز عدس ها را با اب ابکشی کنید ( درون ظرف اب بریزید و خالی کنید تا عدس ها تازه بمانند ) ، روی دستمال را نیز هر روز با اسپری مرطوب کنید تا زمانیکه عدس ها جوانه بزنند.پس از اینکه عدس ها جوانه زدند ان را به ظرف اصلی منتقل کنید ، پس از اینکه عدس ها کمی سبز شدند میتوانید دستمال را از روی ان بردارید ، سبزه را همچنان ابیاری کنید ( ابکشی و اسپری کردن اب ).سبزه را در جایی قرار دهید که از نور مناسبی برخوردار است ، در این مدت نیز هر روز ظرف را نسبت به منبع نور اتاق بچرخانید تا سبزه ها یکدست رشد کنند.نکته ها : اب عدس ها را هر روز تعویض کنید تا عدس ها خراب و پوسیده نشوند ، هیچوقت عدس*ها را به صورت لایه نازک در ظرف نریزید بلکه مقدار زیادی در ظرف بگذارید.

منبع:ایران کوک
    ویرایش توسط دنیای خاموش من : سه شنبه ۱۳ فروردین ۹۲ در ساعت ۲۳:۰۴

..*
    روی لینک تاپیک های زیر کلیک و حتما مطالعه کنید *..

"اطلاعيه و اخبار انجمنها"قوانین انجمن"

Hidden Content

برای جلوگیری از بی نظمی در تاپیک ها لطفا فقط از دکمه سپاس استفاده کنید

هنگام زدن تاپیک دقت کنید تاپیک تکراری نباشد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع