نتایج بیشتر
درباره mtsn869

اطلاعات عمومی

درباره mtsn869
مشخصات:
گروت پایه اپوکسی
گروت های پایه اپوکسی معمولا از ترکیب سه جزئی شامل رزین اپوکسی، هاردنر پلی آمین و پودر سیلیس است. مقاومت و چسبندگی بالا از جمله ویژگی های گروت های پایه اپوکسی است. همچنین این محصولات در برابر حملات شیمیایی مقاوم بوده و از مقاومت قابل توجهی در برابر بارهای دینامیکی و ضربه برخوردارند. تغییرات حجمی در گروت های پایه اپوکسی به صورت انقباض خطی بوده و تولیدکنندگان از روش های گوناگون جهت جبران این آثار استفاده می نمایند.

گروت از آب، سیمان، ماسه و افزودنی*های دیگر تشکیل شده*است. برای پُر کردن فضاهای خالی و ترک*های بزرگ، و برای جلوگیری از لایه*لایه شدن یا خرد شدن از گروت*ریزی استفاده می*شود. گروت*ها از نظر ظاهری به شکل پودر می*باشند که پس از اختلاط با آب، به صورت ملات سیال مورد استفاده قرار می*گیرند.

مهمترین ویژگی مورد نیاز گروت جهت انتقال بار از صفحات فلزی پایه به فونداسیون، مشخصه افزایش حجم و در نتیجه اطمینان از پرنمودن دایمی تمامی فضای گروت ریزی می باشد و این ویژگی است که در ملات های ماسه سیمان معمولی محقق نمی گردد. علاوه بر این، کارایی، مقاومت و دوام از جمله دیگر ویژگی های مورد نیاز گروت محسوب می گردد. تحقق ویژگی های مورد نیاز گروت در گرو انتخاب مصالح و رعایت نسبت های استاندارد و همچنین استفاده از افزودنی های مناسب می باشد. از سال 1950 میلادی، به منظور کاهش خطا در فرآیند استاندارد تولید گروت و جهت سهولت اجرای گروت ریزی، گروت ها به صورت بسته های خشک از پیش مخلوط شده، که تنها با اضافه نمودن میزان مشخصی آب آماده مصرف می گردند، در دسترس است.

روش*های گروت*ریزی
روش اول: گروت*ریزی

اگر در گروت*ریزی از گروت یا ملات سیال استفاده شود، به علت روان بودن ملات، جایگذاری به*طور خودبه*خود انجام می*شود. در روش گروت*ریزی با ملات خشک از نیروی تراکمی برای جای*گذاری استفاده می*شود. مصرف گروت یا ملات*های نوع خشک، در کارهای ساختمانی کاملاً رضایت بخش است اما روش جایگذاری، همیشه مناسب نیست. از این رو، در عمل تمایل بیشتری به استفاده از گروت سیال وجود دارد.
روش دوم: گروت ریزی با گروت سیال

از گروت سیال در محل*هایی که حفره*ها تقریباً مسدود و غیرقابل دسترسی*اند استفاده می*شود.
مهمترین عامل در انتخاب گروت

هر یک از این نوع گروت دارای خصوصیات و عملکرد مشخص و منحصر بفردی می*باشند که بسته به شرایط و نیاز مورد استفاده قرار می*گیرند.
نکاتی که در گروت ریزی باید رعایت نمود و در نظر گرفت

توجه به نکات زیر در قبل،هنگام و بعد از گروت ریزی باعث افزایش راندمان کاری و بهبود کار می*شود.

نکاتی که در هنگام گروت ریزی باید رعایت نمود عبارت اند از:

سطوحی که می خواهیم گروت ریزی نماییم باید عاری از هرگونه آلودگی روغنی،گرد و غبار باشد.
معمولاً استفاده از پمپ باد برای پاک نمودن سطوح از گرد و غبار قبل از انجام عملیات توصیه می گردد.
زمان گروت ریزی در شروع ۱۵ دقیقه و در پایان ۲ ساعت می*باشد.
عموماً مقدار انبساط گروت بعد از گروت ریزی چیزی در حدود ۲% می*باشد.
گروت ریزی در تراوایی کم و دوام بالا مورد استفاده قرار گرفته.
عموماً مقاطعی با ضخامت ۱۰ الی ۱۰۰ میلی*متر برای گروت ریزی مناسب هستند.
گروت ریزی برای استحکام بالا در تمام سنین اجرا می گردد.

انواع گروت

گروت پایه سیمانی الیاف*دار
گروت سیمانی اصلاح شده با مواد پلیمری
گروت اپوکسی دوجزیی یا سه جزئی
گروت آماده منبسط شونده


گروت پایه سیمانی

گروت های پایه سیمانی از پیش مخلوط شده محصولات تک جزیی پودری شکلی می باشند که با اضافه کردن میزان مشخصی آب آماده مصرف می گردند. این محصولات از ترکیب سیمان هیدراته، سنگدانه با دانه بندی مشخص و مواد افزودنی ساخته می شوند. از روش ها و انواع گوناگون افزودنی ها، جهت جبران انقباض در گروت های پایه سیمانی، استفاده می شود که در ادامه به اختصار به بررسی این رو ش ها و ترکیبات پرداخته خواهد شد.

مشخصات گروت های پایه سیمانی در حالت خمیری و سفت شده، استفاده از این محصولات را در بسیاری از کاربردها قابل قبول می سازد. به گونه ای که می توان از گروت های پایه سیمانی جهت انتقال بارهای فشاری استاتیکی بزرگ و همچنین، در بسیاری موارد، به منظور انتقال بارهای ضربه ای و دینامیکی استفاده نمود. استثنا آنکه استفاده از این محصولات در پایه فولادی ماشین آلات دینامیکی که تواما نیروهای ارتعاشی افقی و قائم منتقل می نمایند (مانند کمپرسورهای گاز رفت و برگشتی) مجاز نیست.

گروت کاربرد های مختلفی در صنعت و ساختمان دارد، در ساخت ساختمان ها از دوغاب برای ترمیم و پرکردن پایین ستون ها استفاده می شود. در صنایع از گروت اپوکسی در نصب انکر باکس و انکر بولت، نصب تجهیزات، تنظیم زیر تاسیسات و موتورهای الکتریکی، تعمیر سازه های بتنی و ... استفاده می شود.

گروت انواع مختلفی دارد که معمولا به دوغاب سیمانی و دوغاب اپوکسی تقسیم می شود. دوغاب سیمان عمدتاً در ساختمان سازی و صنعت استفاده می شود. گروت اپوکسی برای کاشت لنگر و نصب تجهیزات با بار یا ارتعاش زیاد یا مکان هایی که نیاز به مقاومت شیمیایی دارند استفاده می شود.

دوغاب سیمان محدودیت هایی مانند بتن دارد و باید در هنگام اجرا در نظر گرفته شود. گروت اپوکسی معمولاً سه جزئی است و دارای یک جزء سنگدانه، یک جزء رزین و یک جزء سخت کننده اپوکسی است.گروت و موارد مصرف آن

تعریف گروت؟ دوغاب متشکل از آب، سیمان، ماسه و سایر مواد افزودنی رایج است. دوغاب برای پرکردن فضاهای خالی و ترک*های بزرگ، لایه*بندی یا خرد کردن استفاده می*شود، از این نظر استفاده از دوغاب مشابه ملات است. دوغاب عملکردی زیر پانل ستون ها، تسمه لنگر، نصب ریل ماشین آلات، پل های بلبرینگ، تسمه، ریل، موانع. مهمترین مزایای دوغاب این است که محل ریختن گروت را کاملا پر می کند. از آنجایی که دوغاب انبساط کننده خاصیت جمع نشدن دارد، از گروت آماده برای مصارف مختلفی مانند زیر تخته ستون، تسمه لنگر، نصب ریل ماشینی، پل بلبرینگ، تسمه، ریل، راهبند و ... استفاده می شود. شیارها به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت جذب نیروهای وارده و انتقال آنها به قسمت کار را داشته باشند، مثلاً در حین نصب ماشین آلات مختلف، نیروهای وارده با سنگ زنی یا ملات به فونداسیون بتنی منتقل می شوند. خاک رس و دوغاب باعث دوام خوب و قابل اعتماد و همچنین اتصال پایدار بین ملات یا دوغاب و سازه ها می شود که در یک طرف دوغاب یا دوغاب و از طرف دیگر سطح کار قرار می گیرد. به طور کلی دو روش ملات یا دوغاب دهی در سوراخ های اتصال لنگر وجود دارد.

تزریق با دوغاب خشک یا ملات در روش اول

گروت با دوغاب یا ملات خشک در روش اول، در این روش دوغاب با استفاده از نیروی فشاری قرار می گیرد. هنگام استفاده از دوغاب یا خاک رس مایع، به دلیل روان بودن این ماده، آن را به تنهایی در هنگام دوغاب گیری قرار دهید. استفاده از دوغاب یا بستر خشک کاملاً رضایت بخش است و در واقع در کارهای ساختمانی استفاده می شود، اما این روش قرار دادن همیشه مناسب نیست، بنابراین در عمل تمایل به استفاده از روش دوغاب مایع روز به روز در حال افزایش است.

گروتینگ با تزریق مایع

روش تزریق مایع در جاهایی استفاده می شود که سوراخ ها تقریبا بسته و غیر قابل دسترس هستند اما خارج از آن به راحتی امکان تزریق دوغاب وجود دارد.
وظایف گروت چیست؟

دوغاب باید یکدست و روان باشد و به طور معمول جریان داشته باشد. دوغاب نباید آب را از تجمع جدا کند و نباید غرق شود. دوغاب نباید به میزان قابل توجهی جمع شود. دوغاب باید بتواند آب ملات بتن و سیمان را در خود نگه دارد. گروت باید در کمترین زمان به مقاومت مطلوب دست یابد. مجموعه موارد ذکر شده مستلزم همگن بودن مخلوط، چسب ها و مواد سنگی و افزودنی هاست. در صورتی که مخلوط دوغاب در کارگاه ساختمانی ساخته شود و از مصالح سنگی موجود استفاده شود دانه بندی مناسب در گروت حاصل نمی شود و تضمین مورد نیاز امکان پذیر نخواهد بود. دستیابی به درصد بهینه چسب و افزودنی و مصالح سنگی در چنین شرایطی از نظر فنی تقریباً غیرممکن و از نظر اقتصادی کاملاً غیراقتصادی خواهد بود. بنابراین از دوغاب آماده شده ایده آل برای دوغاب و دوغاب استفاده می شود. این نوع بلغورهای آماده در شرایط کنترل شده فرموله و پیش مخلوط شده و در کارخانه بسته بندی می شوند. از آنجایی که ویژگی های عملکردی این مواد به طور دقیق مشخص و شناخته شده است، در صورت استفاده بر اساس دستورالعمل سازنده و همچنین اختلاط، تثبیت و فرآوری مناسب، نتایج مثبت و رضایت بخشی به دست خواهید آورد.


مهمترین عامل در انتخاب گروت چیست؟ برای یک کاربرد خاص، به شرایط و الزامات سرویس، دوغاب یا دوغاب بستگی دارد. هر یک از این نوع دوغاب ها دارای خواص و عملکردهای خاص و منحصر به فردی هستند که پاسخگوی نیازها خواهد بود.


انواع گروت چیست؟ گروت بر اساس سیمان منبسط می شود. دوغاب سیمانی مختلف با مواد پلیمری، گروت اپوکسی دو جزئی یا سه جزئی. آماده گسترش است

.
گروت سیمانی انبساط پذیر چیست؟ دوغاب سیمانی پهن با مقاومت اولیه و نهایی بالا و زودرس بسته به دمای محیط و زمان مصرف. این دوغاب به صورت پودر خشک و آماده مصرف بسته بندی شده و در ترکیب با آب دارای خاصیت انبساط حجمی دو مرحله ای می باشد. پخش اولیه دوغاب حاصل تصعید گازها بوده و زمانی اتفاق می افتد که پودر آن با آب ترکیب شود و بین 15 تا 30 دقیقه باقی بماند. مرحله دوم انبساط دوغاب به دلیل واکنش شیمیایی ملات است که یکی دو روز پس از اختلاط ملات شروع می شود. به منظور دستیابی به انبساط اولیه بهینه، ملات باید بلافاصله پس از اختلاط با آب استفاده شود. گروت از نوع آماده اختلاط دوغاب ضد سولفات بوده و حاوی سیمان ضد سولفات پرتلند بر حسب نوع و پودر میکروسیلیس می باشد. این تزریق مخصوص دماهای بالای 10 تا 40 درجه سانتیگراد است و در صورتی که تزریق زیر دمای مذکور انجام شود سرعت رسیدن به مقاومت کندتر خواهد بود.


دوغاب پلیمری چیست؟ گروت سیمانی مختلف با مواد پلیمری دارای دو جزء است.


ماده مایع در دوغاب پلیمری چیست؟ جزء مایع پلیمری یک مخلوط سیمانی با مقاومت بالا و یک گرانول مخصوص با ماسه سیلیس شکر است که بهترین خاصیت روان کنندگی را دارد. هنگام تزریق مایع پلیمری، کافی است دو جزء را با هم مخلوط کنید.
مزایای دیس پلیمری چیست؟ دوغاب دارای استحکام کششی و خمشی بالایی است. گروت خاصیت آب بندی خوبی دارد. گروت مقاومت سایشی بالایی دارد. گروت پیوند قوی با بستر معدنی دارد. گروت در برابر اثرات آب نمک دریا مقاومت بالایی دارد.


گروت اپوکسی چیست؟ گروت اپوکسی را می توان بدون حلال ایجاد کرد و از 3 جزء تشکیل شده است. دوغاب اپوکسی دارای رزین اپوکسی، هاردنر، مواد قابل اعتماد و گرانول سیلیس مخصوص است. هنگام استفاده از گروت اپوکسی کافی است سه جزء آن را با هم مخلوط کنید.

آمار


مجموع پست ها
مجموع پست ها
5
میانگین پستها در طول روز
0.18
تمام سپاس ها
تمام سپاس ها
0
  • سپاس شده 0 در 0 پست
اطلاعات عمومی
تاریخ و زمان آخرین فعالیت درسایت
پنجشنبه ۳۰ تیر ۰۱ ۱۳:۱۱
تاریخ عضویت
چهارشنبه ۲۹ تیر ۰۱
 

تجربه


امتیاز
امتیاز
46
سطح
1
Points: 46, Level: 1
 
صعود به سطح بالا
صعود به سطح بالا
99%
امتیاز مورد نیاز
0
Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
 

فعالیت


فعالیت
99.0%
Overall activity: 99.0%
 
فعالیت در 30 روز گذشته
73.0%
Overall activity: 73.0%
 
فعالیت در 7 روز گذشته
41.0%
Overall activity: 41.0%
 

امتیاز


امتیاز برای کاربر
امتیاز برای کاربر
31
Reputation
10
Days since registering
1
Filled profile
20
امتیاز برای تاپیکها
امتیاز برای تاپیکها
5
Rating (given)
5
امتیاز برای پستها
امتیاز برای پستها
10
Posts
10
امتیاز برای امور متفرقه
Points for Misc
0

فعالیت


پنجشنبه ۳۰ تیر ۰۱
۱۲:۴۷ mtsn869 has earned 1 امتیاز برای کاربر points

چهارشنبه ۲۹ تیر ۰۱
۱۵:۳۷ mtsn869 has earned 8 امتیاز برای پستها points
۱۵:۳۷ mtsn869 has earned 4 امتیاز برای تاپیکها points
۱۴:۲۲ mtsn869 has earned 2 امتیاز برای پستها points
۱۴:۲۲ mtsn869 has earned 10 امتیاز برای کاربر points
۱۴:۲۲ mtsn869 has earned 1 امتیاز برای تاپیکها points

Show Activities from all Users