کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: جن چیست؟

 1. #1
  مدیر انجمن

  آخرین بازدید
  پنجشنبه ۰۸ تیر ۹۶ [ ۲۲:۳۵]
  محل سکونت
  زیر بارون بدون چتر
  نوشته ها
  490
  امتیاز
  21,296
  سطح
  1
  Points: 21,296, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  دستاوردها:
  Created Blog entryThree FriendsYour first GroupCreated Album pictures10000 Experience Points
  نوشته های وبلاگ
  313
  سپاس ها
  1,267
  سپاس شده 1,365 در 535 پست
  حالت من
  Khonsard

  جن چیست؟

  هشدار: خواندن این مطلب برای کسانی که دچار ترس از تاریکی و تنهایی هستند ممنوع است.

  در اکولوژی کیهانی موجودات بی شماری حضور دارند که هر یک با هدفمندی خاصی در آن قرار گرفته اند. بخشی از این موجودات با شرکت در زنجیره طبیعت و حیات بر روی کره زمین، در زندگی انسان ایفای نقش می کنند و بخشی دیگر در راستای کیفیت زندگی او طراحی و خلق شده اند و هر یک در مسیر کمال وی وظیفه ای بر عهده دارند.
  انسان قرار است از دل موانع و دام های بسیاری مسیر کمال را ردیابی و دنبال کند. جن ها جزئی از چیدمان مسیر کمال او به شمار می روند و در این جهت شرح وظیفه های معین و مختلفی برای آنها تعریف شده است.
  جن ها موجوداتی هستند نادیدنی و غیرمادی که قادرند خود را برای هر که بخواهند و در زمینه مساعد قابل رویت کنند و به هر شکلی تغییر قیافه دهند. مانند انسان تولید مثل و مرگ دارند و از عقل و هوشمندی برخوردار هستند. اما مهمترین تفاوت آنها با انسان ها در این است که از امکانات پله عشق (ذوق و شوق، وجد و سرور، حیرت و تعجب، ایثار و فداکاری، مهر و محبت و اشراق و ...) بی بهره اند.

  بنابراین بر خلاف انسان که برای کمال و تحولی عظیم طراحی و آفریده شده است و در مسیر چرخه جهان دوقطبی، به تدریج از وضعیت بالقوه خارج می شود و به وضعیت بالفعل می رسد که رفتن به آغوش وحدت است، جن ها در طراحی وجودشان تبدیل وضعیت اساسی وجود ندارد و همچون سایر موجودات، فقط می توانند تغییر و تحولات محدودی را در همان چارچوبی که هستند تجربه کنند.
  فرایند عقلی آنها به اندازه تصمیم گیری برای انجام وظایفی که در عالم خلقت به عهده دارند محدود است. در جهان هستی مادی هر موجودی از شعوری برخوردار است که به آن عقل می گوییم. عقل یک اتم، زمینه وجود آن است. یک مورچه هم عقل دارد، اما عقل او علاوه بر این عقل زمینه، شامل برنامه حیات و برنامه های غریزی است که بر اساس آن یک زندگی غریزی ثابت دارد.
  جن نیز عقل دارد. او به غیر از شعور زمینه، شعور حیات و شعور غریزی از عقلی برخوردار است که امکان انتخاب آگاهانه را فراهم می کند. این عقل اختیاری در حد عقل اختیاری انسان نیست، اما این موجود را از سایر موجوداتی که دارای درجات پایین تری از عقل هستند جدا می کند.
  پردازش اطلاعات در جن در این حد است که بتوانند چگونگی انجام ماموریت خود را طراحی کنند. اطلاع آنها نسبت به آنچه انسان ها نیز از آن مطلع هستند محصول فرایند ذهنی و پردازش عقلی خود آنها نیست. بلکه اغلب محفوظات است که از خود ما کسب کرده اند. همچنین اطلاعشان از برخی امور و پدیده هایی که ما به آن واقف نیستیم نیز ناشی از این است که می توانند به سرعت در مکان های مختلف تردد و کسب خبر کنند.
  علاوه بر این آنها آستانه درک فراذهنی ندارند یعنی در معرض الهام قرار نمی گیرند. بنابراین از هر گونه خلاقیت و نوآوری بی بهره اند. به عبارت دیگر آنها قابلیت نفوذ در آسمان و دستیابی به گنجینه های علم الهی را ندارند.
  طول عمر اجنه بسته به اینکه از کدام نوع باشند تا چند هزار سال متغیر است. آنها زاد و ولد دارند و نوع رابطه ای که با فرزندان خود برقرار می کنند مانند حیوانات است. یعنی فرزند تا مدتی برای بقای خود به مادر وابسته است و سپس مستقل از او زندگی می کند.
  زوجیت این موجودات نیز تابع قوانینی است که بر حیوانات حاکم است. بنابراین سوال از این که زوجیت به شکل تک همسری است یا چند همسری، درباره آنها چندان معنایی ندارد. همچنین بر خلاف انسان که ازدواج او در راستای کمال وی اهمیت دارد، آنها تنها در اثر شهوت غریزی جفت گیری می کنند. آمیزش این موجودات با انسان نیز امکان پذیر است و اغلب از گروهی سر می زند که ماموریتشان در رابطه با آزمایش اوست و یا در مواردی رخ می دهد که موجودات مورد نظر قصد تطمیع فرد را دارند. اما به دلیل ناسازگاری فیزیولوژیکی از دو جنس منجر به زاد و ولد نمی شود.
  آنچه جن ها از آن تغذیه می کنند نوعی انرژی است. این موجودات رقیق تر از ماده هستند و اگر چه با تغییر فرکانس می توانند به چشم ما مجسم شوند و حتی دست به جابجایی اشیاء بزنند، اما نه غذای مادی مصرف می کنند و نه برای زندگی به اشیاء مادی نیاز دارند. آنها انرژی خود را از طبیعت تامین می کنند، اما اگر انسانی را تسخیر کرده باشند می توانند از چاکراها و کانال های انرژی او تغذیه کنند. این نحوه تغذیه بر سلامت انسان تاثیر منفی دارد، زیرا بافت ها و اندام های بدن را دچار کمبود انرژی حیات می کند و پس از مدتی موجب بیماری خواهد شد. در این موارد درمان از طریق حجامت و طب سوزنی راهکاری است که برای مدتی این موجودات را از محل کانال های انرژی دور می کند. آنها با شارژ مغناطیسی فلز سازگار نیستند و این روش ها کانال های مورد نظر را برای مدت چند ماه از وجودشان پاک می کند.
  انواع جن ها بر حسب ماموریت در هستی:
  جن ها به هفت گروه مختلف تقسیم بندی می شوند که هر گروه شرح وظیفه خاصی بر عهده دارد. این هفت گروه عبارتند از:
  1- هستی بانان
  2- آزمون بانان
  3- جهت بانان
  4- حکمت بانان
  5- جزابانان
  6- طلسم بانان
  7- تسخیر بانان

  هستی بانان:
  این گروه از جن ها پاسداران هستی به شمار می روند زیرا از آن محافظت و پاسبانی می کنند. در جهان هستی مادی همه تجلیات الهی مورد محافظت این گروه از جن ها قرار دارند که بر اساس ماموریت خود و در صورت هر گونه هتک حرمت نسبت به آنها، فردی را که هتک حرمت کرده مورد حمله قرار می دهند.به همین لحاظ وجود هستی بانان به پختگی ما منجر می شود.
  هتک حرمت هستی و عدم رعایت تقدس آن، از شکستن شاخه درختی گرفته تا آزار دادن یک حیوان و یا توهین و بی احترامی به یک انسان، روا داشتن غیبت او و یا تهمت زدن به دیگران، موارد متعددی را شامل می شود و ابعاد گسترده ای پیدا می کند. برای مثال وقتی در مورد کسی غیبت می شود او به عنوان یکی از مظاهر الهی مورد بی احترامی قرار گرفته است و در این صورت این گروه وارد عمل می شوند.
  هر گاه جن های پاسدار هستی در مقابل هتک حرمت کسی به او هجوم آورند، اقدام به تسخیر او می کنند و در بلندمدت باعث بیماری اش می شوند. یک پاسدار هستی در حوزه اختیارات خود می تواند انتخاب کند که فرد را به چه رنجی مبتلا کند. او ابتدا تمایلات شخص تسخیر شده را می سنجد و مطابق با این سنجش او را آزار می دهد. برای مثال اگر فرد به پاکیزگی اهمیت می دهد ممکن است او را دچار وسواس کند و یا به دلایل دیگر در او ترس کاذب (فوبیا) ایجاد کند یا ایجاد کابوس و توهم و مشکلات دیگر نماید.
  رعایت تقدس و احترام اجزای طبیعت نیز به قدری مهم است که حتی رفع نیازهای طبیعی انسان نمی تواند مجوزی برای تخریب طبیعت باشد. ما فقط می توانیم برای رفع نیاز و با رعایت اصول و قوانین طبیعی از اکوسیستم بهره مند شویم. اما باید توجه داشت که این بهره مندی حد تعادلی دارد و نباید دچار افراط شویم.
  میزان اطلاع افراد از ظلم خود، در این مجازات تعیین کننده و تاثیرگذار نخواهد بود. یعنی حتی اگر کسی بدون اطلاع از تعریف دقیق ظلم و بی توجه به خوب و بد رفتار خود ظلمی مرتکب شود مورد حمله این موجودات قرار می گیرد. همه ما بطور فطری خیر و شر را می شناسیم. برای مثال حتی بدون آموزش می دانیم که شکستن شاخه درخت درست نیست.
  آزمون بانان:
  این گروه از جن ها وسایل آزمایش انسان هستند. آنها یا برای آزمودن ایمان افرادی که مدعی ایمان هستند بر سر راه آنها قرار می گیرند ویا وقتی کسی از ایمان خود دچار غرور می شود و به کنترل امیال نفسانی خویش غره می گردد به سراغ او می روند تا سستی یا قوت ایمان او را آشکار کنند. انسان های بزرگ همچون انبیاء نیز همواره با این گروه که با وعده کمک، قدرت، ثروت و ... عامل محک خوردن ایمان آنها شده اند، مواجه بوده اند و به آن وعده ها توجهی نشان نداده اند.
  ملاک و نحوه شناسایی و روش برخورد آزمون بانان قابل پیش بینی نیست و این گروه می توانند به شیوه های مختلف ما را در معرض آزمون قرار دهند. در مسیر زندگی آزمایش های بسیاری هست که به طور طبیعی و قانونمند در معرض آنها قرار می گیریم. اما آزمایش آزمون بانان مربوط به افراد عادی و مبتدی نیست و برای کسانی اتفاق می افتد که در حال پیمودن مسیر کمال، ایمان خود را تقویت می کنند و یا به درجاتی از آن دلخوش هستند.
  جهت بانان:
  وقتی انسان جهت خود را به سوی خداوند تنظیم نکرده باشد و در مسیر مستقیم به سوی او حرکت نکند، یعنی وقتی دیگری با به خدا ترجیح می دهد و یا به کسی یا چیزی غیر از او نیز امید دارد و توکل می کند، جهت خود را گم کرده است. چنین کسی دچار شرک است، غیر خدا را در نظر دارد و به پیمان "ایاک نستعین" پایبند نیست. در این صورت جن های جهت بان او را مورد حمله خود قرار می دهند. این حمله می تواند به طور نامحسوسی اتفاق افتد و بدون این که فرد متوجه باشد گرفتاری او ناشی از چیست او را مورد آزار قرار دهد. برای مثال با دخالت جهت بانان، آن دسته از افراد که در تعیین جهت دچار خطا هستند، به جای آرامش و اطمینان ناشی از ذکر خداوند، اغلب در افسردگی و گرفتگی روانی به سر می برند.
  حکمت بانان:
  حکمت بانان گروهی از جن ها هستند که در جاری شدن حکمت الهی نقش دارند. هدایت و گمراهی انسان بر اساس اشتیاق خود فرد انجام می شود. کارگزارانی که اشتیاق منفی انسان با دخالت آن ها پاسخ داده می شود و عامل گمراهی می شوند، حکمت بانان هستند. کسانی که به بدی گرایش دارند و از خوبی و رحمت روگردان هستند این افراد با این اشتیاق منفی خود پذیرای حکمت بانان می شوند. جن های حکمت بان، در نقشی شیطانی ماموریت الهی خود را انجام می دهند و میل و رغبت فرد به بدی را به نتیجه می رسانند. یعنی کسانی را بر سر راه او قرار می دهند و یا شرایطی را فراهم می کنند که موجب گمراهی اش شوند.
  جزابانان:
  حالات درونی انسان دو گونه است: یکی احساس های خوشایندی مانند امیدواری، شادمانی، آرامش و ... که لشکر الهی نامیده می شوند و دیگری احساس های ناخوشایند و مخربی مانند ناامیدی، غم و اندوه، ترس، اضطراب، احساس تنهایی، احساس گناه (زیستن با احساس گناه نوعی ناامیدی از رحمت خداوند است) و ... که لشکر شیطان نام می گیرند. وجود حالت گروه دوم، منشا بسیاری از بیماری های روانی، ذهنی، ذهنی تنی و روان تنی است که عامل عمده آن، امکان نفوذ جزابانان در این وضعیت است. از طرف دیگر انجام گناه باعث ایجاد تشعشعات شعوری منفی می شود که آن هم جذب کننده همین گروه از جن ها می شود. کسی که مرتکب گناه می شود حتی اگر از نظر روانی در وضعیت آرامش و شادی باشد مورد هجوم جزابانان خواهد بود.
  طلسم بانان:
  این گروه از جن ها برای به جریان انداختن طلسم فعال می شوند. طلسم هایی که با دخالت طلسم بانان به جریان می افتد، با کمک فرمول های مکتوب یا ذهنی اجرا می شود. استفاده آگاهانه یا ناآگاهانه از این فرمول ها به این موجودات که به عنوان موکل شناخته می شوند ماموریت اجرا را محول می کند. این فرمول ها می تواند جداول اعداد و حروف، الفاظ و اوراد و یا تصاویر و سمبل های خاصی باشد که به طور قراردادی مورد استفاده قرار می گیرد.
  راه پیشگیری عمومی از درگیری با هر نوع طلسم، قرار داشتن در وضیت امید، آرامش و شادی است و دوری از حالاتی مثل ترس و اندوه و اضطراب است. به این ترتیب هر چند اقدام در جهت اجرای طلسم (با هر نیت خیر یا شر) ناپسند است، خود قربانی با عدم رعایت نکات ایمنی شرایط اجرای طلسمی را که دیگران برای او جاری کرده اند فراهم می آورد و از این نظر او نیز در این گرفتاری مقصر است. (هر گونه استفاده از طلسم و دعانویسی چه با نیت خیر و چه با نیت شر، چه آگاهانه و چه ناآگاهانه، عواقب وخیمی برای طلسم کننده و طلسم شونده و حتی فرزندان آنها دارد)

  تسخیر بانان:
  در علوم غریبه راه و روش هایی برای تسخیر جن ها وجود دارد. این گروه از جن ها رام کسانی هستند که برای انجام ماموریت های مختلف (ایجاد مزاحمت، کارگشایی و ...) تسخیرشان می کنند و به همین دلیل تسخیربانان نامیده می شوند. برای این تسخیر از شیوه هایی مثل به اسارت کشاندن فرزندانشان یا تهدید به آزار و سوزاندن آنها استفاده می شود که گاهی به ضرب و شتم فرد تسخیر کننده و یا تلافی رفتار او با آزار و اذیت اعضای خانواده و نسل های بعدی او و ایجاد گرفتاری های جدی برای آنها منجر می شود.
  تفاوت نقش تسخیربانان و طلسم بانان در ایجاد اختلال یا کارگشایی این است که فعال کردن طلسم بانان می تواند ناآگاهانه و با استفاده از فرمول های مکتوب و ذهنی که در دسترس عموم است انجام شود، اما به کار گرفتن تسخیربانان آگاهانه است و آنها برای انجام هر ماموریتی در خدمت تسخیرکننده هستند. (هر گونه استفاده از جن های تسخیربان چه با نیت خیر و چه با نیت شر، عواقب وخیمی برای فرد و حتی فرزندان او دارد)
  برگرفته از کتاب "موجودات غیرارگانیک"
  وقتی به دنیا آمدم آنقدر جا خوردم که تا دو سال قدرت حرف زدن نداشتم!

 2. کاربر روبرو از پست مفید ‏Mahboob سپاس کرده است .

  nasim.h (چهارشنبه ۲۳ اسفند ۹۱)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •