نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: رژیم لاغری کتوژنیک

کاربر سایت

آخرین بازدید
    یکشنبه ۱۰ مرداد ۰۰ [ ۱۶:۰۵]
    سطح
    1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    سپاس ها
    0
    سپاس شده 143 در 95 پست

رژیم لاغری کتوژنیک

گروه*هاي اصلي مواد غذاييگروه نان و غلاتمواد غذایی از جمله نان، برنج، ماکارونی، رشته، گندم، جو و ذرت در این گروه قرار دارند كه منبع کربوهيدرات*هاي پيچيده، فيبر و همچنين ويتامين*هاي گروهb ، آهن و پروتئين هستند و نقش تأمين انرژي را در بدن ايفا مي*كنند.گروه سبزي*هاانواع سبزي*هاي برگ*دار، انواع کلم، هويج، بادمجان، نخود سبز، لوبيا سبز، انواع کدو، فلفل، قارچ، خيار، گوجه فرنگي، پياز و سيب*زميني در این گروه دسته*بندي مي*شوند كه در مقايسه با سايرگروه*ها داراي انرژي و پروتئين کمتر و فيبر، ویتامین*هایa ،b ، c و مواد معدني از جمله پتاسيم و منيزيم بيشتري هستند.گروه میوه*هاانواع میوه*ها، آب*ميوه*هاي طبيعي، کمپوت ميوه و ميوه*هاي خشک ( خشک*بار)، در این گروه جای دارند كه در مقايسه با گروه*هاي ديگر، انرژي و پروتئين کمتر و فيبر، ويتامين و مواد معدني بيشتري دارند.گروه گوشت و حبوباتانواع گوشت قرمز،گوشت سفيد، تخم مرغ، حبوبات و مغزها در اين گروه دسته*بندي مي*شوند و نقش مهمي در تأمين پروتئين بدن دارند. مواد غذايي اين گروه علاوه بر پروتئين كه ماده سازنده بدن است و از اسيدهاي آمينه ضروري و غيرضروري تشکيل شده*است، داراي دو عنصر مهم و ضروري؛ يعني آهن و روي هستند كه براي رشد و ترميم بافت*هاي بدن و خون*سازي لازمند.گروه شیر و لبنیاتشير و فرآورده*هاي آن از جمله ماست، پنير، كشك و بستني در این گروه قرار دارند كه مهم*ترین منبع تأمین کلسیم مورد نیاز بدن هستند و در تشکيل استخوان، دندان و استحکام آنها نقش مؤثري ايفا مي*كنند. اين گروه همچنين داراي كلسيم، فسفر، پروتئين، ويتامينb2، ويتامينb12، ويتامين a و ساير مواد مغذي از جمله ويتامينa است كه براي رشد و سلامت پوست مفيد است.گروه چربي*ها( روغن و كره)رژيم غذايي سالم، مصرفِ زياد روغن را توصيه نمي*كند و ترجيح اين است كه مصرف چربي و قند به حداقل برسد. همچنين بهتر است به جای روغن*های چرب گیاهی(مارگارين)، از جایگزین*هایی مانند روغن زیتون استفاده شود و مصرف غذاهای سرخ*کردنی به حداقل برسد؛ چرا كه فاقد ارزش غذایی است كه به آن غذاي «کالری خالی» مي*گويند. برای داشتن رژیم غذایی سالم و وزن متعادل، علاوه بر موارد فوق، مصرف الکل، غلات تصفیه*شده، چربی*های جامد، چربی*های اشباع، چربی*های ترانس، نمک و قند نيز بايد به نازل*ترين حد ممكن برسد.بنابراين رژیم غذایی سالم، رژیمی است که 2000 كالري روزانه مورد نياز بدن يك فرد سالم را به او برساند و همه مواد مورد نياز و ضروري بدن را به منظور حفظ حيات و تندرستي تأمين كند. البته لازم به ذكر است كه میزان دقیق کالری مورد نیاز هر فرد به نسبت سن، جنسیت و فعالیت بدنی*اش تعيين مي*شود؛ مثلاً ورزش*كاران به كالري بيشتري نياز دارند.چرا رژیم غذایی مناسب اهميت دارد؟اندام*ها و بافت*های بدن برای كاركرد درست نیاز به تغذیه* مناسب دارند؛ در غیر این*صورت بدن مستعد بیماری، عفونت، خستگی، عملکرد ضعیف، دیابت، چاقی، بیماری*های قلبی و انواع سرطان مي*شود، ضمن آنكه تقريباً همه مواد غذايي خاصيت مقابله با عوامل بيماري*زا را دارند.رژیم لاغریرژیم لاغری نوعي سبك تغذيه به منظور كاهش وزن است. گرچه این روش برای افراد چاق مفید است ولی به صورت بالقوه مي*تواند برای افراد معمولی خطرناک باشد. بنابراين پزشك يا متخصص تغذيه تعيين مي*كند كه چه کسی باید رژیم لاغری بگیرد. علاوه بر اين، عموماً یک سوم افرادی که به منظور کاهش وزن، از رژيم*هاي سخت لاغري كه با تركيب نادرست غذاها همراه اند، استفاده مي*كنند، كاهش وزن بدن*شان پس از چند هفته متوقف مي*شود و دوباره دچار افزايش وزن مي*شوند. از اينرو پس از مدتی انگیزه اولیه* را از دست داده و مجدداً به وزن سابق و گاهي حتي بيشتر از وزن سابق باز مي*گردند. ضمن آنکه چنین رژیم*های نادرست و غیر اصولی*ای مانند رژیم*های لاغری سریع، براي سلامتي تهديد محسوب شده و مشكلات بزرگي ایجاد می*کنند.فوايد و معايب رژیم کتوژنیکرژیم كتوژنيك (رژیم كتون)، به معنای مصرف بیشتر کتون است. کتون ماده*ای است که از سوختن چربی کبد به وجود می*آید و انرژی مورد نیاز بدن را تأمین می*کند. این حالت زمانی رخ می*دهد که بدن قادر به تأمین انرژی از سوختن قند(گلوکز) نباشد؛ یعنی مصرف كربوهيدرات که حاوی قند هستند باید به حداقل ممكن برسد و مصرف چربی افزایش یابد تا بدن انرژي مورد نياز سوخت و ساز خود را از شکستن اسیدهای چرب حاصل کند. نکته جالب در این رژیم، تغییر طعم و بوی دهان است؛ به طوری که به دلیل وجود ترکیبات آروماتیک(خوشبو کننده)، دهان بوی میوه می*گيرد.رژيم كتوژنيك اولین بار در سال 1920 برای درمان کودکان مبتلا به صرع و تشنج ابداع و استفاده شد. طی تحقیقات دانشمندان دريافتند که استفاده از رژیمی با کربوهیدارات كم و چربی زياد، حملات تشنج را در کودکان کاهش داده یا متوقف مي*کند. سپس اطلاعات بدست آمده از بیمارانی که تحت رژیم کتوژنیک قرار داشتند، نشان داد كه اين رژيم كارآمد است و از اينرو استفاده از رژیم كتوژنيك گسترش یافت و مورد استقبال عمومی قرارگرفت.از فواید این رژیم این است که طرفداران آن معتقدند به وسیله رژیم کتوژنیک کاهش وزن بهتر، اشتهای کمتر و شفافیت ذهنی بیشتری را تجربه کرده*اند. اما عده*ای از پزشکان و محققان حوزه پزشكي و سلامت، به مناسب بودن این رژیم به دیده شک می*نگرند و شواهدی مبتنی بر عدم کارایی آن برای همه افراد در دست دارند. از آنجایی*که رژیم کتوژنیک، یک رژیم پزشکی است که باید مطابق اصول صحیح و برای اهداف خاصی مورد استفاده قرار گیرد، استفاده طولانی مدت از آن، سودمند نیست، ضمن آنکه استفاده مداوم از آن که به معنای کاهش مصرف کربوهیدرات است، می*تواند سردرد، یبوست، مشکلات تنفسی و دیگر مشکلات ایجاد کند. بنابراین این رژیم برای همه از جمله افرادی که به دنبال ورزش حرفه*ای، تخصصی و افزایش مقدار ماهیچه هستند، مناسب نیست.نتیجه*گیریهمانطور که گفته شد گرچه این رژیم جزو رژیم*های کاربردی دسته*بندی شده که برای افراد چاق و مبتلا به دیابت نوع دو مناسب و در همه*جا از محبوبیت برخوردار است اما برای همه افراد مناسب نیست. مراقبت*کنندگان از سالمندان و کودکان قبل از به کار بردن رژیم کتوژنیک برای این افراد یا بیماران دارای مشکلات زمینه*ای، بهتر است با یک متخصصِ این حوزه مشورت نموده و سپس از آن برای این دسته از افراد استفاده کنند.

2. کاربر روبرو از پست مفید dramirahmadi سپاس کرده است .

sheydasepehri (شنبه ۱۴ فروردین ۰۰)

کاربر سایت

آخرین بازدید
    دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۰۰ [ ۰۰:۴۰]
    سطح
    1
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    سپاس ها
    21
    سپاس شده 0 در 0 پست
    خب یعنی تو این رژیم چه چیز های میشه استفاده کرد یعنی کربوهیدرات نداره هییچی

کاربر سایت

آخرین بازدید
    دوشنبه ۰۷ شهریور ۰۱ [ ۱۲:۱۳]
    سطح
    1
    Overall activity: 87.0%
    سپاس ها
    0
    سپاس شده 0 در 0 پست
    سلام من چند وقتی میشه که میخوام وزن کم کنم و به تناسب اندام برسم،تقریبا چندین روش و هم رفتم انجام دادم ولی اونجوری که خودم میخواستم نتیجه نگرفتم.شما چه راهی و پیشنهاد میکنین؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

کاربر سایت

آخرین بازدید
    سه شنبه ۳۱ خرداد ۰۱ [ ۱۷:۴۲]
    سطح
    1
    Overall activity: 87.0%
    سپاس ها
    0
    سپاس شده 0 در 0 پست

Smile

کتوژنیک رژیم خیلی خوبیه برای لاغری خیلی خلاصه بخوام بگم اینه: قند نباید استفاده شه(منظور شکر و شیرینیجات هم هست) ولی چربی میتونی استفاده کنیاین لینک و ببین شاید بهت کمک کنه برای اطلاع درباره این رژیم*redirect.php?a=tamnoosh.com/keto-diet

کاربر سایت

آخرین بازدید
    چهارشنبه ۰۶ مهر ۰۱ [ ۱۶:۲۶]
    سطح
    1
    سپاس ها
    0
    سپاس شده 0 در 0 پست

خیلی رژیم خوبیه

جدا از اینکه این رژیم من برای اینکه بتونم برای تقویت فسفر های مغزم و روی shape موندنم استفاده کنم. چندتا از محصولات
    کد HTML:
    آچار تناسب
    رو هم خریدم. جواب خوبی گرفتم فعلا

کاربر سایت

آخرین بازدید
    چهارشنبه ۰۶ مهر ۰۱ [ ۱۶:۲۶]
    سطح
    1
    سپاس ها
    0
    سپاس شده 0 در 0 پست

New 1 یه مشکل در این رژیم هست

من تا جایی که شد دارم رعایت می کنم ولی واقعا قیمت مکمل ها به شدت بالا هست . فعلا دارم سر میکنم با محصولات آچار تناسب. اگر قصدتون این هست که به سرعت وزن کم کنید پیشنهاد قابل توجهی هست.[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]www.a4tanasob.com/]آچار تناسب[/url]

کاربر سایت

آخرین بازدید
    سه شنبه ۱۲ مهر ۰۱ [ ۱۱:۴۷]
    سطح
    1
    دستاوردها:
    7 days registered
    سپاس ها
    0
    سپاس شده 0 در 0 پست

Bow روژینا

نقل قول نوشته اصلی توسط gaded نمایش پست ها
    جدا از اینکه این رژیم من برای اینکه بتونم برای تقویت فسفر های مغزم و روی shape موندنم استفاده کنم. چندتا از محصولات
    کد HTML:
    آچار تناسب
    رو هم خریدم. جواب خوبی گرفتم فعلا
    میشه بیشتر راجبش صحبت کنید؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع