شیرینی رولت سوئیسیآرد 3/4 لیوان . شکر 1/3 لیوان. روغن مایع 1/6 لیوان . تخم مرغ 4 عدد . بکینگ پودر 1 و نیم قاشق چایخورینمک 1/2 قاشق چایخوری . دارچین 1/2 قاشق چایخوری . وانیل 1 قاشق چایخوری . خامه به مقدار لازم
طرز تهیه : ابتدا فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ؛ تخم مرغ ها ، شکر و وانیل را داخل کاسه ای بریزید و حدود 10 دقیقه با همزن بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود.

آرد ، دارچین ، بکینگ پودر و نمک را مخلوط و چند بار الک کنید سپس قاشق قاشق به مواد اضافه نمایید ، دورانی و در یک جهت هم بزنید و پس از اینکه مواد خوب مخلوط شدند روغن مایع را اضافه کنید.

داخل سینی فر کاغذ روغنی بیندازید و مقداری روغن روی سطح کاغذ بمالید سپس مایه رولت را داخل سینی بریزید و داخل فری که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 8 – 10 دقیقه قرار دهید تا بپزد و طلایی شود ( دقت کنید که نان رولت بیش از حد خشک نشود ).پس از پخت چند دقیقه صبر کنید تا نان رولت کمی خنک شود سپس با کمک کاغذ روغنی از قالب جدا کنید ، خامه زده شده و فرم گرفته را روی تمام سطح نان رولت بریزید و صاف کنید سپس با کمک کاغذ نان را رول کنید ( دقت کنید فشار بیش از حد موجب خرد شدن نان میشود ) ، پس از رول کردن با خامه یا شکلات آب شده تزیین کنید و به مدت 2 – 3 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود سپس برش بزنید و سرو کنید.نکته ها : میتوانید علاوه بر خامه از میوه های پوره شده نیز داخل این رولت استفاده کنید.
منبع:ایران کوک